Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Praga S5T-2 3S/ Praga S5T-3 3S/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Praga S5T-2 3S/ Praga S5T-3 3S/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Príspevokod užívateľa martin1807 » 03 Dec 2022 19:39

Ahoj,

určite ste už zaregistrovali posledné tohtoročné novinky od Ripper Works. Jednu z nich som mal možnosť testovať.
Jedná sa o model Praga S5T 3S v jednej z dvoch verzií. Ako je už z obálky jasné, z vystrihovačky je možné postaviť si jednu z dvoch verzií. Praga S5T-2 3S, alebo Pragu S5T-3 3S.

Vystrihovačka tak obsahuje niekoľko alternatívnych dielov. Na prvý pohľad sú to rozdielne predné nárazníky, maska, a blatníky, pri bližšom pohľade je to potom predná opora korby. Ďalšími alternatívnymi prvkami je potom možnosť použitia vysokých, alebo nízkých bočníc. a vrchného krytu v motorovom priestore.


Report
Postupne som lepil obe verzie. Najprv som sa pustil do verzie S5T-2 ( biele blatníky). Ani toto nebola pre mňa premiera nakoľko to boli už tretia a štvrtá S5T, ktoré mám zlepené.:)
Počas stavby som postupoval podľa návodu a teda najprv motor, potom rám a nápravy.


Ďalej som nasadil motor do rámu a pridal kolesá. Na kolesách sú štandardne použité dezény od Betexy. :)

Ďalej už to bolo zaujímavejšie. Nárazník v tejto variante bielo modrý a biele blatníky s hmlovými svetlami v prednej maske. :still dreaming:
Naposledy upravil/-a martin1807 v 03 Dec 2022 20:48, upravené celkom 1 krát.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Praga S5T-2 3S/ Praga S5T-3 3S/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Príspevokod užívateľa martin1807 » 03 Dec 2022 19:42

Report
Pokračovanie kabínou. Pre obe verzie je rovnaká. Biela strecha a označenie ČSAD :P

Dorobil som kapotu a kabína nasadená na podvozok. :still dreaming:

Ostalo dorobiť držiak rezervy za kabínou doplnky vzadu na aute a samotnú korbu.

Hotová prvá verzia. :)


Výhodou toho, že som nelepil obe verzie naraz bolo, že v tomto momente som odreportoval všetky problémy na ktoré som počas stavby narazil a pred stavbou druhej verzie boli tieto problémy odstránené a bola tu príležitosť otestovať to ešte raz. Takže taká dvojstupňová betastavba :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Praga S5T-2 3S/ Praga S5T-3 3S/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Príspevokod užívateľa martin1807 » 03 Dec 2022 20:16

Takže pokračujeme druhou verziu. Tentokrát modré blatníky, modrý nárazník, bez hmloviek, a s vysokými bočnicami.:)
Report
Podvozok je rovnaký ako v prechádzajúcej verzii, preto iba niekoľko fotiek.

Iný nárazník, a blatníky, následne kabína a držiak rezervy. :big smile:


Rozdiel v predných operách korby. Jedná verzia má ooru hranatú, druhá okrúhlu.:)

Pri prvom teste sa ukázalo, že by to chcelo inú výšku bočníc a tak a preto v tomto momente šla aj prvá korba dolu. :bad smile:

Na poslednej fotke je vidieť alternatívny diel krytu motora. :wink:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Praga S5T-2 3S/ Praga S5T-3 3S/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Príspevokod užívateľa martin1807 » 03 Dec 2022 20:25

Report
No a posledná časť bolo dorobiť obe nové korby. Jedna s vysokými bočnicami, druhá s nízkymi. Pri oboch som použil nízke zadné čelo, aj keď aj tento diel sa dá urobiť alternatívne vysoký. :haha:

A bolo hotovo.:)
Verzia Praga S5T-2 3S :still dreaming:



Verzia Praga S5T-3 3S :still dreaming:


A niekoľko fotiek oboch vedľa seba. :P


Už po dokončení testov, sme v spolupráci s Betexou navrhli diely, ktoré by mohli zaujímavo vyzerať laserom pálené. Preto sme dezény novo rozšírili o diely stúpačiek a nápis na kapote.:) Tieto doplnky najdete už v ponuke tu: https://www.betexa.cz/praga-s5t-laserove-doplnky
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Praga S5T-2 3S/ Praga S5T-3 3S/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Príspevokod užívateľa martin1807 » 03 Dec 2022 20:48

Nasledovalo finálne fotenie. Tentokrát mi s tým pomohol dobrý kamarát, keďže som na to nemal čas. Tu sú teda fotky, ktoré vidíte na obálke a na stránkach vydavateľa :P



No a aby to moderátori fóra nemali jednoduché pri výbere fotky mesiaca ani budúci mesiac dovolil som si aj pár tradičných exteriérových fotiek. :victory: :wink:


A pre predstavivosť aj takto môže vyzerať vaša zbierka Pragoviek S5T. :still dreaming: Všetky doposiaľ dostupné verzie Praga S5T


Takže na záver toľko.:) Boli to moje modely Ripper Works poradovým číslom 33. a 34.
Dúfam, že vám nové modely od Ripper Works urobia radosť a budú sa vám páčiť a my sa uvidíme zase pri nejakej ďalšej Prage alebo Tatre. :vicotry:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-2 3S/ Praga S5T-3 3S/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Príspevokod užívateľa Fito » 03 Dec 2022 20:50

Už ti môžem do toho kecať, už viem čo je to lepiť V3Sku :wink:

Máš to pekné, ale nemôžem si pomôcť, tá hrebeňová kabína...., to nie je to pravé orechové.

Inak super ako vždy, táto kategória ti ide.
Edit: Ja to stále beriem ako V3sku, aj keď je to V5s, ale chápeš keď to prefrčí okolo teba, tak v tom hluku ten rozdiel ani nespoznáš.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-2 3S/ Praga S5T-3 3S/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Dec 2022 23:19

Gratulujem k ďalšiemu úspešnému betatestu, či presnejšie bi-betatestu! :) Pekná práca Maťo, ako vždy a takisto, parádne záverečné fotky :wink:

A musím súhlasiť s Fitom, tá "ofina" kabíny a kapoty mi pripadajú byť zbytočne veľa. Teda také zaoblenie by nemuselo byť rozložené až tak členito. Menej širších cípikov by sa dalo stále natvarovať aj do priečneho oblúku (napr. guľou na tyčke). Riešili sme to aj s Toudim pri jeho Steampunk lietadle, že je často vhodnejší kompromis tie plochy rozbíjať na širšie, ale za to menej početné segmenty. V konečnom dôsledku to znamená menej spojov, čo treba lepiť a reutšovať a hladšie plochy.

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Praga S5T-2 3S/ Praga S5T-3 3S/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 04 Dec 2022 11:34

Ahoj
Gratulujem, paráda ako vždy...
Ja stále nechápem to tvoje tempo, jeden model za druhým, kedy máš nato čas? Chodíš aj do práce alebo lepiš aj tam :haha:
Stou kapotou súhlasím s chalanmi a tiež si myslím, že by to šlo guličkou aj pri menej segmentoch...

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-2 3S/ Praga S5T-3 3S/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Príspevokod užívateľa developer10 » 04 Dec 2022 15:41

Na môj vkus príliš málo červenej, ale zato sa ti tie doktorove prestrihy podarilo spacifikovať podarene. Sú takým ripperovským znakom náročnosti no… 815ky sa dobre stavajú, keď tam oblinky niet :haha:

Taže fajn, fotky sú fakt super, ale ja si počkám na hasičskú verziu :P

Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Praga S5T-2 3S/ Praga S5T-3 3S/ Ripper Works/ 1:32/ BETATEST

Príspevokod užívateľa LuPa » 04 Dec 2022 17:51

krasny model a paradna robota!

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní