SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 03 Apr 2022 21:57

Pozerám že by sme mali zaviesť novú súťaž, "Odvážlivec mesiaca"

Si môj favorit :haha:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 03 Apr 2022 23:01

Miro, skôr naivný blbec a ešte k tomu aj platený za to :haha: :beaten: :bad smile: Ale nekrič hop kým mi nepreskočilo :D Pokecáme na hvezdárni. Dnes som si dal ako oddych na jednu noc od lodičky trošku práce na kolesách a to Ti poviem že to je iný odvar toto. :jawbone: :death: Trim še a drž palce
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 12 Apr 2022 20:24

Ahojte papierníci!

Ďalšie školenie a ďalší malý pokrok na návese.

Report
Že vraj nosník návesu….

Ono to je taká celkom zaujímavá konštrukcia tohto návesu, u nás celkom nezvyklá a aj keď vyzerá luxusne, kolegovci z logistiky potvrdili že v reále je to brutálne nepraktický náves… Z jeho hlavných nosníkov je vidieť len časť nad točňou a nad zadnou nápravou, ktorá je aj s kolesami aj tak prekrytá kapotážou… Takže vo finále nič poriadne nebude vidieť, ale aj tak si tú stavbu užívam.

Čo sa týka nepresností, zatiaľ všetko sedí (kolpem na drevo) len tých dielov na každý diel lepený natupo je jeden krát toľko ako pri najzložitejších našich modeloch… Jeden I-profil nosníka z deviatich dielov a to nehovorím, čo má čaká až začnem s nápravami…
Najhoršie je to ale s lepením dielov, ktorých styčná plocha je čierna / tlačená. Na tom laseri obyčajné lepidlo skoro vôbec nelepí, takže som prešiel na červený herkules a zatiaľ “še lape a trime”…



Popri týchto prácach v práci sa bavkám keď mám chuť aj doma s kolieskami. Tie sú ako je u poliakov zvykom celkom veľká “zábavka”, len vykružovanie dielov mi trvalo dva večere. A sčuchanú kožu na prste od kružidla, lebo papier je fakt pevný :haha: :haha: :beaten:

Tak držte prsty aj naďalej a trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 12 Apr 2022 20:50

No veru, vybrali k tej Scanii celkom nemožný náves - koncept, ktorý v bežnej prevádzke sa skoro vôbec nepoužíva, maximálne na prevoz nejakých pretekárskych áut.. Neviem čo nespravili radšej nejakú klasiku zhrňovačku alebo FRC.

Ale ideš na to dobre, držím palce do pokračovania :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 13 Apr 2022 16:10

Ale zase berme to pozitívne - prečo sme ho kupovali? Lebo je na ňom fest veľký priestor na reklamu :haha: :bad smile: :victory:

Report
Dnes bolo celkom fajn školenie, kopu nových vecí, takže času na lepenie nebolo, iba na pár drobotín. Toto malé je prosím pekne že pätka podpery, ale ako funguje v reále, to skôr nájdem nápravu tatrice ako túto infošku… To druhé je asi každému jasné…


Zase bude s týmto drobčekom chvíľku pokoj a najbližšie si dalm pred podvozkom asi ešte zadné čelo… Uvidíme… Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa Matus R » 16 Apr 2022 21:00

No toto sledujem aj ja a som veľmi zvedavý na výsledok tak že držím paľec :)

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 18 Apr 2022 22:05

Fajne veľká bedňa. :P Len tak ďalej. Som zvedavý jak to s presnosťou modelu bude ďalej. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 19 Apr 2022 10:50

Ďakujem chalani, snáď nezošedivieme, kým to dolepím :D A na na tú presnosť som zvedavý aj ja, čo to stavajú na poľskom fóre tak zatiaľ mám kabínu zmapovanú ale náves ešte nikto nespáchal, aj keď na ňom asi nie je toho čo veľa pokaziť, iba v časti čo ma čaká - podvozok :D Nikam sa neponáhľame, pokazíme opravíme ;) Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 20 Apr 2022 17:51

Ahojte papierníci,

Povyťahoval som spomedzi knižiek popodlepované diely zadnej steny a nejako som ich dal dokopy…

Report
Zadná stena je celkom slušne tvarovaná, plasticita vyzerá celkom reálne, až na malé detaily, že na niektorých miestach bude vidieť podlepované spoje… chcelo by to tenké pásiky papiera, ale neviem či sa do toho dám, lebo som si to všimol až keď som mal boky už nalepené. Uvidíme, či sa to podarí, keď budem robiť detaily tohto dielu.

Takže celý ten sendvič má zhruba osem vrstiev poprekladaných cez seba. Bola celkom fuška to zliepať tak, aby sa to vkuse nekrútilo, ale nakoniec to je celkom rovnulinké. Opäť na svoju konštrukčnú náročnosť je skladanie presné a diely zatiaľ bez problémov nadväzujú.



Vrátim sa naspäť ku podvozku a hlásim sa!

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SCANIA R620 s návesom / ANGRAF / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 27 Apr 2022 20:30

Ahojte papierníci, ostal som “po škole” a kým som čakal na údaje tak som šmykol do pár detailov zadnej steny a začal rezať podvozok:

Report
Dorazy a kryty

Detail dorazov sa mi celkom páči, celkom verne vystihuje realny tvar a ja som sa snažil to ešte viac vytvarovať a zaobliť, aby gumené konce vyzerali k svetu. Vyrezal som aj kryty horných závesov, spodného systému sklápania plošiny a horných odraziek na striešku.



Na zadnej stene ešte ostávaju spodné odrazky, svetlá a kľučky, ale s tými sa pohrám neskôr až budem robiť povrchové úpravy aj na ostatných podobných dieloch naraz. Pustil som sa aj do náprav, dačo som popodlepoval a nechal pod záťažou odschnúť, kým sa k tomu nabudúce dostanem.

Ešte záverečné fotky celku a vidíme sa pri tomto modelíčku nabudúce! Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný