Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 623 RTP Narex /R. Josef - PMHT/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 623 RTP Narex /R. Josef - PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 04 Jún 2021 13:49

Dody napísal:Jedna dalsia verzia mojej 613-ky uz je, ale stale bez interieru. Mam interier rozrobeny, ale pri detoch na to nejak nieje cas.
vrso napísal:Máme pre vás poriadnu nádielku nových modelov:

Tatra 613 Záchranná služba
Autor: Dominik Polák
Mierka: 1:24
Rozsah: 3x A4


Poziarnicka je pekna, ale su to ine verzie, aj ked boli v plane aj tieto novsie. Uvidime kedy sa k tomu dostanem.


Tu mám doma, tak snáď keď sa dostaneš k požiarníckej verzii (boli aj v staršej 613 verzii, len tam to bolo viac pod značkou Narex) tak budem prvý v rade a spravím ich naraz ""promise"" ;) V podstate to označenie "PO" bolo aj na starších verziách, fotky som dal len ilustračne, nové už si dostriekavali jednotlivé jednotky a upravovali podľa seba, takže nájsť jednotnú predlohu ako u tejto 623ky by bolo rovnako ťažké (na jednej z prvých fotiek je tam dokonca niekoľko tipov v rade za sebou). Bolo to s nimi divoké...

PS: už to poznám s tými deťmi, pri jednom sa to ešte dalo, ale ako môj švagor z Prahy říká: Jedno dítě, žádný dítě... Tak prajem Ti nech Ti to decká dovolia :boss: :boss: :surrender:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 623 RTP Narex /R. Josef - PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 06 Jún 2021 09:49

Včera som už chytil nerf tak som posledný progres nepísal, tak to skúsim dnes.... Prišlo aj na mňa, špekulujem špekulujem a zákldnú vec ešte z čias abíčkových skladaniek nespravilm a takto to dopadlo:

Report
Došlo na čas finalizácie modelu.
Nárazníky sedia super, ten papier pridal na vizuále a aj dobre sa s ním robí, určite ho pri ďalších stavbách využijem na kovové doplnky.

Tak ako stavba šla relatívne bez problémov a sťažoval som sa iba na kvalitu papiera, tak to nakoniec aj dopadlo. Telo modelu hotové, doladzujem obliny blatníkov troškou bombírovaním a guličkou, aby to bolo fajn, a keď nasadzujem zadné kolesá, ktoré sú trochu zapustené pod blatníkmi, zabudnem na to, že blatník mám ešte vlhký po oblinách a z druhej strany som si ho vytlačil pri vkladaní kolesa...

Že já blbec som ti bočnice nepodlepil tak, ako som to robil za mladi, a že ma to nenapadlo, keď som nasadzoval s veľkým reptaním krabice podvozku, ktoré by podlepené sedeli lepšie. Tak veľká výstraha pre ďalšiu prácu a aj pre ostatných, ktorí sa do tohto modelu pustia: PODLEPUJTE!!! Ten papier je fakt najväčšia slabina tejto vystrihovačky...

Nakoniec ostali už len posledné detaily, to už malá sestra dávala väčší pozor:


Tak ostáva už len posledné fotenie, ja som rád že mám túto prvú tatrovku od PMHT za sebou, stavba to bola pekná a to malé sklamanie zo zaváhania na úplnom konci stavby ma časom prejde. Fotky čoskoro :)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 623 RTP Narex /R. Josef - PMHT/ 1:24 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa developer10 » 07 Jún 2021 22:48

Ahojte papierníci!

Kto čakal, ten sa dočkal, nejaké špatné fotky sú nižšie, predtým ale trošku hodnotenia:

Report
FINAL REPORT - TATRA 623 RTP Narex

Pred založením mojej prvej tatrovky od PMHT do police hotoviek ešte malé hodnotenie celej stavby, ak by niekto chcel do nej zastrihnúť, pretože report som nenašiel žiadny a hotové modely snáď iba dva a pod nimi mnoho komentárov ako sa to nepodarilo. Aj moja si predvčerom pýtala o recykláciu, ale nejako som to zachránil a pochvala mojej polovičky a radosť malého mi vrátili satisfakciu späť. Nie je to síce na úrovni môjho Citroenu ale aj tak je to omnoho krajšia práca ako za mojej mladi. Model je to naozaj pekný, stavia sa dobre, preto na začiatok final reportu trošku faktov z mojej stavby:
    - rozsah šmikajdy, ktorú som použil: 9 strán (2 strany dielov originál, 3 kópie pre zasklenie a detaily, 3 strany interiér, 1 list tlač na striebornom papieri)
    - celkový čistý čas nad modelom: 18-20 hodín
    - celkový počet použitých dielov: 132

Moje malé skromné spotrebiteľské hodnotenie koncového užívateľa by sme začali plusmi:
    - model je naozaj príjemný na stavbu a presný, skladanie je v základe dosť intuitívne a všetko si nájde správne miesto
    - stvárnenie podľa predlohy je verné, možno viac detailov by to chcelo už v základe, ale ako pomer cena/výkon/zábava je to naozaj milá skladačka
    - interiér je voľne stiahnuteľný (link v prvom príspevku tohto vláka) a detailnosťou zodpovedá úrovni exteriéru, teda ani veľa, ani málo. To, že si ho môžte vytlačiť sami, je v tomto prípade výhoda, ja som si ho vytlačil na overenú 200g obalovej karty (my to používame na koniec dokumentu pri hrebeňovej väzbe, prvá strana je fólia, ktorú tiež s radosťou používam
    - ak sme pri tej fólii a presklievaní, tým, že sú v podstate len štyri diely skiel, je to omnoho ľahšie a systém podlepenia, ktorý som zvolil ja, teda reverz kópie na vnútro okien, je vhodná alternatíva, ale je nutné počítať so zvýšením šírky interiéru, s čím treba neskôr počítať (ja som počítal málo, ešte trošku trebalo, ale ak by som to nechal bez zúženia interiéru, kasňu by som nezavrel, alebo by vyzerala ako úplná veľryba :beated: ja by som ešte milimetrík ubral viac. Na zadné okno by som nabudúce zvolil tenšiu ohybnejšiu fóliu, nakoľko konvexné zahnutie zadného skla bez protitlaku z vrchnej časti interiéru má tendenciu okno odliepať smerom dnu, čo by po zavretí interiéru mohlo byť vážny problém. Ja som si to nechal cez noc odstáť a radšej som to poistil sekunďákom.
    - čo sa týka úrovne zložitosti, budem sa opakovať, nie je to obzvlášť zložitá stavba, ale nie je ani veľmi jednoduchá, nakoľko mnoho miest si vyžaduje aj predošlé zručnosti a aj dosť veľa rozmýšľania
    - čo sa týka presnosti a centrovania tento model je pri dodržaní postupu a presnosti spojov veľmi presný, kresba dielov obsahuje aj vodiace čiary (centrálnu a na bočniciach polohu priečok podvozka), tie si pri strihaní alebo ešte pri ryhovaní preneste na rub dielu, je to veľká pomôcka (ja som na jednom dieli zabudol, v reporte ten kiks nájdete :jawbone: )
A teraz tá horšia časť, čo sa mi nepozdávalo:
    - PAPIER... keďže to nie je prvý model vydaný PMHT, jeho kvalitou som veľmi sklamaný a naozaj vrele odporúčam nosné diely (bočnice blatníkov, krabicu podvozku, boky interiéru) podlepovať a ešte pred ryhovaním vyskúšať svoju techniku ryhovania a otestovať aj lepidlo, keďže pri väčšom množstve hlavne na dlhších dieloch mal tendenciu sa úspešné krútiť :beaten: Kukol som ostatné kúsky od PMHT z archlieva a tam je papier v pohode, tvrdý, pevný, súdržný a menej savý, tak nechápem túto voľbu, ale rozhodne je to najväčšia slabina a možno aj dôvod toľkých neúspechov
    - chýbajúci textový návod by sa aspoň pri vydaní interiéru hodil, niektoré diely sa z obrázka skrátka vyčítať nedajú (dva či tri tam ani označené nie sú) a postup pri stavbe s prihliadnutím na úskalia modelu by sa veľmi hodil... snáď niekomu pomôže môj postup :boss:
    - vďaka týmto dvom základným nedostatkom vrelo odporúčam každému, kto sa do toho pustí, do bodky dodržiavať pravidlo "mysli-skúšaj-skúšaj ešte raz-prilep" pretože si to tento model v podstate žiada. Má mnoho úskalí a vďaka chýbajúcemu návodu a nie celkom dobrému papieru treba byť omnoho ostražitejší.

Dosť bolo kecania, som rád, že ho mám úspešne za sebou a zase som sa niečo naučil. Ak sa Dody pustí do hasičskej verzie svojho papalášmobilu ako konkurencie tejto stavby, budem stáť v zástupe, lebo toto je krásne auto a rozhodne si zaslúži mať aj detailnejšiu a ľúbivejšiu fazónu, ktorú som vďaka tejto stavbe a Kolovmu a Dodyho príspevku objavil.



Na záver už len fotka s jeho malou sestrou a prianie, nech sa vám všetkým darí! Držte sa!!!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 623 RTP Narex /R. Josef - PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 08 Jún 2021 09:25

Ešte jedna spoločná poličková :)


Začínam hútať čo ďalej.. Ten Bison tam ešte nie je celkom dokončený, bude robiť sparing už pri treťom modeli (a to som si myslel že bude jednoduchší ale je to krásna stavba, len ide pomalšie), tak tentokrát nechám na výber toto fórum. Možnosti sú:

    1. ZiL 131 z poslednej poľskej hromadky od Ďuriho
    2. Nejaký historický model, mám tam V3Sky od PKgrafiky alebo ZiS5 od PMHT
    3. Tatru PP-27-2 od Ripprov, čo si malý vybral keď nám šaškovala okolo baráku pri ihrisku
    4. Niektorý z vrtuľníkov, tie sa malému páčia
    5. LIAZku od PK grafiky, čo som našiel v mojom 20ročnom archlieve
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 623 RTP Narex /R. Josef - PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa Fito » 08 Jún 2021 09:44

Ahoj máš to super, pekný kúsok.

Ak ti môžem poradiť k ďalšiemu výberu modelu, tak na ten Zil zabudni.
Daj ešte dva tri modely, a potom to bude ešte lepšie, ako teraz.

Strihanie ti už ide, retuš tiež paráda, ešte trošku zapracuj na spracovaní kruhových dielov ( blatníky, volant ...) a bude to paráda.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 623 RTP Narex /R. Josef - PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa Saskardin » 08 Jún 2021 10:16

Gratulujem k úspešnému dokončeniu, popasoval si sa s tým statočne.

Ohľadne výberu - tu by som si to na tvojom mieste rozhodol sám; polistuj, zváž, na čo už podľa teba máš tak, aby si z výsledku nebol skôr sklamaný, vyber niečo, čo sa páči tebe samému. Netreba sa ponáhľať. Ten Zil, čo som videl, je model na dlho, pokiaľ nemáš denne hodiny čas, počítaj, že ti to bude trvať mesiace a je dosť podrobný. Na druhej strane, ak ho obetuješ a povieš si - skúšobný model, idem sa učiť a vnútorne nebudem riešiť, ako a či to nakoniec dopadne - môžeš sa pustiť aj do toho. Takže skrátka: nenechaj si do výberu veľmi kecať, pusti sa do toho, čo sa ti páči a čo podľa vlastného názoru ešte zvládneš. Držím palce, určite budem sledovať (ja tu vlastne sledujem všetko, pri každom vlákne sa dá niečo naučiť).
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Tatra 623 RTP Narex /R. Josef - PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa palyxk » 08 Jún 2021 13:27

Gratulacia.
Barz paradny model.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 623 RTP Narex /R. Josef - PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 08 Jún 2021 23:22

Aj ja gratulujem k dokončeniu! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 623 RTP Narex /R. Josef - PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 09 Jún 2021 21:31

Dakujem chalani, na zaver to bol boj so samym sebou preto tie blatniky tak dopadli, uz som to mal v ruke ze to idem skrcit :electric shock: :electric shock: :devil: :sure: ale ustal som to a nejak pozachranoval.

Ten ZiL teda odkladam, dam na vas aj na Fitov dvojzmyselny humor :D Z Bisona som rad a priebezne som si robil aj fotodokumentaciu tak ak sa mi finale s prednym ramom podari, mozno ho sem hodim nech mi date zopar teplych slov, vazne ma to posuva a kazdym modelom sa nieco nove, co pred tymi X-rokmi nebolo technicky mozne, naucim a vyskusam! Dakujem este raz!

Aj vdaka tomu si najblizsie strihnem do riadneho susta: Tatra 128 so striekackou od PK grafiky. Mam dva vytlacky, tak ak sa nieco pototo aspon zistim kde su hranice a precvicim tie obliny.


Hlavne pred poliakmi ked som dobre kukal musim potrenovat tupe spoje :D Medzitym nejake canonove free modely pre maleho, snad mi pomoze… A nech mozem uz zalozit aj galeriu hahaha

Tak zelam aj vam vela zdaru a drzte sa!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 623 RTP Narex /R. Josef - PMHT/ 1:24

Príspevokod užívateľa martin1807 » 11 Jún 2021 11:18

Gratulujem k dokončeniu.:)

Veľmi pekne sa ti to podarilo. Vidno, že sa zlepšuješ od modelu k modelu. :P :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný