Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Citroën HY - verzia POMPIERS s úpravami / Schreiber-Bogen / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Citroën HY - verzia POMPIERS s úpravami / Schreiber-Bogen / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 23 Apr 2021 21:03

Ďakujem krásne, bavkám sa, šperkujem, je to pre manželku, chápeš :D

Naposledy som sa odvážil uzavrieť to, teda nahodiť spoj strechy a podlahu nadstavby. Kde som čakal problémy, tak tam vôbec neboli, jupííí. Teda až na rozmer strechy, ale ten asi vznikol mojim dvojitým opláštením, ktoré som si vymyslel. Nesedela šírka strešného previsu, asi takto:


Tak som opäť raz siahol do alternatívnej rezervy, tentokrát do originálneho dielu, ktorý tam byť mal ale pre moje špekulácie nebol. Fakt je super mať takúto rezervu! Dielik ako aj strecha nakoniec sedeli perfektne, len ako pri každej náročnejšej stavbe treba dvakrát merať aby to neskončilo v recyklačnom cykle... Zase som mal šťastie, takto tesne pred koncom by to nasralo :D

Ďalším otáznikom bola podlaha nadstavby, čo som čítal na tom nemeckom fóre tak s tým mali páni problém, ja som sa so žiadnym nestretol, akurát bolo obtiaťnejšie sa napojiť na zadnú stenu kvôli menšej chlopni, ale trocha trpezlivosti to vyriešilo. Nahodil som potom aj zadné blatníky, keďže už by sa aj patrilo mať hrubú karosériu pokope.

Posledný diel karosérie, bočné dvere, som tiež nenechal pevné. Škoda by ich bolo tak, keď už som už skoro všetky otvoril. Keďže sú nalepovacie, zadnú stenu som musel zase vyrezať z náhradného dielu a dopasovať, plus spodná drážka otvárania nemá zarážku, tak som ju nahradil sivým tenkým pásikom. Nebyť vytŕčajúceho veka nádrže, otvárali by sa celkom pekne a malo by zmysel zväčšovať aj vstupný otvor, ale takto to asi nechám bezpečne rovné a pevné, čo poviete?


Posledná várka mi ostávajú už len detaily ako kľučky, svetlá a madlá, tak mi držte prsty aj naďalej a najbližší príspevok už budú snáď finálne fotečky kompletky :)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Citroën HY - verzia POMPIERS s úpravami / Schreiber-Bogen / 1:24

Príspevokod užívateľa martin1807 » 24 Apr 2021 01:02

Pekne si to dal dohromady.;) Dobre to vyzerá :P Som teda zvedavý na finále :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Citroën HY - verzia POMPIERS s úpravami / Schreiber-Bogen / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 24 Apr 2021 22:31

Tak páni a dámy papierníckeho cechu, máme tu finále!

Najprv som dokončil nápravy. Jednoduchá konštrukcia, akurát že na zadnej náprave chýbalo značenie dier pre nápravu. Nič tragické, ba naopak mohol som si ho vytvoriť až po nasadení a vycentrovaní polosí nápravy, čo bolo fajn, keďže na pohľad neboli diery symetrické. Možno vychádzali z originálu, keďže Citroen H bol typický tým, že za sebou zanechával stopy po štyroch dezénoch :D

Preplietol som sa všetkými detailami až na jedno prianie mojej úžasnej polovičky, striebornými krytmi nábojov. Na kolesách sú už nahodené strieborné náboje z policajnej verzie, ale sú to tie také nakreslené, tak som skúsil alobal. Ako jediný diel šiel do koša, musím očekovať tipy a triky tu u vás ako ísť na to overenou metódou, ale nechcel som si pokaziť chuť pred ďalšími drobnôstkami. Na druhej strane mi ale vyšiel pokus s tavením fólie pre výrobu krytiek svetiel. Je to omnoho zjednodušenejšia verzia ako u niektorých z vás, ale pre mňa prvý krok ku plastovým krytkám a nabudúce budem zase vylepšovať, snáď sa raz dostanem ku pokusu o svetlá aké robí Ičo :D ((rešpekt))

Na koniec ostali už len lemy - tenké milimetrové pásiky zväčša na spojoch a rohoch, kde boli zvary. Snažil som sa ich mierne modelovať tenkou guličkou, ale po nasiaknutí lepidlom sa celý oblý efekt bombírovania stratil. Nevadí, nič sa tým nepokazilo. Naopak, celý detail vymenenej strechy za bielu to len vyšperkovalo. podobne ako ostatné malé detailíky a doplnky.

Došiel som teda do finále tohto veľmi podareného modelu. Aby som to zhrnul, bolo to pekné skladanie, znovu som si osviežil niektoré činnosti a hlavne mnoho nových získal, keďže technika papierového modelovania šla od mojich mladých čias kilometrovými krokmi dopredu. Maťo na to určite čaká - je to jednoduchý model :D ale má svoje úskalia a tiež že som sa ho snažil vyšperkovať a prítomnosť dvoch ďalších farebných verzií tieto moje špekulácie vďačne podporilo. Ostalo mi z nich bezmála dvadsať neporušených dielikov, takže som ich vyťažil na maximum. Papier je výborný, mnoho našich Č-S vydavateľstiev by si mohlo brať príklad, návod som čítal iba na začiatku, lebo celý postup som bol vďaka môjmu chtíču spraviť z neho niečo výnimočné upravený podľa týchto potrieb. A stihol som to úplne presne, lebo dnes sa mi žienky vrátili už vo dvoch z geborenhauzu a moju najmilovanejšiu to nesmierne potešilo :still dreaming:

Tak tým, čo sledovali, ďakujem za pozornosť a postrehy v správach a až budem mať pod rukami ďalší neobvyklý, čo byť aj jednoduchý model, dám sem ďalší report. Modelík si našiel v hasičárskej poličke svoje miesto a v ďalšom poste dám hotové foto.

Držte sa a dospapierenia priatelia!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Citroën HY - verzia POMPIERS s úpravami / Schreiber-Bogen / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 24 Apr 2021 22:35

A tu sú hotové fotečky:


Nevedel som kam dať tú mapu, čo mi ostala :D Tak šla na fotenie otvorenej verzie:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Citroën HY - verzia POMPIERS s úpravami / Schreiber-Bogen / 1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Apr 2021 22:53

Paráda, gratulujem ti k dokončeniu! Myslím si, že s tým "tunením" a doplnkami si ho potiahol o level vyššie. Pekný report a tiež finálne fotky stoja za to :victory:

P.S. ten hasičský Actros na poličke tiež vyzerá zaujímavo :wink:

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Citroën HY - verzia POMPIERS s úpravami / Schreiber-Bogen / 1:24

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 24 Apr 2021 23:23

Supeeer...
Gratulujem k dokončeniu, parádne si sa stým pohral... :wink:
Tak ideš teda teraz na to lietadlo v tvare trojuholníka? :big smile:
A skoro by som zabudol, veľká gratulácia k rozšíreniu svojej rodinky. Držím palce, lebo času na lepenie bude zase o niečo menej... :P

Užívateľov profilový obrázok
Svo | 43
Príspevky: 234
Meno: Švo

Re: Citroën HY - verzia POMPIERS s úpravami / Schreiber-Bogen / 1:24

Príspevokod užívateľa Svo » 25 Apr 2021 10:19

Veľmi pekne a kvalitne zlepené. Čistá práca. Gratulujem k rodinke a k modelu :big smile:
Galéria Švo
Večný začiatočník...

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Citroën HY - verzia POMPIERS s úpravami / Schreiber-Bogen / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 25 Apr 2021 14:11

Ďakujem krásne chalani, snaha mi bola zabavou a relaxom a som rád, že sa páči!
kuratkoo napísal:Supeeer...
Tak ideš teda teraz na to lietadlo v tvare trojuholníka? :big smile:
A skoro by som zabudol, veľká gratulácia k rozšíreniu svojej rodinky. Držím palce, lebo času na lepenie bude zase o niečo menej...

No ako by som to... Lajnap v plejliste mám už nastavený a všetko sú to požiarnici, ale je tam aj zopár kúskov vrtuľníkov a hydroplánov, tak uvidíme. Bez ohľadu na to, ak by som do toho šiel, tak až neskôr keď opadne ošiaľ z tvojej brutálnej práce ktorú dávaš na ňom, sledujem so zatajeným dychom ako Ti to super ide a nechcem sa zahambiť :D
iconmaster napísal:
P.S. ten hasičský Actros na poličke tiež vyzerá zaujímavo :wink:

Vždy mám pri piplačke aj nejaký easy model (kvôli Maťkovi sa vyvarujem slova “jednoduchý”, s ním sa to bude ťahať ešte dlho :D ) a tento Bizón už bol na fórach prezentovaný od viaceŕych modelárov, tak snáď až raz založím galériu v príslušnom chlieviku a podarí sa mi ho zbúchať tak bude tam ;) Idem v ňom zatiaľ iba základ, mám ešte jeden vyltlačok ktorý si nechávam na neskôr až sa mi bude chcieť na ňom vymýšľať interiér a dopracovať kolesá. Potom sa s ním vypiplem a snáď bude toto fórum ešte fungovať a my budeme stalle mladí a stavať :D

Ďakujem ešte raz, najbližšie tu bude Tatra 623 Narex v plnej kráse s interiérom a vylepšeniami ;)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Citroën HY - verzia POMPIERS s úpravami / Schreiber-Bogen / 1:24

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 25 Apr 2021 22:46

Krásny je, gratulujem :still dreaming:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Citroën HY - verzia POMPIERS s úpravami / Schreiber-Bogen / 1:24

Príspevokod užívateľa Saskardin » 26 Apr 2021 09:07

Gratulujem k dokončeniu, ikonické autíčko a vydarený model. Teším sa na ďalší (nepásový :wink: ) projekt .
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní