Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TATRA 815-7 UDS 214 / PMHT / 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

TATRA 815-7 UDS 214 / PMHT / 1:25

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 16 Okt 2022 11:51

Takže po dlhšej dobe nečinnosti na fóre som sa rozhodol prezentovať stavbu modelu Tatra 815-7 UDS 214 v hasičskej červenej. V podstate moja prvá skúsenosť s týmto vydavateľom tak som zvedavý. Model bude čisto stavba s pár vylepšeniami a detailami navyše.

TATRA nezná bratra

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 815-7 UDS 214 1:25 PMHT

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 16 Okt 2022 12:00

Zatiaľ nápravy a pribudnú nejaké matice, možno ešte vyrežem otvory na kĺby predných polonáprav. V strednom nosníku budú vyrezané diery, ktoré sú v modeli iba naznačené. Vzduchové vaky tiež dostanú realistickejší vzhľad.


TATRA nezná bratra

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 815-7 UDS 214 1:25 PMHT

Príspevokod užívateľa developer10 » 16 Okt 2022 12:39

Ahoj Martin, zaujímavý výber, budem sledovať a držím prsty! Ako sa Ti robí s tým papierom?

Trim še
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 815-7 UDS 214 / PMHT / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Okt 2022 19:28

Super, snáď ťa včerajšia Nitra nakopla! Garanta červenej farby už máš, sadám si vedľa neho do prvého radu :)

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 815-7 UDS 214 / PMHT / 1:25

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 11 Nov 2022 15:22

Samozrejme človek nabral energiu a inšpiráciu. Papier ťažko hodnotiť, na ohýbanie je dobrý ale laserová tlač mi robí vrásky na čele a nie len tam, pri ohýbaní sa láme. Ale na to som si už zvykol takže si len v duchu ponadávam a idem ďalej.

Tu je malý postup na podvozku. Do nosníkov som vyrezal diery, ktoré boli iba naznačené aby bolo miesto na inštaláciu. Vzduchové mechy dostali tiež bruchá z bužirky. Ešte naznačím skrutky a matice a zostávajú už len listové perá aby sa dala centrálna nosná rúra zlepiť dokopy. Tiež som sa snažil vystužiť kartónom čo sa dalo aby bol podvozok pevný.



TATRA nezná bratra

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 815-7 UDS 214 / PMHT / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 11 Nov 2022 20:02

Krôčik po krôčiku napreduješ, dobre ideš!

MartinX23 napísal:Papier ťažko hodnotiť, na ohýbanie je dobrý ale laserová tlač mi robí vrásky na čele a nie len tam, pri ohýbaní sa láme. Ale na to som si už zvykol takže si len v duchu ponadávam a idem ďalej.


Ale šak normálne si ponadávaj na plnú hubu, tu Ťa za to nikto nespucuje a keby sa niekto odvážil budem na Tvojej strane, pretože tá tlač na pmht-čkových 25-kách je fakt napikachu… Ale čo by sme boli za parta keby sme si neporadili: mne sa prkne osvedčilo prestrieknuť celú šmikajdu na tri-štyri vrstvičky normálnym lakom na vlasy, najlepšie aj s keratínom pre pružnosť a objem :D Normálne na tajňáka potiahneš frajerke/mandželke/mame a strekneš ja profi lakírnik-amatér čo najsúvislejšiu vrstvičku dvakrát podľa chuti aj trikrát. Hlavne tá čierna a sivá sa potom zafixovali, červená farba držala najlepšie aj bez opakovania streku ;)

Takže neboj sa, poď do toho a berem si pukance ;) Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 815-7 UDS 214 / PMHT / 1:25

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 15 Nov 2022 11:11

Ja už som aj rozmýšľal či to celé nestreknuúť čiernou ale niesom zástancom tejto techniky. S tým lakom to nie je zlý nápad, nabudúce použijem. Ďakujem.

K stavbe zatiaľ len menší detailing, retuš sa samozrejme ešte bude opravovať keď budem finišovať s rúrou.


TATRA nezná bratra

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: TATRA 815-7 UDS 214 / PMHT / 1:25

Príspevokod užívateľa LuPa » 15 Nov 2022 22:27

Paradna predloha, budem sledovat a drzat palce k podarenemu modelu :victory:
Tiez sa pridavam k zastancom lakovania laserovych vytlackov pred strihanim.Pouzivam ale normalny lak, 3 vrstvy davam a pomoze to mnohe (nervy) zachranit.

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 815-7 UDS 214 / PMHT / 1:25

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 23 Nov 2022 00:05

Ďakujem, zase pár úprav na podvozku, manžety z okružkov, vyrezané miesto v predných polonápravách na kĺby ktoré dorobím neskôr a rúra je už v kope. Snáď sa to zase stalo o kúsok realistickejšie. Ale ešte nejaké drobnosti treba doladiť.

TATRA nezná bratra

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 815-7 UDS 214 / PMHT / 1:25

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 28 Nov 2022 15:49

Zasa niečo málo k vylepšeniu podvozku. Stabilizátor a tyčky. Naznačené čapy a tyčky v 3d pdobe. V modeli boli iba papierové ktoré som odstránil, zostala iba časť na náprave.
TATRA nezná bratra

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní