Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa vrso » 07 Feb 2021 16:17

Tak som sa pustil pred vyše týždňom do tohoto modelu. Nakoľko som pre karanténu a chorobu zavretý doma a nikam nemôžem chodiť tak mám naň času a času. Myslím že predstavovať tento model nieje treba.



Začal som teda podľa návodu stavbou rámu. Diely ktoré ich na sebe majú dopĺňam aj nitmi a maticami. Autor sa dobre popasoval s hrúbkami papiera. zatiaľ to šlo bez problémov.


S druhou rozperou zľava medzi bokmi som trochu bojoval, ani neviem či ju mám zostavenú dobre. Z návodovej kresby to nebolo moc jasné. Pokračoval som nádržami. Tu som si chcel pomôcť dorobenými chlopňami ale nakoniec som podľa návodovky zistil že čelá sú zapustené, tak museli ísť preč.


Ďalšie nasledovali predné pružiny, neskôr pri lepení prednej nápravy som zistil že ju mám po osadení mierne došikma, tak som musel jednu pružinu vyoperovať a otočiť a už to sedelo. Asi sa mi posunul stred pri lepení jednotlivých listov.


Ešte predtým som zlepil aj blatníky, ktoré neboli na fotkách. Pokračoval som aj zadnými pružinami. Obdobné sme skúšali aj v práci na únavu ešte aj s tými podperami. Akurát som si už nepamätal a nedokázal som ani nájsť žiadnu fotku , že či tie spony v strede pružiny by nemali byť našikmo smerom k najužžšej časti pružiny.


Ďalšiu som zlepil prednú nápravu. Napriek premeriavaniu a opatrnosti sa bojím že vzhľadom na množstvo rôznych dielov z kartóna a pásikov papiera sa mi neskôr na náboje nebude dať nasunúť koleso. Pre istotu som z dĺžky toho bieleho pásiku dookola trošičku ubral. Je to dosť nešťastne riešené.


Teraz pokračujem zadnou nápravou.
Naposledy upravil/-a vrso v 01 Mar 2021 16:56, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa mimapnd » 07 Feb 2021 16:55

Super výber. Velmi pekny model. Este teraz si pamatam, ked mi lezal na podlozke. Drzim palce pri kabine. :wink:
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa vrso » 07 Feb 2021 16:59

Ďakujem, veď aj pravidelne pozerám tvoje vlákno, kde si ho staval a pomáham si keď mi niečo nieje jasné :wink:

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa tom » 07 Feb 2021 19:55

držím palce, veľmi zaujímavý model a dnes už aj dedko medzi vystrihovačkami. Na takéto staršie vydané modely sa rád pozriem :big smile: Tiež si pamätám stavbu od mimapnd, môžeš opisovať :P

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa Fito » 08 Feb 2021 09:57

Trambus :victory:

Na toto sa teším, toto sú parádne spomienky na detstvo.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa petopato » 08 Feb 2021 17:59

Trambus. :victory:
Tiež sa na to teším, mám spomienky aj s detstva, ale aj som si na ňom zajazdil.

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa vrso » 11 Feb 2021 20:55

po pár horších dňoch korony opäť pokračujem v stavbe,dúfam že to bude už iba lepšie, pokračujem zadnou nápravou, k diferenciálu mám obrovský rešpekt, očakávam že nebude moc pasovať, podlepený diel ,ktorý je pod sivým (nevidno ho) je menší ako sivý, túto asi chybu sa snažím ignorovať, obvod mi myslím celkom sadol, uvidím ako to pôjde ďalej pri ďalšom tvarovaní

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa vrso » 12 Feb 2021 12:47

tak som ten nešťastný diel nejako zosmolil, moc nepasoval, zlepiť sa ale ako tak dá, a celú nápravu som prilepil k celku


pohľad na doteraz hotový celok

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 12 Feb 2021 14:11

Ahoj ,sledujem ta,neboj nicoho da sa to pekne polepkat.Tesim sa ze si sa pustil do tohto nadherneho modelu,verim ze to bude nadherna cistostavba.Ja ho mam taktiez zlepeny a je to najnaj model v mojej skromnej zbierke papierovych modelov.Ak si tvaroval listove pera podla sablony tak bude vysoka.Treba byt pripraveny trhat tie napravy....Ja som ich trhal 3x a nakoniec museli byt uplne skoro rovne.Kabina sedi toho sa neboj iba dno podlahy treba upravit a s tvojima skusenostama to nebude problem....sledujem vela zdaru....

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 12 Feb 2021 19:59

Paradny model, krasne detailny a sudiac podla inych Tvojich stavieb sa aj bude na co pozerat :wink:

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných