Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 815 8x8 S1/ PMHT/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 815 8x8 S1/ PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 27 Jún 2019 10:57

Report
Na kabínu prišli doplnky a nakoniec som ju prilepil k rámu, neodolal som, teraz už model začína chytať tvary. Spätné zrkadla som odložil bokom aby sa mi neolamovali počas uchytenia korby.

Aj keď stavba pokračuje pomaly ale už ma čaká len korba, tá by mala prebehnúť ľahko dúfam. No a ešte nejaké doplnky na záver.

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 815 8x8 S1/ PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 15 Júl 2019 19:48

Report
Korba: pri stavbe som postupoval podľa písaného návodu. Takto som lepil po dlhej dobe. Začal som podlahou. Jednotlivé priečky som lepil bez úprav. Zmeny som spravil len na dieloch č.280 do ktorých som vložil vyrobené diely v tvare U pomocou ktorých som vzpery lepil ku podlahe. Pôvodné diely niesu ani podlepené a nemajú ani chlopne tak neviem ako by som ich prilepil ku podlahe. Celá konštrukcia korby je bez podlepených rebier.
Ďalej som pokračoval bočnicami. Rebrá bočníc som podlepil balzou o hrúbke 2mm + kancelársky papier. Nijak som sa s tým nemaznal , balzu som vlepil len ako pásik pomedzi chlopne. Nie je to kvalita ako keby boli rebrá podlepené úplne ale účel spevnenia to splnilo. Ďalším bonusom je, že rebrá nebudú mať preliačiny od manipulácie pri stavbe.



U bočníc som narazil na nepresnesnosti. Diely č. 286 a 293 treba predĺžiť o 1mm v mieste lepenia na bočnicu (na obr. som to znázornil.) na opravu som použil farebný papier.



Ďalšou nepresnosťou boli diely 289 a 290 na pravej bočnici, ktoré boli dlhšie +- 1,2 mm, nutné skrátiť v spodnej časti v mieste prilepenia dielu č. 293.
Na záver fotky hotovej korby. S výsledkom som spokojný vzhľadom na nepresnosti, ktoré som objavil.



Na záver som spravil hydraulický piest. Na znázornenie plôch som použil hlinikovú pásku.


Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 815 8x8 S1/ PMHT/ 1:32 HOTOVO

Príspevokod užívateľa tom » 15 Júl 2019 20:03

Foto hotového modelu v exteriéri :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 8x8 S1/ PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Júl 2019 20:19

Je dobré vidieť, že sa tu dokončujú modely aj v "uhorkovej sezóne"! :)
Pekná práca a návrat vo veľkom štýle. Lepiť si rozhodne nezabudol počas tej prestávky. To farebné kombo sa jej hodí, keby aj nárazník a schody boli vo farbe korby, mohlo by to byť aj auto z Doprastavu.. Gratulujem k dokončeniu a rád sa pozriem sa ďalšiu stavbu od teba!
Jo a špeciálna pochvala za fotky v teréne! :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: Tatra 815 8x8 S1/ PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Matus R » 15 Júl 2019 20:47

Pekná práca.Gratulujem,vyzerá fakt dobre až mám chuť začať s novým projektom len teraz nieje čas. :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
Pepo | --
Príspevky: 143
Meno: Pepo

Re: Tatra 815 8x8 S1/ PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Pepo » 15 Júl 2019 23:10

Jednoducho krása!

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 815 8x8 S1/ PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 16 Júl 2019 14:56

Ďakujem som rád že sa model páči. a Iconmaster : farebnú kombináciu vybrala frajerka :wink: žltá kabína to dosť oživila. Tiež som rozmýsľal nad Doprastav Tatrou, ale kvôli farbe spodku kabíny som to nechal tak ako to je.
Teraz už len vybrať nejaký model na lepenie, ale ešte si počkám až skonči leto, na nejakú novinku.

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Tatra 815 8x8 S1/ PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Brzdič » 21 Júl 2019 11:32

Opravdu povedený kousek. :)

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 35
Príspevky: 60
Meno: Tomáš

Re: Tatra 815 8x8 S1/ PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 22 Júl 2019 23:11

Parádní práce, gratuluji k dokončení. Určitě nakouknu při stavbě kabiny.

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Tatra 815 8x8 S1/ PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa omron22 » 26 Júl 2019 11:40

Ahoj modelarsky strop, nadhera aj je tam asi desat adeptov na foto mesiaca.....

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní