Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Moderátor: iconmaster

VOX POPULI finále - dajte pocitovú kvačku jednej z CASiek (fotky na str.10)

Hlasovanie ukončené 08 Okt 2023 10:53

1:25 - PMHT
7
21%
1:32 - Ripper Works
13
39%
1:32 - ABC (Vyškovský)
8
24%
1:50 - PMHT
3
9%
1:100 - LBS System
0
Žiadne hlasovania
1:87 - FDS
2
6%
1:250 - PTF
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 33
Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 02 Dec 2021 13:53

Ahojte papierníci!

Dlho som bez papiera nevydržal a na rozkaz môjho synátora musím zlepiť tento asi najznámejší hasičský stroj u nás. Vybral si hneď dve verzie a tak som si povedal, že prečo nechať tie ostatné tri ležať v archlieve, a vznikol tento šialený nápad... Určite to nebude projekt na jeden šup a na dva mesiace, s tým počítam, a výziev je v ňom viac ako dosť, ale rád by som dosiahol ako cieľ všetky modely Tatrice vo všetkých mierkach, ktoré staviam, pekne vedľa seba, aby bolo vidieť rozdiely tak vo veľkosti a mierke, ako aj v náročnosti jednotlivých prevedení.

Ku predlohe sa nebudem veľmi rozpisovať, krásne opisy a technické detaily nájdete tu a tu. Skôr sa budem venovať našim papierovým verziám, ktoré sú na trhu dostupné, a ktoré v tejto stavbe použijem. Samozrejme som nevynechal ani štylizovanú klasiku od majstra Vyškovského a do mierky 1:43 som zmenšil model od PMHT, keďže tento na rozdiel od RW nemá interiér a nie je tak náročný, aby mu zmenšenie neublížilo. Poďme pekne po poradí od najväčšej verzie:
1. 1:25 - PMHT - CAS 32 Tatra 148 6x6
2. 1:32 - Ripper Works - Tatra T148 CAS-32
3. 1:32 - ABC (Vyškovský) - Tatra 148 CAS 32 z prvého vydania 24/r.27
(bude tlačené z kópie, škoda originálu)
4. 1:50 - PMHT - Tatra 148 CAS 32 resize modelu z 1:32 tlačený laserom
5. 1:100 - LBS System - Tatra 148 CAS-32 zo stránky minimodel.sk
6. 1:87 - FDS - Tatra 148P 6x6 CAS 32 resize modelu z 1:100 tlačený laserom
7. 1:250 - PTF - Tatra T148 CAS 32 resize z mierky 1:100 tlačený atramentom, pridaný až na záver projektu (medzikategórie nehodnotené)



A teraz výzva aj pre vás: Ak náhodou viete o nejakom modeli, ktorý v našich končinách nie je známy, ale je zohnateľný, dajte mi prosím vedieť a možno ho tu zaradím.

Tento report nebude klasickým reportom o postupe lepenia toho-ktorého modelu, lebo tieto reporty na tomto fóre sú, sú naozaj dobré a aj ja budem z nich čerpať. Mojim plánom je dávať tu etapové progresy v práci ako priebežné porovnanie v určitých časových úsekoch stavby, a teda simultánne budem stavať päť modelov podľa jednotlivých častí. Môžte sa teda tešiť na polstovku kolies na jednom obrázku, päť rôznych kabín v šíku vedľa seba a snáď na konci aj porovnanie všetkých pekne jeden vedľa druhého. Samozrejme pomedzi to určite budú aj nejaké sparingy, ale to ukáže čas.

Už pri ryhovaní a zložení výtlačkov do jedného bloku som sa zľakol, koľko toho je... Po rozstrihaní 1:25-ky na menšie skladnejšie diely je to celkom slušná kopa:


Tak držte prsty a vidíme sa onedlho! Trimce še!

Edit: Pribudol nový model ku projektu od FDS, autorovi Františkovi Kováčikovi srdečná vďaka za krásny výtvor a zaslanie, nech žije minimodel.sk!!!

Edit: č. 2: pridaná anketa, ktorá bude k dispozícii na 30 dní po dokončení každej etapy a jej celkové vyhodnotenie bude spolu s mojim subjektívnym hodnotením súčasťou "grand finale"

Edit: č. 3:Pridaný aj posledný siedmy model do porovnania - autor PTF Petr Sychra zmenšený do 1:250

Edit: č. 4:po finálnom meraní som musel dať na pravú mieru mierky resizenutých modelov - PMHT má v skutočnosti leteckú (alebo aj "ruskú") mierku 1:50 a mikromodel od PTF je reálne bližšie ku 1:250, ďakujem za pochopenie a ospravedlňujem sa za chybu v meraní zmenšenia...
Naposledy upravil/-a developer10 v 18 Sep 2023 15:44, upravené celkom 20 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3655
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / MULTISCALE / rôzni autori

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 02 Dec 2021 14:26

Pekné.
Ale to nedáš!
:P
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / MULTISCALE / rôzni autori

Príspevokod užívateľa developer10 » 02 Dec 2021 14:52

Nie, Juraj, to ABC-čko nedám :D Ani za tridsť ani za padíka :D A ostatné, teda ten projekt, snáď za skôr ako za desať rokov, presvedčil si ma :P
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa martin1807 » 02 Dec 2021 21:54

Noooo. :P

Zaujímavý projekt. Krásna predloha. Dve z nich mám vo vitríne :victory:. Paralelná stavba viacerých modelov má svoje pre aj proti. No ja vždy keď som rozrobil niekoľko modelov paralelne, tak som skôr či neskôr skĺzok k jednému kým som ho nedokončil :bad smile:

Ale držím palce a budem sledovať. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa mimapnd » 02 Dec 2021 22:38

Helou,
ja sa tu prdkam s jedným minipipi modelom, nie a nie sa dokopať zlepiť blatniky a ty tu pri vinečku a servitkach vyvališ seriu 5 mierok v simultanom lepeni celkov. Tak totok e!e. Zavidím. A držím palce. Nápad super, plán lepenia tiež, budem tíško sledovať. :P
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa Fito » 03 Dec 2021 08:28

No ešte totok v ABC vyšlo, keby si mal toho málo :
9-10/28 (1983) Vysokozdvižná požiarna plošina:


ABC 24/27 (1982) cisterna : Jaj nič to už máš


A dolej si toho červeného, lebo nasucho sa ťažko lepí :P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 03 Dec 2021 09:31

Ďakujem chalani, spotrebu červeného budem reportovať spolu so spotrebou dielikov... Len pri rezaní polovice kolies padla fľaša, to bude veselá stavba :D
martin1807 napísal:Noooo.

Dve z nich mám vo vitríne. Paralelná stavba viacerých modelov má svoje pre aj proti. No ja vždy keď som rozrobil niekoľko modelov paralelne, tak som skôr či neskôr skĺzok k jednému kým som ho nedokončil


No hej, Maťo, v podstate to, že staviam túto Tatricu, máš na svedomí aj Ty, odkedy malý videl Tvoju dvojičku Vyškovského T148čiek... Myslím, že pri niektorom z reportov máš k tomu aj odkaz. Z reportov budem čerpať tiež, preto nemá význam reportovať celý postup, uvidíme ako to vypáli, lebo aj postupy stavieb sú odlišné, ale niečo som už vymyslel ;)

mimapnd napísal:Helou,
ja sa tu prdkam s jedným minipipi modelom, nie a nie sa dokopať zlepiť blatniky a ty tu pri vinečku a servitkach vyvališ seriu 5 mierok v simultanom lepeni celkov. Tak totok e!e. Zavidím. A držím palce. Nápad super, plán lepenia tiež, budem tíško sledovať.
M.


Neboj, za týždeň to hotové nebudem mať, to by som ani sebe ani vám nespravil :D Toto je dlhodobý projekt a medzitým určite ešte niečo iné vznikne na spestrenie, odreagovanie od hrbatej bubliny, niečo pekne hranaté! A nezáviď, nemáš čo, aj u mňa pôjde tempo časom dole, decká mi žerú čoraz viac energie hahahahaha

Fito napísal:No ešte totok v ABC vyšlo, keby si mal toho málo :
9-10/28 (1983) Vysokozdvižná požiarna plošina:



Dík za tip, mám aj túto PP27-1 v archíve, aj od ripperov, ale tá má ešte čas zatiaľ, možno dám tiež raz ako dvojičku keď na to vyrastiem :D

Tak držte prsty, ide sa na kolesá a potom voľným pádom ostatok :D Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa Saskardin » 03 Dec 2021 17:34

Ja furt tvrdím, že ľudia fungujúci v tomto fóre sú väčšinovo masochisti. :bad smile: Šialenejšiu vec robí asi iba Krejcak na českom fóre, ktorý stavia paralelne 6 multikár - a aj ten má v tom teraz dlhodobú pauzu, je to proste príliš jedno a to isté. Ja uvažujem nad paralelkou lokošky od MS Models v 2 rôznych mierkach ale, ale... no ale :haha:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 340
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa stano » 03 Dec 2021 18:21

Ešte to tu občas nejakou paralelkou oživí Pišta Turco, ten dáva pravidelne 10 monopostov súčasne :dribble:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 03 Dec 2021 18:43

Saskardin napísal:Ja furt tvrdím, že ľudia fungujúci v tomto fóre sú väčšinovo masochisti.

… neprotirečím a kto má pocit že ním nie je ešte neobjavil svoju skrytú stránku muhehehe
stano napísal:Ešte to tu občas nejakou paralelkou oživí Pišta Turco, ten dáva pravidelne 10 monopostov súčasne

Presne, aj Turco je mojou veľkou inšpiráciou ;)

Čo sa týka opakovania alebo monotónnosti, aj to je dôvod prečo som rád že mám vo výbere aj Vyškovského a miniboxík, trošku niečo iné. I keď kolesá je fakt čistý masochizmus, keď dám tie, dám všetko :D
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný