Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Pristavný žeriav - GANZ /braintech/ 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa pisho66 » 18 Sep 2014 21:32

braintech napísal:Caute,

ano ako napisal Toudi, chystam sa s tym vo februari aj do Brna.
alebo teda aby som bol presny
Preczisow
Nitra
Bratislava - Plastikova zima
Brno - Papirove kralovstvi
Vieden - GoMo
odchod do pristavu - cca marec 2015

Miro


A keď to bude úplne hotové uvidíme to ešte aj my na dákej akcii?
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 19 Sep 2014 00:58

Caute,

vidim ze relacia zije, takze pred odchodom dam este fotku 'budy pre psa' alebo teda zakrytia velkej strojovne


Cau Peto, som sa zlakol ze sem napises az ked to bude hotove :P
Neviem ci megaloman, ale ako sme sa par krat rozpravali osobne a aj cez PMky, na trhu je diera pre velke modely lebo nikomu sa do toho nechce. Ani mne, realna motivacia pre tuto konstrukciu bola ze som okolo toho chodil po Pristavnom moste 5x do tyzdna do prace. A potom som si raz povedal ze si spravim taky model so vsetkym co k tomu patri. A je to tu. Nejake velke projekty uz tu zacate boli ale upadli, takze v tom mieste by som rad nadviazal. Teraz sa mi nesmejte ale za projektom zeriavu je moznost ukazat hranice papieroveho modelarstva, co sa mi myslim podarilo. A este je tam trochu rezerva, napr ako Roman spominal, Dora :bad smile: . Je to ziskavanie vela skusenosti co sa tyka konstrukcie. Vzdy to najprv nakreslim v hlave a potom uz iba taham ciary v Rhine
A nie, nechcem to odflakat kvoli nejakej akcii, ma to byt moja vizitka na kt sa maju pozerat ludia v bratislavskom pristave, a ak sa niekedy uskutocni projekt lodneho muzea, tak to bude tam. Takze snazim sa tomu dat maximum, aj vramci dostupnej dokumentacie. Termin ma tlaci iba preto, aby som sa tam nerozkladal so suciastkami po 5 stoloch, tak ciel bol mat hrubu stavbu kt bude drzat pokope. Podarilo sa.


HlavaXXII - Ja verim tvojmu Pežotu. Nakoniec som to stlacil do dvoch krabic, sila komprimacie suborov :haha:
Trpezlivost, hm, mam 2 deti, tak trening zacina tam, a potom to aplikujem na model. Zhovievavost, ano, jej podpora ma sprevadza uz rok, odkedy to tvorim, ako som pisal vyssie, ale netreba to pokusat, este mesiac, max 2 a mal by som skoncit. Nedavno sme oslavili 9. vyrocie svadby a viem ze som sa rozhodol dobre.

pisho66 - tazka otazka, stale verim ze do Nitry to dokoncim. Ak nie tak na Plastikovu zimu urcite. Po datume marec 2015, resp po GoMo, bude vsetko zavisiet na ludoch z pristavu a jednani s nimi, vzhladom na to ze sa jedna o odkupenie zlepeneho modelu. Cize viem ti povedat tolko, ze ak sa to bude natahovat a bude odvoz, a moznosti v rodine, tak sa mozno este niekde objavim.

Z Polska by som rad priniesol nejaky fotoserial, 'ako bolo', uvidime co sa podari. Fito chcel nejaku fotku zeriavu s Kriegslokom pod nim, proste nieco v rovnakej mierke, musim sa spytat Lukasza. :P

Do lepenia.
Miro

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 19 Sep 2014 13:40

Chlapi, pripravte si červeno-bielu tabuľku, keby vám to zozadu trčalo. :P
Keby niečo, ak máš guľu, môžem požičať vozík. :victory:
Držím palce!
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 21 Sep 2014 23:14

Caute,

tak zeriav schytal mensi uraz ale prezil to, fotka instalacie na vystave je v sekcii Akcie a vystavy, ale jednu vec co by som rad dal sem je, co sa urodilo zeriavu a z coho som aj ja prijemne prekvapeny, je to pre sekciu autorskych modelov

Zajtra este asi prestavka a potom plnou parou vpred. :wink:

Do lepenia.

Miro

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 22 Sep 2014 15:52

gratulačka, to tam bol aj nejaký väčší/väčšie modely, keď si bol až tretí? :D
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 22 Sep 2014 20:18

Vdaka,

vacsi model tam nebol, ale vsetky ostatne boli dokoncene. Ja som to tam prisiel hlavne ukazat, takze ked mi Lukasz povedal ze to mam prihlasit aj ked je to rozpracovane, tak som to riskol.

Miro

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 15 Okt 2014 00:51

Caute,

cas leti, kadeco sa prihodilo, tvorivo modelarska kriza tiez, a tak, dufam ze od dnes som spat az do zdarneho konca.
Dokreslena kabina s interierom, vela veci je od oka, dovod je jasny, malo rozmerov, na vykrese jeden pohlad aj to bez detailov.

ta prva asi pripomina nieco zo Star Wars, ale je to stale zeriav :wink:
Dalsie prispevky uz coskoro a castejsie.

Miro

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 16 Okt 2014 00:37

Caute,

tymto obrazkom uzatvaram kladkovo krytovu odyseu, uz iba rozlozit a dolepit, a farba :P
predne kladky a kryty na malom vylozniku


Miro

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Okt 2014 15:21

rošty na chodenie sa teraz používajú prevažne takéto, starší typ ti odfotím, možno zajtra sihnem

Obrázok

Obrázok

http://www.ferona.cz/cze/katalog/detail.php?id=30872
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 23 Okt 2014 19:13

Caute

som rad ze sa v Nitre pacilo, minimalne ste mali vsetci show z toho ako som to staval. Vdaka betovacovi za asistenciu.
Kreslenie pokracuje, posledne 2 vecery a vysledok je tu dolu - motor vo velkej strojovni kt aj so svojim bratom v susednom rohu tym celym kolosom v pase otaca.
Jedna nahladova z R5 - skusal som novy druh renderu - Pen. A vedla jedna skutocna, celkovu kt by bola pozeratelna nemam :-(
Stav - 95%, vecer pokracujeme


Miro

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných