SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 12 Máj 2022 16:30

Ahojte papierníci!

Ďalší deň so školeniami a mne sa pri tom lepení tak fajnovo učí, že výsledok je 100% z testu a nosníky nápravníc návesu hotové :victory: Áno, je to pomalšie tempo ako som zvyknutý, ale model je naozaj zložitý a vo výsledku to ani nevidno :beaten: A to som eštelen na čiernom podvozku... Takže tieto dve blbôstky 84 dielov, všetko natupo...



Nabudúce vzduchové valce a tlmiče, niečo cez 200 dielov :D Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 13 Máj 2022 10:00

Vidím, že už sa dostávaš do tých správnych počtov :haha: Môžem ťa uistiť, že toto je ešte pohodička :P
Krásne ti to rastie a... prečo by si sa vlastne niekam ponáhľal? Aj tak všetko čo chceš, do smrti nepostavíš - tak či to bude o pár viac alebo menej, v konečnom dôsledku je to vlastne jedno. ("Počuli ste slovo stoikovo." :wink: )
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 13 Máj 2022 22:44

Dík Maťo, no hej, pravdu máš, na tie počty si už nejak zvykám, napríklad ľaľa kolieska


Ani na vlastné kolieska na OT-čku som nemal toľko dielikov :beat plaster:

Serkám sa s nimi už asi šesť alebo sedem večerov odkedy som toto začal a furt mi príde, že postup veškere žádný. To pri všetkom rešpekte ku stoickému pragmatizmu začína naberať smer nihilizmu :D

Ešteže nemám krb!

Dík a trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Máj 2022 23:25

Kým si ešte nelepil nejaký podvalník, na počet kolečok by si sa nemal sťažovať :P

P.S.: nápravy sú pekné, som zvedavý na ďalšie detaily.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 14 Máj 2022 00:44

Dík Ičo, nesťažujem sa na počet kolies, to nie, skôr na počet dielov na jedno koleso… A to ešte pribudnú matice, ale tie ja mooooožem :)

ad PS: Aj ja :haha: teraz už bude tie diely aj vidieť, neschovajú sa po kapotáž návesu :haha:

Dík aj Tebe!

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 22 Máj 2022 11:35

Ahojte papierníci!

Zatúžil som po martýriu kolieskami, tak som ich priebežne robil po večeroch doma a kým pôjdu načas bubkať, pokiaľ sa mi bude chcieť pohnúť s bočnicami, tak dám pár fotečiek z postupu s postrehmi.

Report
Kolečkáááá

Stavba týchto koliesok je naozaj zdĺhavá, ešte nikdy som sa s toľkými dielmi a nepresnosťami nebabral, ani keď som robil vlastný dizajn na OT-čku...

Tak začneme s tým prvým zádrhelom: lasery. Kúpené laserové diely majú mnoho chýb či už v značení dielov alebo aj v nevyrezaných častiach, ktoré bolo treba následne dorezať a už to nepôsobí tak čisto, ako by som od laserových pomocných dielov očakával... Druhá vec, laserové behúne sú krátke, chýba im asi milimeter-dva, čo je podľa mňa dosť nato, že by mali byť rezané s nejakou rezervou. Fest treba rozmýľať aj pri niečom takom, čo by malo byť viac menej automatické... Takže opäť základné pravidlo úspešného lepenia: dvakrát prilož, až potom lep :D

Jedno koleso má s lasermi 12-22 dielov, čo je masaker, a to som tam ešte nepočítal moje matice... Zatiaľ mi to trvalo jedenásť večerov a ešte dva či tri ma čakajú, čo je čas za ktorý bežne spláchnem jeden model, nie štrnásť koliesok. Nikam sa neponáhľam, len mám pocit, že tých dlhodobých modelov mám nejak moc a nemám si polotovary už kam odkladať :beat plaster: Asi budem musieť zmeniť stratégiu :death:



Ako som spomínal, oproti návrhu som pridal dvojmatice a okrem toho som vyrazil diery, nech to je šumné. Disky v tej oridžo šedej boli o ničom, tak zase zaúradovala moja zásoba strieborných papierov a fixiek, nech majú matný kovový odtieň. Okrem toho som zadné náboje a kryty predných nábojov dal do čiernej tak, ako to je v reáli, stred zadného náboja šiel načerveno a pribudli namiesto značených matíc diery, keďže by to mali byť podľa skutočnosti len kryty matíc, tak nech to tak je. Ešte by tam bodol nápis SCANIA, ale rezať 1,25mm vysoké písmenká sa mi fakt nechce, netrúfam si na to zatiaľ.




Samozrejme, dvojkolá ešte k sebe nelepím, kým nepribudnú bočnice. Tak poprajte kolečkám dobrú nôcku, idú na chvíľku ležať úhorom, kým sa dostane chuti ku ich pokračovaniu. Trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 02 Jún 2022 16:23

Report
Vzduchové valce nič moc....

Ahojte papierníci,

po veľkej várke s kolesami prinášam malý záprdok v podobe spracovaných vzduchových valcov, keďže na lepenie bola len hoďka so všeho všudým a chcel som po dlhej dobe pohnúť aj s týmto škaredým prívesom :haha: :bad smile:

Vzduchové valce vyzerajú lepšie nakreslené na rysoch ako v reáli. Hľadal som, či mi tam nechýbajú nejaké diely alebo lejzrové doplnky alebo prečo je to také ploché... No na tie medzikrúžky nie sú ani značené ani laserom vyrezané diely ani nič iné... Keby som to vedel a videl... Moja blbosť, nemeral a neprikladal som dvakrát pred lepením, tak to asi budem musieť dorábať ešte raz, uvidím ako sadnú nosníky nápravy, ktoré ma teraz čakajú, a potom už len kompletácia zadného podvozku, ktorý ide nachvíľku bubkať... Tak držte prsty aj naďalej a trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 02 Jún 2022 23:20

Ak dovolíš, trochu skorigujem terminológiu:
- Vzduchové pružiny (a nie valce) alebo hovorovo aj vzduchové vaky.
- Je to NÁVES (a nie príves) - náves je prípojné vozidlo, kde - na rozdiel od prívesu - časť zaťaženia preberá ťažné vozidlo, teda ťahač.

Dobre ideš, aj tie kolesá sa ti podarili pekne :wink: Akurát tie "sendvičové matky" nabudúce skús robiť tak, že spodný diel bude krúžok a nie šesťhran (či sa jedná o matice s integrovanou podložkou alebo majú imitovať plastové krytky matíc, ten spodok býva zvyčajne kruhový), ale to je iba drobný detail. Držím palce do pokračovania!

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 04 Jún 2022 00:28

Ahoj Ičo, dík za postrehy, s prívesovým úletom sa polepším a budem si dávať pozor aj pri ostatno technickom názvosloví, predsalen mne humanitne vzdelanému a modelovaním sa učiacemu to snáď odpustíte :bad smile:

S tými matkami máš tiež sčasti pravdu, skúšal som to dávať na dvojšrúbu, ale menšie strieborné matky sa mi rozvrstvili (blbý papier), tak som dal väčšie a na pohľad sa mi páčia, tak som och dal všade. Ale zámer bol dvojmatky tak ako sa často na diaľkové kamióny dávajú. Aspoň nabudúce nebudem musieť vyrábať toľko matiek a podložky len vydierujem :big smile:

Dík ešte raz a trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 08 Júl 2022 16:23

Ahojte papierníci, opäť malý pokrok s týmto poliakom, časť náprav, ktorej názov si nechcem ani tipnúť.
Report
Akoby Oliver mohol podotknúť, keď nestaviaš poliaka, nezažil si peklo, no tu je ako obvykle u answeráckych kamiónov opäť dosť nepresností. Jednak nesedia laserové diely ani ich počty, to už ani neriešim ale rovno improvizujem, ale druhá vec, nesedia počty ani originálnych dielov... Napríklad tieto kĺby, či čo to je, by mali byť dve na pravú a dve na ľavú stranu, aktuálne sú štyri pravé... tiež nosníky medzi nimi by mali byť dva, jeden na každý pár, ale stavebnica ich obsahuje 6, slovom šesť(!!!) kusov... tak som si ich zdvojil a dva kúsky som si nechal, ak by pochybli napríklad na ťahači... Ku kompletu chýbajú ešte tlmiče a nejaký zdvih nápravníc, či čo to je... Ale to až nabudúce. Trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní