Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Moderátor: iconmaster

Použiť na tatre 148 čierne, alebo svetlo sivé disky kolies?

Hlasovanie ukončené 26 Júl 2022 15:14

Čierne
6
50%
Svetlo sivé
6
50%
 
Celkom hlasov: 12
Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Príspevokod užívateľa omron22 » 27 Apr 2022 21:23

Az mi srdce lapá,nadhera,krasna robota....

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Príspevokod užívateľa Fito » 02 Máj 2022 09:44

Víťaz súťaže Tatra foto mesiaca apríl 2022 , párádny model toto, a + body za fotky. Vďaka.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 20 Máj 2022 12:43

Ďakujem za foto mesiaca, motivuje to k ďalšej práci. :still dreaming: :big smile:

Stavba druhej agrovku momentálne trochu stojí, kvůli iným aktivitám, ale verím, že čoskoro sa posunieme aj s týmto projektom :bad smile: :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 25 Júl 2022 15:11

Report
Ahoj ahoj :victory:
To od dokončenia 815tky prešli už 3 mesiace?. :shocked: Nuž nejaký čas na lepenie čas nebol, no a potom zase nejaký čas som sa venoval inému projektu, o ktorom sa dozviete neskôr :P :bad smile:
No a teraz som sa opäť trochu venoval aj druhej tatre z tohoto projektu. Ako som avizoval už na začiatku, tak kabína bude modrá. Pri kabíne nebude nič nové, je to klasická 148čka.
Interiér mám hotový.


No a pri tomto projekte ostáva ešte jedno rozhodnutie a to, aké disky kolies použiť.
V originálnej vystrihovačke sú disky kolies čierne.
Naopak pri vystrihovačke ťahača, z ktorého beriem kabínu sú disky kolies svetlo sivé. Otázkou ostáva, ktoré kolesá použiť na tejto tatre? Čo myslíte?
Foto pre ukážku o co go.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Príspevokod užívateľa developer10 » 25 Júl 2022 18:04

No paráda, akurát sa chystám do kabíny t148ky od RW aj ja tak budem odkukovať ;)

Ku tým diskom, ujo gugeľ dáva jasnú odpoveď: CMAVE! Za prvé svetlé disky by boli v agrosektore fest neprakticke, za druhé Ti nebude pasovať sivá z “akože pozinkovaných” diskov z ťahača so šedou nadstavbou z agra. Družstevní fachmani ich potom pri prvom dostreku nastavby striekli rovnakou farbou a niekedy vznikali tie čudesné dvojkombinácie, čo z výroby nikdy nevyšli (nemyslím tie, kde je tmavý náboj a svetlý disk, a ani spešl edišn tatrice…). Taže nešpekuľuj, daj tmavé jak ujo gugľ hvari.

Trim še.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 25 Júl 2022 22:29

Mne sa čierne disky nepáčia na osobákoch ani nákladiakoch, takže za mňa sivé (strieborné). Aj keď chápem, že to nemusí byť autentická farba..

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 03 Aug 2022 23:45

Ahoj chlapi.:) Ďakujem pekne za názory ohľadom kolies. Popravde aj tak ešte niesom rozhodnutý, takže uvidíme :P Ešte nejaký čas kým sa dostanem ku kolesám prejde.

Report
Tentokrát ale naspäť ku kabíne. Kabína sa mi lepila dobre. Ak keď už prešiel nejaký ten piatok odkedy som lepil svoju poslednú 148čku, vedel som približne kde sú jej zákutia a kde si dať pozor. :bad smile: S výsledkom som bol celkom spokojný, až do určitého okamžiku.
Tip: Kdesi som čítal, že ak zašpiníte okná sekundovým lepidlom existuje nejaký rozlepovač (na plastové modely), ktorým tieto okná dokážete vyčistit. Tak som si jeden taký zaobstaral a môj plán bol vyčistiť kvapku lepidla na čelnom skle.
POZOR!!!
Tak som to skúsil a dopadlo to tak, že kvapka lepidla tam ostala, a miesto čistého okna mám rozleptané matné pravé čelné sklo.. :confuse:

Takže tento rozlepovať rozhodne neodporúčam...


Každopádne som sa s tým zmieril a rozhodol som sa, že kabínu aj tak dokončím. výmena okna pri tejto konštrukcii je príliš náročná a škody by boli väčšie ako úžitok. Holt budem mať vo vitríne model so zahmlenou polovicou skla. :beaten:
Tu je teda kabína:


Dokončil som všetky rubové diely podbehov a spodnej časti kabíny a kabína je už osadená na podvozku. :bad smile:


Ďalšou časťou bude dokončenie sania a výfuku, kapota a rám nástavby.
Naposledy upravil/-a martin1807 v 06 Aug 2022 21:24, upravené celkom 1 krát.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Príspevokod užívateľa Paly » 04 Aug 2022 17:01

Ja by som toto neprežil :haha: :haha: .
Mám v živej pamäti, ako som odtrhával čelné okno od kabíny Liazu 1988, nie však kvôli ušpineniu, ale kvôli tomu, že mi tam vzniklo tvarovaním fólie pnutie a sklo ostalo preliačené nech som s tým robil čokoľvek. Kabínu som však nemal v takom pokročilom stave, takže sa to ešte dalo. Isto sa nedáš prehovoriť? :P
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Príspevokod užívateľa marcello » 04 Aug 2022 19:22

Ach to je škoda..... Možno skúsiš to zahmlené okno kabínky nejako zakamuflovať do prípadnej diorámy? Niečo v štýle "okná sú zahmlené od silného kúrenia" (hej, ale len jedno z dvoch, to mi nejako nevychádza).
Mimochodom môj vnútorný grammar nazi si všimol, že si napísal slovo HOLD (čo je slovo spojené s poctou), ale asi si chcel napísať slovo HOLT (čo je synonymum slova skrátka).

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 06 Aug 2022 21:28

Ahoj chlapi.
Paly napísal:Ja by som toto neprežil :haha: :haha: .
Mám v živej pamäti, ako som odtrhával čelné okno od kabíny Liazu 1988, nie však kvôli ušpineniu, ale kvôli tomu, že mi tam vzniklo tvarovaním fólie pnutie a sklo ostalo preliačené nech som s tým robil čokoľvek. Kabínu som však nemal v takom pokročilom stave, takže sa to ešte dalo. Isto sa nedáš prehovoriť? :P

Veru prehovoriť sa nenechám.:)

marcello napísal:Ach to je škoda..... Možno skúsiš to zahmlené okno kabínky nejako zakamuflovať do prípadnej diorámy? Niečo v štýle "okná sú zahmlené od silného kúrenia" (hej, ale len jedno z dvoch, to mi nejako nevychádza).
Mimochodom môj vnútorný grammar nazi si všimol, že si napísal slovo HOLD (čo je slovo spojené s poctou), ale asi si chcel napísať slovo HOLT (čo je synonymum slova skrátka).


Na diorámy sú tu iný odborníci, to by chcelo potom zašpiniť celý model a to fakt neviem.:)
marcello napísal:Mimochodom môj vnútorný grammar nazi si všimol, že si napísal slovo HOLD (čo je slovo spojené s poctou), ale asi si chcel napísať slovo HOLT (čo je synonymum slova skrátka).

Áno moja chyba, ktorú napravím. ;)

Report
Vzhľadom k faktu, že som zistil, že nemám materiál na nasávanie, tak som od dokončenia kabíny prešiel na rám pod nadstavbu. Spracoval som samotný rám a vložil som tam už skôr pripravené piesty, (ktoré sa pri rozmetadle aj tak nebudú používať) a celý rám som nasadil na podvozok :bad smile:

Ešte som dorobil výfuk, a diely na spodnej strane kabíny.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní