Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

CLAAS Xerion 3800 Trac VC / Michal Rozínek, vTOM / 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

CLAAS Xerion 3800 Trac VC / Michal Rozínek, vTOM / 1:32

Príspevokod užívateľa vrso » 28 Aug 2020 11:29

Keďže už je model vonku, tak tu môžem pridať zopár foto z betastavby, ktorú som robil. V minulosti už na model bola robená beta, ale asi vzhľadom na to že sa vtedy model nevydal tak sa buď chyby neopravili alebo ich beteatester nezistil, to neviem, ale o tom nechcem písať. Chýb na modeli bolo neúrekom, čo je ale pri modeli takéhoto rozsahu aj celkom pochopiteľné. Pokúsili sme sa ich s Tomášom, ktorý ich opravoval, všetky vychytať.

Najprv pohľad na stránky s pôvodnými dielmi:


Stavba začína zostavením rámu a bokmi kapoty motora, pokračuje zadným blokom s hydraulikou. Model je urobený tak aby bola hydraulika pohyblivá, no myslím že menej skúsený modelár by nemal problém si to prispôsobiť a urobiť to prípadne aj napevno. Je potrebné si všetky časti ktoré majú držať pokope zosilniť sekundovým lepidlom, lebo keď s tým budete chcieť hýbať a urobíte piesty tesnejšie (aby sa vám zas samé neotvárali) tak sa môže stať že sa niečo uvoľní. Ďalej som pokračoval nápravami s nábojmi kolies, aj s otáčacím mechanizmom, niektoré diely sme museli trochu zväčšiť/zmenšiť aby to dobre sedelo.


Ďalej bola na rade spojka, ktorá je vo výsledku celkom skrytá, motor, kardany a boky so schodíkmi.


Na zadnú časť prišli blatníky a závažie. Sanie vzduchu som asi nemal prilepovať, ak chcete urobiť otáčaciu kabínu, potom by vám zavadzalo.


Pokračoval som kabínou, ktorú je možné zlepiť s interiérom aj bez. Zasklenie je výzva, ale výsledok stojí za to. Umenie bolo nalepiť predné sklo ktoré je na bokoch zahnuté, je dobré si naň urobiť hore a dole rysky, a prilepovať ho od rovných stredov rámu k zaobleným okrajom. Podarilo sa mi to až na niekoľký pokus. Kabína je vzadu nasadená na stĺpik okolo ktorého sa môže otáčať. Na model som ešte doplnil kapotu motora s mechanizmom, ktorý je na fotke nižšie a výfuk. Výfuk je potrebné vyhnúť čo najviac dopredu.


A tu je pohľad na celý model zatiaľ bez kolies. Predné blatníky som ešte odtrhával pretože sme upravovali ich vzdialenosť od kolies.


A tu už lepím samotné kolesá. Vzorky na plášťoch kolies sú ďalšou výzvou, ktorej výsledok stojí za to. Po zlepení a priložení hotových kolies sme prispôsobili blatníky a , ktoré som následne prilepil.


Tu už je hotový model.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: CLASS Xerion 3800 Trac VC / Michal Rozínek, vTOM / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 28 Aug 2020 12:04

Skvelý počin chlapci :victory:

Pamätám si tento projekt, keď ešte pôvodný autor to prezentoval na fb, potom to nejako zapadlo prachom. Som rád, že ste ho dotiahli do konca. Aj keď niektoré časti sú trochu zjednodušené, vyzerá to byť dobrý základ na ďalšie "tunenie".

Neviem, či už to išlo do tlače alebo nie, ale mal by som jeden návrh k svetlometom - chcelo by to nejakú reálnejšiu textúru (hoci aj z fotky), ako to robila niekedy RW alebo Poliaci.

Každopádne gratulujem k dokončeniu testu aj vystrihovačky, dúfam, že časom budú aj ďalšie podobné chuťovky :wink:

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: CLASS Xerion 3800 Trac VC / Michal Rozínek, vTOM / 1:32

Príspevokod užívateľa vrso » 28 Aug 2020 12:10

Dakujem za pochvalu. Myslim ze je uz v tlaci alebo vytlaceny., takze zmeny uz niesu mozne. Ja myslim ze model je dobre vyvazeny zlozitostne. Kto chce moze tunit, a kto nie dokaze aj nieco vypustit.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: CLASS Xerion 3800 Trac VC / Michal Rozínek, vTOM / 1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 28 Aug 2020 18:30

Bude to síce chcieť nejaké úpravy, ale inak úžasný počin, za mňa veľké ďakujem! :wink: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: CLASS Xerion 3800 Trac VC / Michal Rozínek, vTOM / 1:32

Príspevokod užívateľa mory » 01 Sep 2020 09:04

Už kdysi mě ho Michal posílal a jsem moc rád, že jste to dotáhli do finále. Model mám již objednaný a těším se, až ho vtěsnám mezi Zetory. Však nemám za co zapřáhnout pořádný návěs.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: CLAAS Xerion 3800 Trac VC / Michal Rozínek, vTOM / 1:32

Príspevokod užívateľa LuPa » 03 Sep 2020 18:29

Nadhera, pekna predloha a velmi pekne zlepene :big smile:
pomocne zabradlie nad schodikmi je plast ci kov?

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: CLAAS Xerion 3800 Trac VC / Michal Rozínek, vTOM / 1:32

Príspevokod užívateľa vrso » 03 Sep 2020 18:35

Pouzil som drotik s buzirkou

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: CLAAS Xerion 3800 Trac VC / Michal Rozínek, vTOM / 1:32

Príspevokod užívateľa Matus R » 11 Sep 2020 12:48

Paráda,agro techniku môžem a toto vyzerá dobre.A kto chce vytuniť tak môže,stále sa niečo dá prerobiť pri stavbe.

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní