SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 22 Mar 2022 17:33

Ahojte papierníci!

Prekvapkooo, tentokrát sa podelím s niečím, čo nie je hasič! Okrem toho je to ešte príšerne veľké, poľské, a nikto to ešte nerobil... Už teraz nemám rád túto stavbu, a to som ešte nezačal... Ešteže je červený... Ale staviam sa k tomu chlapsky a budem o to zodpovednejší... Dôvod tohto môjho úletu? Bude to prezentačný model našej firmy, čiže tam ešte pribudne logo a snáď za to dostanem nejaké náhradné voľno :haha: :bad smile: :beaten:

Takže túto zákazku budem robiť kombinovane na dvoch miestach, v práci a doma, takže to bude veselé, lebo nie všetky pakšamenty sa mi chce presúvať do práce a dostal som povolenie patlať len počas školení, keďže počas patlania počúvam, ale moc do toho školenie nekecám :D Ale nejako to zbúcham už, predsa! Ok, ale dosť o mne, poďme k modelke:




Kamijón je to dosť známy, neviem či nie je aj nejaký naj...dačo čo sa týka predajnosti, ale neriešim, brali sme ho hlavne kvôli veľkému prívesu kde sa bude dobre vypínať logo firmy, a kabína je krajšia ako starý mercedes alebo kockatý Magnum... Takže technicky po mne nechcite bližšie detaily zatiaľ a snáď sa nájde niekto, kto je väčší fanda na tieto moderné premiestňovadlá. Samozrejme nič sme neriskovali a je vybavený aj lasermi (totymi rezanymi kartonami). Čo sa týka predbežnej prípravy, sklamem asi väčšinu kamionistov, interiér to má celkom chudobný a motor, tak ten nemá vôbec. A ako som spomínal vyššie, je to poliak, takže neviem veľmi, či bol riadne obetovaný a či to nakoniec dopadne, ale idem priamočiaro po výsledku bez citového prepojenia. No čo... Nie je to hasič, sentiment odomňa nechcite :D

Report
1. Kostra návesu

keďže modelka je to celkom objemná, musel som začať s tým, čo zaberá najviac priestoru - návesom. Zatiaľ len lasery, ktoré krásne sedia, akurát že vyznať sa v tomto číselnom marazme je niekedy na porazenie, a to pritom po polsku mówie calkem zajebisto... Ve+kostne už teraz zaberá veľkú časť okna, takže medzi stavbou ide pekne na skriňu nech nevadí vo výhľade...



Popri tom doma pokračujem popri tatriciach simultánne s kolieskami, ale tie až nabudúce...

Tak držte prsty a trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa WanRayen » 22 Mar 2022 19:52

Šak kec ci budzeme trimac paľce, ta veckaj nič ňezróbiš nie? :victory:

Každopádne sa teším na progress. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 22 Mar 2022 20:50

Tak na toto som fakt zvedavý. Myslím, že si tu viacerým modelárom ulahodil, tak nás nesklam! :victory:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Mar 2022 21:29

S týmto si ma teda prekvapil. Ale aj mňa si potešil výberom predlohy a som zvedavý na ten model, lebo zatiaľ žiadnu stavbu som nevidel, iba fotky dokončeného testovacieho modelu.
No a v práci lepiť modely, to je iný luxus :haha:

P.S.: ak by si chcel potom aj druhý náves, môžem ponúknuť Benalu (reklama sa zmestí aj na jeho boky :P )

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 23 Mar 2022 10:09

Ďakujem chalani, je to výzva hej :D

WanRayen napísal:Šak kec ci budzeme trimac paľce, ta veckaj nič ňezróbiš nie?


Ešte stále mám štyri prsty okrem toho paľca :haha: Ale pric a trim, aj uľejem, len neviem ako vypiješ keď budeš trimať :D

iconmaster napísal:S týmto si ma teda prekvapil. Ale aj mňa si potešil výberom predlohy a som zvedavý na ten model, lebo zatiaľ žiadnu stavbu som nevidel, iba fotky dokončeného testovacieho modelu.
No a v práci lepiť modely, to je iný luxus
P.S.: ak by si chcel potom aj druhý náves, môžem ponúknuť Benalu (reklama sa zmestí aj na jeho boky)


Ja som našiel zopár rozostavaných modelov, ale je to relatívne nový model, tak snáď keď to niekde poserkám nebude problém nájsť nový výtlačok v niektorom šope :bad smile: A s tým Benalu Ťa beriem za slovo, ale pekne po poriadku, keď budem pred záverom tohto, zistím stav u vedenia či má význam rozširovať flotilu o ďalšie kúsky, k tomu návesu by sa náramne hodil modrý Actros tiež od Angrafu, a určite by si mi tú reklamu aj nakreslil cez tie pásiky kontajnera, ale naozaj nepredbiehajme, uvidíme, ako pôjde totok. Ale fakt sa teším ponuke a určite s tým niečo spáchame!

A k tomu lepeniu v práci, nepredstavuj si to ako že mám voľno od pracovných povinností alebo že využívam voľný nudný čas ako možno naši hvezdári (veď sa neurazíte za to rypnutie bez bazálnych vedomostí ako to máte), toho času nebude veľa, iba pri školeniach, ktoré mám povinné aj napriek tomu, že ich sám dávam na úrovni tréner... Takže počítam všeho všudy len nejakých 40-60 hod/kvartál, ale aj to je super ak si chcem večery nechať na svoje veci.

petopato napísal:Tak na toto som fakt zvedavý. Myslím, že si tu viacerým modelárom ulahodil, tak nás nesklam!


Posnažím sa, aj keď mám obavy aby sa tak nestalo, lebo ako písal Ičo, tých hotových nebude po svete jazdiť veľa a podľa všetkého si bude nutné dávať pozor na každý diel no :( Prinajhoršom poputuje tatam a na reklamu pôjde Topline r580 od PMHT :haha:

No nič, poďme lepiť, trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 702
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa mory » 23 Mar 2022 16:12

Dobrý výběr.
Měl jsem možnost si vystřihovánku celou prohlédnout a trochu mě mrzí, že na toto měřítko nezvolil autor mnohem víc detailů.
Jsem zvědav, jak to bude vypadat slepené a přeji, ať se dílo daří :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 25 Mar 2022 22:00

Ďakujem Tome ;) Popravde aj ja som zvedavy ako to nakoniec cele vypali, lebo čo som videl stavby tak čistostavbu nikto nerobil a vysporiadavali sa tam s kopou nepresnosti, tak snáď v duchu hesla “dvakrat meraj a raz lep” dospejem ku zdárnemu koncu…

Report
Ahojte papierníci!

Dnes ďalšia séria školení a ďalší malý postup v stavbe - uzavrel som spodok návesu profilmi. Zatiaľ bez veľkých problémov, lasery sú presné a obšívka sedí ako má, pekne to do seba zapadá, jediný problém je tá veľkosť, čo mi ani do foťáku nevojde… už chápem to hundranie lodičkárov a vláčkárov, keď stavajú veľké mierky :haha:

Čo sa týka papiera som celkom prekvapený kvalitou laserovej tlače, s tou od našich českých vydavateľstiev, ktoré som mal zatiaľ v ruke, sa to nedá porovnať… Uvidíme čo to spraví v ohyboch, zatiaľ ani u kolies, čo robím extra doma, som nemal väčšie problémy.


Nabudúce bude na rade nosník náprav a možno aj niečo z náprav. Ak budú kolesá skôr, tak budú kolesá :D

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 27 Mar 2022 17:14

Ahoj Peťo,
Ci pánečku, tak to bude riadny macek... :big smile:
Som zvedavý na kabínu...
Držím palce...

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa tom » 28 Mar 2022 22:38

Ahoj držim palce, na tento model som zvedavý nikdy aom ho ešte nevidel zlepený

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 03 Apr 2022 14:22

Ahojte chalani a ďakujem, budem sa snažiť! Sledujem dvoch poliakov ako im to ide a kde môžem čakať nejaké zádrhely, tak snáď to zachytím, aj keď ja idem oproti ním na čisto, no uvidíme. Našťastie termín som nedostal tak ponáhľať sa nemusím a doma sa mi to presne kvôli tej veľkosti nechce ťahat, takže doma len svoje a v robote hentá obludka :D Aj to len keď mám nejaké povinné školenie alebo odborné komisie… Ale dáme to :D Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní