Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 10 Jan 2012 21:52

No teda najskor jeden Jelcz a tu sa uz schiluje ku dalsiemu :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 18 Jan 2012 14:48

Opat som trosku pokrocil. Trosku len preto...lebo dcera :wink: Akurat idu prve zube. Zostava este : 1 kus portable systemu s prudnicou, 1 kus rezervne koleso, 2 kusy dajake dzigvajsy (asi nejake protizavazia), 1 kus "hlavna striekacka, 2 kusy "ohradky" a 3 ks smeroviek... :boss:
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 25 Jan 2012 17:18

Hotove dalsie somariny na nadstavbe. Chcel som dat uz hotovy model, ale tak pekne bolo dnes vonku ze som sa rozhodol trosku pofotit. A dobre som spravil, lebo na dennom svetle sa mi ukazali chyby, ktore som pod lampou nevidel.



Tie cervene one su trosku vylepsene o sietku vpredu a spojky su prederavene. Podobne aj tie rury, ci hadice ci co to je



Tu mi bolo blbe len prerezat spojky, tak som to spravil cele dute. Fotka aby sa nepovedalo ze kecam.
Naposledy upravil/-a johnny7 v 26 Jan 2012 12:35, upravené celkom 1 krát.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Eduard | 29
Príspevky: 650
Meno: Eduard
Bydlisko: Trenčín- Soblahov

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Eduard » 25 Jan 2012 22:56

:jawbone: toto nie je možné :dribble:
Hotovo: Pzkpfw V Panther, Messerschmitt Bf 109 F-2

Užívateľov profilový obrázok
Major | 64
Veľký milovník Tatier
Príspevky: 1683
Meno: Oto
Bydlisko: Tőketerebes
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Major » 26 Jan 2012 01:02

Nekecáš.... :still dreaming: :still dreaming:
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 26 Jan 2012 01:31

Super detaily, chcelo by to uz fotky hotoveho :victory:

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa borog34 » 26 Jan 2012 07:37

fajnovo to vyzerá :jawbone: :dribble: :victory:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 26 Jan 2012 09:31

iconmaster napísal:Super detaily, chcelo by to uz fotky hotoveho :victory:


Ani nevies aky by som bol rad, keby to uz bolo hotove. Model mam uz prekukany zhora, zdola a mozno by som ho uz aj naslepo a bez navodu vedel postavit. Mam toho ale uz aj dost. Rozmyslal som aj nad podlozkou, kde mam jasny obraz ako by mala vyzerat. Ale na to uz asi nebudem mat silu a dorobim ju potom neskor. Napr. na dochodku :big smile: Bez ohladu na pocasie uz len hotovy model nafotim :wink:
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 26 Jan 2012 23:50

Krásně zpracované doplňky, a vůbec, celý model požárního vozu je nádherný. :still dreaming: Ty tři hadice, to jsou savice, používají na sání vody z vodního zdroje do cisterny vozu a ty červené komponenty, to jsou proudnice na střední a lehkou pěnu, i když ta lehká pěna je dost diskutabilní, proto jsi tam dodělával ty sítka, bez nich by se ta pěna totž nevytvořila. Ale zmáknul jsi to moc fajnově. :big smile:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa johnny7 » 12 Feb 2012 14:57

Takze damy a pani. Takmer uz saga (Po 2,5 roku sme skoncili pri trilogii) Jelcza je ukoncena a dnes som ho konecne dorazil...nejakou trubkou z nadrze...

Stavbu som zapocal niekedy v jeseni roku 2009, ale treba ratat niekolko vacsich prestavok, jeden zniceny podvozok a nejake tie upravy. Normalne by to mohlo vydat tak na par mesiacov. Model je to dost rozsiahly a napriek tomu, ze nema napr. pasy tak drobotin a dielov je tam dost.

Stavalo sa to velmi dobre, model je zatial moj najpresnejsi co som doteraz patlal, aj ked s M35A2 od Modeliku sa to hadam ani neda porovnavat. Pre buducich patlalov - mozno sa budem opaovat po Lukasovi z ceskeho fora, ale pre poriadok:

- Rury od cerpadla su dlhe a pred finalnym umiestnenim korby je potrebne ich skratit, pripadne aj upravit sklon
- pri cerpadle je potrebne vyrezat kus vystuhy nadstavby, lebo koliduje s rurou, ktora spaja cerpadlo s .... nooo...onee, prednou castou nadstavby
- zadny panel dost natesno pasuje do nadstavby a je potrebne ho na vysku zkratit, lebo potom trci pod uroven nadstavby
- kto pneumatiky nebude prefarbovat, mal by si vyskusat jednu na necisto zo skenu, lebo tie priemery jednotlivych bocnych dielov mi nie velmi pasovali
- vyrezy v prednom narazniku, do ktoreho by mali zapadnut svetlomety by som vyrezal aspon o 0,5mm vacsie, lebo potom mi to islo dost nasilu. Tu je ale mozne ze to sposobila moja nepresnot, alebo to ze som si ich upravil po svojom
- trubku, ktora ide z motota do vyfukoveho potrubia, treba ohnut hned pri motore, lebo potom koliduje s kabinou

Vacsinou ide mozno o subjektivne dotazy sposobene mojou nepresnostou, ale ten prvy a posledny bod su na beton

Pri stavbe je potrebne pouzit dost nepapierovych dielov a ja som si to este aj skomplikoval dodatocne. Na retus som pouzil vodove farby, transparentne humbrolky a akrylove revelly. Mimo klasickych nepapierovych doplnkov som troska potunil:

- prerezal som vsetky spojky hadic a rury som "spriechodnil"
- majaky su z 5,5mm diod, upravu prednych svetiel ponuks aj priamo vystrihovacka, ale upravil som aj pridavne svetla, smerovky a zadne svetla
- na spatne zrkadla som pouzil striebornu pasku nalepenu na nasekundakovany a vybruseny podklad, ale aj tak to neni ono
- chladic motora a prudnice na nadstavbe su vylepsene o mriezky
- na kolesach dom dorobil rafiky a omaticoval ich, na prednych pneumatikach je hand-made dezen
- na "portable systemy" prudnic som pouzil Ivant-matky

To je asi vsetko, co som chcel...Huraa na dalsi model :victory:




Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný