Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 148 UDS 110a/RW/1:32

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 148 UDS 110a/RW/1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 14 Mar 2020 20:34

Radosť pozerať, ale ten pastel by asi stačilo na koniec, lebo sa ti bude otierať...

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 UDS 110a/RW/1:32

Príspevokod užívateľa tom » 14 Mar 2020 20:45

petopato napísal:Radosť pozerať, ale ten pastel by asi stačilo na koniec, lebo sa ti bude otierať...

dakujem :) . kolesa budem lepit na podvozok asi az pred koncom, pretoze teraz mi to len na centralnej rure velmi drzat nebude. Dalej spravim kabinu a potom ram nadstavby a potom az skompletujem podvozok a kolesa. Zatial mi vsetko pekne sedi tak to len nepokazit kabinou.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 148 UDS 110a/RW/1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Mar 2020 21:10

Pekné kolieska :wink:
A keďže nie som "Tatrofil" jedna technická na odborníkov: aj v reáli sa používali rovnaké dezený na všetkých kolesách, alebo to len vydavatelia modelov zjednodušujú? Tie cik-cakové vzory by som tipoval ako vhodné na predné (riadené) nápravy a prípojné vozidlá, ale ťažné nápravy s dvojmontážou by mali mať vzorku s lepším záberom, nie?

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 148 UDS 110a/RW/1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 14 Mar 2020 21:33

Nie som síce odborník, ale pokiaľ sa dobre pamatám, za socíka sa veľmi nehrali na riadenú, alebo ťažnú nápravu. Pokiaľ to bola mašina do terénu, tak dostala robustnejší dezén a pokiaľ skôr cestná, tak ten cik-cakový (na všetky), ale jedno mali spoločné a síce, že to boli hnusné chemlony a veľa nevydržali....

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 UDS 110a/RW/1:32

Príspevokod užívateľa tom » 14 Mar 2020 21:39

čo som zháňal fotky pri stavbe prvej 148, tak všetky dobovky mali z fabriky agresivný vzor na všetkých nápravách. Tieto cestné dezény mali ťahače a iné typy určene na spevnené cesty. A S1ky Arktik mali nejake šípové špeciálky. Ďalej rusi tam potom obúvali úplne ine rozmery do terénu. Dnes samozrejme že jazdia na predku cestný vzor a vzadu viac zaberovy.

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 UDS 110a/RW/1:32

Príspevokod užívateľa tom » 16 Mar 2020 00:16

Report
Dnes som na modeli spravil len málo. Dokončil som zadné dvojmontaže, prilepil som bubny na disky a doplnil brzdové válce. Náboj som spravil trochu plastickejší.
Tento postup upevnenia kolies na polonápravy spolu s bubnom je lepší, že sa dá doladiť geometria modelu a kolies :P


Práce na modeli budu pokračovať kabínou, z ktorej mám menšie obavy. Ale snáď sa to podarí aspoň ako na oranžovej S1ke.

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 UDS 110a/RW/1:32

Príspevokod užívateľa tom » 18 Mar 2020 21:51

Report
Interiér: je bez úprav tak ako to dala vystrihovačka. Zo skúseností viem, že to aj tak vidieť nebude. Som zvedavý ako mi sadne obšívka kabíny. Ak mi vznikne na zadnom čele zase 1mm medzera, tak som diel 14d nalepil tak aby som ho vedel ľahko odrezať a prispôsobiť.


Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 148 UDS 110a/RW/1:32

Príspevokod užívateľa LuPa » 25 Mar 2020 17:27

Elegantna roboticka

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 UDS 110a/RW/1:32

Príspevokod užívateľa tom » 31 Máj 2020 23:27

Report
Po pauze prichádzam s menším postupom kabíny. Spracoval som skelet kabíny, geometria sedí pekne, už len oblepiť obšívku :)


Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 UDS 110a/RW/1:32

Príspevokod užívateľa tom » 15 Nov 2020 22:06

Report
Ahoj, na Tatre som začal dokončovať kabínu. Vonkajšie diely sadli celkom pekne bojoval som s tým dosť dlho aj preto sa mi to do toho vôbec nechcelo lebo som vedel čo ma čaká. Nasledovať bude boj so strechou a kapotou. Retuš je nahrubo bez úprav.
Pokiaľ si dobre pamätám tak pri mojom Arktikovi S1 som vravel že túto kabínu už nikdy lepiť nebudem :big smile:... túto vetu som si opakoval aj teraz :wink:... O tejto kabíne si myslím, že 10 kabín 10 tvarov :) samozrejme myslím seba a moje schopnosti, nie vydavateľa alebo model ! Fotky na rýchlo zo stavby.


Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní