Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Nov 2021 22:51

developer10 napísal:K tej streche - odvolávam, aj keď ja som skôr hovoril o tom celom ráme nad dverami, ale keď tak pozerám na petopatove fotky tak tam je to vidieť ako oblinu podobne ako na našich bývalých Midlumoch a strešná drážka má oblý tvar, nič čo by sa nedalo dotvarovať guličkou, takže za mňa už bez poznámky

Možno by si mohol naznačiť do fotky, čo konkrétne si myslel.
Ešte ma napadá jedno, čo som teda fakt nespravil, ale možno pôjde mierne napodobniť a to tá mierne rozšírená zadná sekcia, za dverami v celej výške kabíny. Je to vidieť na druhej fotke strechy, že tie zaoblené horné hrany bízko zadného čela ako keby sa rozširovali. Išlo by to naznačiť rozložením boku kabíny na dva diely, ale spoje by potom boli nepekné, tak som sa rozhodol to nechať rovné a prípadne skúsim dotvarovať tou guličkou..

Inak skelet kabíny je nielen že podobné, ale zrovna identické s Renaultom Midlum (dokonca aj Premium) a Volvom FL.

developer10 napísal:Idem teda hľadať soft na dofarbovanie, kým to dokončíš hehehe

Kľudne, kým dokreslím a dokončím, len trénuj a miešaj odtiene tej správnej červenej farby :)

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 10 Nov 2021 10:29

Sa smej ale nájsť správnu červenú farbu je tiež niekedy alchýmia :D

K tej streche už len v krátkosti, som Ti to amatérsky načmáral bleskovo, ale v podstate to nie je nič s čím by sa nedalo pohrať pri stavbe...

Trim še, sledujem ďalej a idem študovať farbičkovanie :D
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Nov 2021 17:59

Ahaa, už som to pochopil. Tá drážka, kde je pozváraný bok a strecha kabíny má v skutočnosti skôr hranatý tvar s rozširujúcimi sa bokmi. Či sú zároveň, alebo je tam výškový rozdiel je skôr vecou "uhla pohľadu" - teda podľa fotiek sa mi to nepodarilo vydedukovať a v CAD modeli vidieť skôr len zadný obrys, kde sú už v jednej rovine, no podľa bočného pohľadu vidieť ako keby tá strecha vystupovala viac..

Možno to nebude úplne správne, ale to ma nerozhodí, už viac špekulujem nad rozložením tvarovo komplikovanejších dielov, kde budem musieť prijať väčšie kompromisy.

developer10 napísal:Sa smej ale nájsť správnu červenú farbu je tiež niekedy alchýmia

To verím a navyše červená farba ešte aj typicky slávne zle kryje. Inak teta v autolakoch zvykla spomínať, že najviac odtieňov má biela farba, keďže tá môže mať prakticky nádych do každého odtieňa.

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa mory » 11 Nov 2021 09:52

jinak červenou barvu není potřeba složitě mísit, je dalá předpisem
https://www.hzscr.cz/clanek/casopis-112 ... 09Ng%3D%3D
RAL 3000
RAL 3024
RAL 3026
plus retrorexlexní prvky

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 11 Nov 2021 10:08

Nechcem už veľmi spamovať Ičovi stenu, ale Tome, ono je to fajn, že taká norma je, len v reáli mám doma každý model inej červenej, ver mi :D Kukni tu. Dokonca na tom vrtuľníku sú červené prechody, s ktorými som si nejak hlavu nerobil, je to v podstate detská hračka...
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa atlon » 11 Nov 2021 13:36

Ono to je ako s vojenskou zelenou, aj ta je predpisana ale vzdy je ina :wink: :haha:

Ale spet k teme, , pozorne sledujem a slintam, toto je neskutocne ako sa s tým piples :victory: parada
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Nov 2021 17:01

Dík Atlon! :wink:

Za ostatné dva týždne sa mi podarilo nachystať a zlepiť ďalšie časti ku kabíne - nárazník, časti blatníkov so schodíkmi a tiež predné masky. Aby som tu nedával vždy len fotky hotových dielov, skúsim priblížiť postup, ako som sa snažil popasovať s dizajnovými detailmi.

Hlavná časť nárazníka nie je tvarovo príliš zožitý diel, ale obsahuje niekoľko línií a šikmých plôch. Zvolil som preto podpobný postup, ako pri kabíne - naznačiť to vrstvením pre väčšie a plynulejšie šikminy a zrážaním-/ rezaním hrán pod uhlom pre menšie alebo kratšie šikmé plochy. Na vrstvenie používam tyčinkové lepidlo, rovnako, ako na podliepanie a vytvarovanie zaoblených krajov som sa snažil stihnúť ešte pred vyschutím lepidla - takto to totiž ide ľahšie, vrstvy papiera majú ešte šancu sa mierne posúvať pri ohybe, a tak diel sa nekrčí a po vyschnutí si pekne udrží tvar.
Podobným postupom som zhotovil aj spodné rohy, okolo hmloviek:


Podobnou technológiou som išiel neskôr aj na predné masky chladičov. Hoci asi väčšina konštruktérov papierákov by tie šikmé plochy namodeloval a rozložil, bez hociakého nutného vrstvenia, ja som chcel predísť tomu, aby som tam mal spoje, ktoré sa zvýraznia pri farbení..Tie masky ešte dostanú výplň mriežkami a nápis DAF asi vyrežem zo striebornej fólie, keď to budem skladať po farbení.



A tu sú fotky hotových dielov z tejto várky. Prvé dva sú horné blatníky s druhým schodíkom do kabíny, ktoré sú montované na kabíne. Ďalej sú to prvé stupne schodíkov, ktoré sú spolu s nárazníkom (do tých otvorov ešte samozrejme pribudnú protišmykové mriežky).
V druhom riadku vidíte skompletizovaný predný nárazník. Pri tom som musel trochu špekulovať, ako najlepšie pospájať tie diely, ale asi mierne upravím ten hlavný stredový diel, na ktorý potom bude možné priamo priliepať tie rohy okolo hmloviek. Ďalej je tam provizórne poskladaný nárazník aj so schodíkmi a na poslednej fotke sú masky chladičov.



A nakoniec tu dám tošku ochutnávky, ako by to mohlo vypadať po kope. Priznám sa, ja vždy rád pasujem tie diely, ktoré pribúdajú a skúšam si predstaviť, ako to bude pôsobiť po kope. Samozrejme všetko je len nasucho, zafixované kúskami maskovacej pásky či lepiacou gumou:



Zatiaľ to je všetko, čo mám. Asi by bolo vhodné pokračovať interiérom, keď už ho mám k čomu pasovať. Ten mám z časti nahrubo rozkreslený, ale potrebujem si nachystať dieliky pre tlač. Potom z auta ostávajú už len samé drobnosti - či už na kabínu alebo ďalšie.

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa WanRayen » 27 Nov 2021 18:28

Peťo ja len verím, že sa rozhodneš to dať aj ako model na stiahnutie. Aj za neho zaplatím, lebo toto čo predvadzaš je úroveň........a šak ty vieš.
:wink: :still dreaming: :dribble: :dribble: :dribble: . Awesome

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 27 Nov 2021 20:56

Potešenie sledovať tvoje stavby už len kvôli tomu, že model je tvoj výtvor od prvej čiarky v PC... :)

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa majo » 28 Nov 2021 12:07

Hmm, tak toto je fakt majstrovstvo od návrhu, modelovania, rezania a lepenia. :dribble: Vyzerá to parádne a veľmi dobre sa pozerá na Tvoje pokroky a postupy lepenia dielov k sebe. :wink:


"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných