Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 15 Aug 2014 10:52

Pekna, cista robota. Skoda tych prelisov, ze su take inofarebne...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 15 Aug 2014 12:51

johnny7 napísal:Skoda tych prelisov, ze su take inofarebne...


Dik za reakciu. Ak myslime na to iste, tak tie prelisove krize su bledsie vramci povodneho modelu.

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 15 Aug 2014 18:48

Tak a mam za sebou aj stresne hadice, co bola od momentu co som model kupil moja nocna mora - som si nevedel predstavit ako a ci to dam. Pozrel som nejaky ten navod na fore a dal som toto:


Este sa mi celkom nevidi spoj hadic, asi to nejak zakamuflujem. Hadice o drziaky maju byt na dvoch miestach "priputane" - tak ich asi pripútam na troch miestach :)

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa terenkoza » 15 Aug 2014 19:12

halo :victory:

tesi ma ze toto forum ma stale novych clenov a pri takych modelaroch ako si ty je to dvojnasobne :victory: hned si od zaciatku polozil latku vysoko :victory: drzim palce pri dalsej praci :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 15 Aug 2014 20:52

terenkoza napísal:tesi ma ze toto forum ma stale novych clenov a pri takych modelaroch ako si ty je to dvojnasobne[code][/code]


Az tak novy clen nie som, nove na mne je len to, ze som sa rozhodol pre tvorbu "narocnejsich" modelov - doteraz sa jednalo len o free modely so strachu, ze nieco pokazim :) Studujem postupy a chcem sa zlepsovat. Dik za pochvalu :red:

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 16 Aug 2014 08:04

Skompletizoval som cisternu - pribudli k nej rebriky a hadice v stojanoch. Este som tento celok pripevnil na podvozok. Zostava mi uz len navijak na hadice za cisternou a KOLESA, z ktorych mam uprimny strach ... :dribble:





Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa omron22 » 17 Aug 2014 09:09

Salut ,myslím si, že sa pridaš k tým vydareným prezentáciam tohto modelu ,ktoré sú tu na fore. Mna tento model tiež oslovil a chcem ho robiť v budúcnosti ,ale pači sa mi nedokončený, ako cisterna,ale keď vidím ako si to perfektne urobil ,už sa mi to pozdáva aj s hadicami a rebríčkami. Držím palce do zdarného konca.

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa greatrocker » 19 Aug 2014 10:14

Dopatlany zadny navijak hadic. Len neviem, niektore veci by sa mozno oplatilo pomenit. Osobne si myslim, ze tie naznaky hadic (2D) by sa autorom dali vylepsit navijanim tenkych pasikov - hadic (mozno obohatenych hlavicami). Na druhej strane by sa tym mozno zvacsila narocnost modelu. Ja si s mojimi skusenostami na takyto zasah do modelu netrufam. Dokonca som si asi tri minuty myslel, ze navijak ani nenalepim :beat plaster: , ze model jednoducho necham bez neho - nakoniec vo mne zvitazila tuzba zlepit model taky aky je v predlohe :)

Užívateľov profilový obrázok
greatrocker | --
Príspevky: 39
Meno: Roman

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25 (HOTOVO)

Príspevokod užívateľa greatrocker » 29 Aug 2014 10:23

Nazdar "lepaci".

Hlasim dokoncenie modelu :victory:

Dokonca som poprvykrat robil "bombirovane" kolesa podla navodov z fora - vlastne vzdy ked som stal pred nejakou vyzvou sa sa o ne oprel. Mne ako modelarovi amaterovi to velmi pomohlo a preto tieto navody v sekcii studovna odporucam kazdemu zacinajucemu modelarovi, ktory chce poradit pri rieseni "neriesitelneho".

Posledna veta navodu k modelu hovori, ze ak sa pracuje "peclive" tak vysledok bude stat za to a modelar bude mat z prace radost. Ja mam z modelu radost - a obrovsku. Myslim, ze pre tento pocit sme vsetci modelarmi :)

Model nema ziadne (alebo len minimum) nepresnosti a myslim, ze sa da odporucit aj menej skusenym papierakom.

Užívateľov profilový obrázok
Maťo | 48
Príspevky: 82
Meno: Matej
Bydlisko: Bratislava

Re: ZIS 5 - PMZ 2 /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa Maťo » 29 Aug 2014 19:17

Blahoželám, veľmi pekné.
***Na viac som sa nezmohol.***

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní