Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Sep 2020 13:32

WanRayen napísal:Nádhera Peťo, nádhera. :dribble:

Vďaka Tino :wink:

mory napísal:Ty otvory v diskách a pokličkách řežeš skalpelem nebo máš kolmé raznice nebo je předřežeš, impregnuješ a nakonec vrtákem kalibruješ. Případně radu, kde si sehnal ty kolmé raznice?

Ak máš na mysli veľkú stredovú dieru, tú vypichujem nožíkom a potom po impregnácií ešte "prekalibrujem" šmirglom (niekedy treba aj mierne zväčšiť, aby ľahko sadli na náboje diferáku). Menšie diery v kuželoch ráfika sú robené dierovacími kliešťami (v tomto prípade sú to otvory priemeru 2,5 mm). A tie najmenšie na rezerve a tiež na pukličkách sú dierované injekčnou ihlou príslušného priemeru (1,2 a 1,6 mm).

pisho66 napísal:Tie disky si tiež mal so sebou?

Nemal, tie som robil až potom.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 20 Sep 2020 09:00

Tiež som to okukával na "garážovej párty", ale v mojom veku je to lepšie takto prizoomované na monitore :haha: a je to fakt pecka....

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Sep 2020 21:33

Dík Peťo a budem sa snažiť aj v ďalšom o dokumentáciu vhodnú aj pre tvoj vek :haha:

Po kolesách opäť trochu drobotiny: v hornom rade fotiek sú to vzduchojemy, ktorých tento raz nie je veľa, keďže auto má dve nápravy a dva vzduchové vankúše na zadnej, takže nepotrebuje veľa rezervy v systéme. Eliptické konce nádrží sú vybrúsené z 2 mm vrstveného kartónu a impregnované sekunďákom.
Ďalej som zlepil zadné zavesenia kabíny so zámkami, ručnú pumpu na sklápanie kabíny a palivový filter:



Týmto sa mi minuli nakreslené a vytlačené diely. Na podvozok chýbajú už len nejaké tie časti pneumatického okruhu, do ktorých sa mi zatiaľ vôbec nechce. Presúvam sa teda na hnaciu sústavu a začnem motorom. Takže keď sa dlhšie nehlásim, znamená že stále kreslím :)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Mar 2021 01:22

Ako pozerám, už to bude skoro pol roka, čo som sem niečo dal. Neznamená to ale, že by som na modeli nepracoval. Hoci s menšími prestávkami, ale venoval som hlavne kresleniu motora, čo ma ale okolo Vianoc prestalo baviť. Podarilo sa mi tú nechuť prekonať tým, že som odskočil a začal kresliť nejaké úplne iné časti auta (budem ich potrebovať tak-či onak) a následne som sa vrátil aj k motoru, aby som dorobil aj zvyšné diely. Diely samotného motora a chladičov vyšli na 2,5 stany A4 (ešte chýbajú nejaké prepojovacie trubky):


Motor má koncernové označenie Paccar PX-7 (6-valec, so zvihovým objemom 6,7 litra a výkonovými verziami 164, 186, 208 a 231 kW), pričom je to vlastne "prebal" motora Cummins QSB/ISB/B 6.7 (neviem, či to bol spoločný vývoj alebo jednoducho použili motor od veľkého výrobcu). Ako vynikajúci podklad mi poslúžil 3D model toho motora Cummins a hoci ten môj má niektoré agregáty a časti iné, základ je stále rovnaký. Samozrejme takéto príliš kvalitné podklady môžu spôsobovať aj dilemu, ako detailne to spraviť, a tak návrh motora v papierovej podobe boli neustále kompromisy, medzi detailnosťou a zlepiteľnosťou.. Každopádne som sa snažil znázorniť hlavné rysy jednotlivých dielov a zachovať proporcie.

Ale aby som len nekecal, uvádzam prvú várku dielov motora, ktoré mám zlepené - blok (foto 1, 2), olejová vaňa (foto 3, 4), kryt olejového čerpadla (foto 5); rozvod motora (foto 6), zotrvačníková skriňa (foto 7-10); hlava valcov (foto 11, 12), kryt ventilov (foto 13, 14) a zostava týchto dielov s pomerovou euromincou (foto 15):




Poznámka na záver: Doteraz som lepil iba ťažké nákladiaky a celkom ma prekvapujú relatívne malé rozmery motora aj v modelovej podobe.

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 14 Mar 2021 14:01

Chlape ty jsi blázen :D Neuvěřitelně detailní.

Užívateľov profilový obrázok
santak | 62
Príspevky: 70
Meno: milan
Bydlisko: Piešťany

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa santak » 15 Mar 2021 21:44

v dobrom, blázen, hodte na nej síť :) , sledoval som stavbu návesu, si majster, perfektné :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 16 Mar 2021 22:21

Ahoj
Hmmm, tak toto je riadna piplačka, držím palce...
Vyzerá to úžasne... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 17 Mar 2021 14:10

Krásne detaily, to by bolo sveta žiť, mať len takéto modely a v kľude stavať a nič už nemusieť upravovať ani vylepšovať, lebo je to dokonalé :haha:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 17 Mar 2021 21:11

Och, ako ti závidím nasadenie a elán. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa tom » 18 Mar 2021 22:11

super som rád, že sa to zase rozbehlo a už si dokreslil diely :victory:

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní