Tatra 613 VB ČSSR 1979 / PMHT/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Tatra 613 VB ČSSR 1979 / PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa palyxk » 08 Mar 2021 15:43

Zdravím,
po dlhšom čase skúsim znova prezentovať nejaký ten môj zlepenec. Vybral som si takpovediac chlapcov z 5.B :P z čias už dávno minulých. Model som zohnal aj s interiérom tak sa pokúsim o čo najlepší výsledok. Bude to pre mňa premiéra s obojstrannou páskou (v rámci interiéru) a tiež bombírovanie skúšam novou technikou. Zopár fotiek na úvod:





Ospravedlňte zníženú kvalitu fotiek. Fotil som mobilom a tak to aj vyzerá. :bad smile:
Pokračovanie nabudúce.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 VB ČSSR 1979 / PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 08 Mar 2021 16:06

Tak na toto sa teším, môj synak si vybral jej požiarnícku verziu, ale kým k nej prídem (skrz problémy s ostatnými jeho výbermi), tak budem pilne sledovať tipy a triky čo ponúkneš! Držím prsty a rovný strih prajem :D
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 613 VB ČSSR 1979 / PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa tom » 08 Mar 2021 17:46

som zvedavý na tvoju stavbu, veľmi zaujímavá predloha. Drží palce s interierom nieje sa kam ponáhľať, kľudne sa pýtaj .

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Tatra 613 VB ČSSR 1979 / PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa palyxk » 11 Mar 2021 12:38

Tak práca ma riadne zamestnáva, ale snažím sa aspoň niečo polepiť. Máme nejaký pokrok.
Interiér som začal sedačkami, ako vidno až zadná sa mi celkom podarila, pretože to už som prišiel na sposob ako dostať požadovaný tvar. Holt skúsenosti ... :big smile:
Čaká ma riadiaca páka a ručná brzda:

V pozadí vidno, že kolieska ešte budem musieť trošičku opraviť, aby bol spoj menej viditeľný.
Dumal som ako poriešiť okná, ale nakoniec som sa rozhodol spraviť pásku jak dnu tak aj von. Zalepím vonkajšiu časť a dovnútra potom dám okná s fóliou. Dúfam, že to vypáli tak ako si predstavujem., hoci trafiť presne bude o nervy. Vnútorne strany okien som vyriešil kópiu, kedže dovnútra stačí aj šedá farba. Samozrejme retušujem za jazdy než prilepím fóliu.

Neviem ako by som vedel vylepšiť rám okna hliníkovou páskou. Napadá ma znova využiť kópiu z kt. ten rám vyrežem, ale to by som dostal prestup a nie som si istý, či by to dobre vyzeralo.
Zatiaľ vsjo.

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Tatra 613 VB ČSSR 1979 / PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa palyxk » 17 Mar 2021 15:00

Tak po tyzdni znova, nejaky ten progres.
Interier je takmer fertig, uz ostava len namontovat volant a palubnu dosku, no a pásy. Ešte nejako vymyslieť ako uchytit spätné sklo. Musim ale priznat ze nejaka ta navodova kresba na interier by sa šikla. Samozrejme phmt ma nejaky ten orientačný model ale nie je to ono.
edit: Nakoniec má aj všetky návodne kresby priamo na stránke. Ale ja som bol lenivý hľadať :beaten:
http://www.pmht.net/forum/viewtopic.php?f=261&t=1437


Podarilo sa mi nalepit tu kabinu, vymyslel som to tak ze najprv som nalepil zo spodu strop a potom lavu, pravu stranu a potom zadne sklo. A nakoniec predne ked uz som mal kam to nalepit. Dost mozne budem este asi zvnutra retusovat aby mal vidietelny interier nejaku farbu.


S tym prednym bude este zabava rozmyslam ako to uchytit rozumne. No a samozrejme lava strana predneho skla nevyzera az tak dobre. Asi budem jemne dobrusovat.

Zatim tolik.
Naposledy upravil/-a palyxk v 06 Apr 2021 15:54, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 VB ČSSR 1979 / PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 17 Mar 2021 15:32

Ahoj Paly, zatiaľ ideš dobre, tie nepresnosti v sklách môžeš odstrániť, ak ich budeš lepiť centrálne (od stredu), skôr ma trápi to zadné okno, máš ho naopak a ak ho budeš ohýbať späť, môže sa Ti stať to čo aj mne na kamare, buď praskneš fóliu, alebo pokazíš dielik... Tatrovka bola známa tým, že má konkávne sklo, tak ako napr. Citroen C6



Ak by si to preklápal neskôr po doladení interiéru, mohol by si si to pokaziť, teda aspoň mne sa to podarilo...

Inak Ti to ide zatiaľ dobre, moja Narexová verzia je na čakačke, takže pozorne sledujem tvoj postup nech potom niečo odkukám.

Drž sa, len tak ďalej!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 613 VB ČSSR 1979 / PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 21 Mar 2021 16:51

Tak, tak, od stredu lepit celne sklo ku streche, pripadne prebytky na bokoch primerane odstranit a ku "A" stlpiku to mozes snad aj na tupo prilepit ak to moc nepruzi = zvnutra to zalepit a aby nebolo vidno necistoty na spoji, mozes to prelepit pruzkom papiera, tj obklad interieru.

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Tatra 613 VB ČSSR 1979 / PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa palyxk » 31 Mar 2021 12:54

Dobroho zdravia vospolok. Tak som tu zas. Takto tesne pred veľkou nocou nebolo veľmi času ani chuti, ale čo to aj tak mám spravené.
Prišiel som na to, že čo som si myslel, že sú pásy sú opierky na dverách. Najprv som skúšal vyplniť vnútro kartónom ale potom som dospel k záveru, jednoducho lepiť natupo. Rovnako som dokončil všetky palubné dosky a vybavenie. Volant doporučujem trocha podlepiť lepšie sa potom s ním robí. Ostáva už len spraviť spätné zrkadlo a nejak vyrezať stierače.


Tiež zadnú časť kapoty som skúsil spraviť a vytvarovať. Na prvý pokus mi nevyšiel :red: , hlavne ten prelis kde je ŠPZ, papier vystrihovačky neodpúšťa odlepovanie a nalepovanie znova resp. ryhovanie. Nakoniec som stratil trpezlivosť a celok si vytlačil nanovo. Skúsenosť ma naučila že záloha v pdf sa zíde. Dúfam že ten rozdiel vo farbe bude minimálny...

Samozrejme medzitým som si urobil kolieska. Keď pozerá človek na ne z diaľky a jeden si dá... :) vyzerajú použiteľne.



Nejaká ta drobotina ako repro, majáky.


Na záver som začal riešiť rámy. Vymyslel som tunning al páskou kt. som našiel v garáži. Pravdepodobne použijem zrkadlenie aby som dostal spravne orientovane diely. A asi aj trosku brúsenia aby to vyzeralo ok. Chvílu som si myslel že chrómové bude všetko čo je kovové, ale netreba to prehánať.

Btw kapotu obchádzam a dumem podľa toho čo ste popísali ako na to.. Nejako to už dám dokopy.

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Tatra 613 VB ČSSR 1979 / PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa palyxk » 17 Apr 2021 12:48

Zdravíčko
Ubehlo dosť času . Nakoľko pracovné povinnosti nedovoľovali veľmi ,ale nakoniec so zaťatými zubami som to dokončil. Stalo sa presne to pred čím ste ma varovali. A ja sprostý som si poriadne nepozrel kresbu. :beat plaster:
Presne to sklo mi dalo zabrať a nejako som to tam s použitím tmelu dostal, hoci vidno tu a tam medzery medzi sklom a kapotou.

Aby moja smola bola dokonaná tak som si po zavretí kapoty, uvedomil že som nedal spätné sklo. :-( A mal som pekne pripravené, vyrezané.

Rovnako to plati aj pre to zadné sklo a neviem či je to papierom alebo mnou. Ale myslím, že B je správne že tie spoje sú akoby ostrapkané. Nuž, mnoho se musím učit.


Aby som to zhrnul lepí sa to ok. Žiadne extra nepresnosti. Väčšina problémov bola spôsobená mojou neskúsenosťou a nešikovnosťou, ale aspoň som si skúsil lepenie novými materiálmi a nové postupy. Obojstranná páska na okná je super vec. Hliníková fólia tiež ujde ale treba s nou vedieť pracovať a to mám čo ešte doháňať.
Ďalším modelom si dúfam napravím chuť a to Vzducholoďou Graf Zeppelin D-LZ 127.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 VB ČSSR 1979 / PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 19 Máj 2021 14:16

Ahoj, úplne mi uniklo, že si to stihol dokončiť, tak gratulujem ku zdárnemu koncu! Nad nepresnosťami sa nepozastavuj, ak sa na výsledok dá pozerať a máš dobrý pocit z jeho dokončenia a dobre strávenom čase nad ním, to je hlavné, veď naživo vystavovať nejdeme a staviame to pre svoju radosť (alebo pre radosť okolia). Sú to len skúsenosti do budúcna! Držím prsty pri "ľuftšife", to bude ten od Attimona?
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný