Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Rozmetadlo hnoje RMA-8 / AGROMODELS + vlastní úpravy / 1:32

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Rozmetadlo hnoje RMA-8 / AGROMODELS + vlastní úpravy / 1:32

Príspevokod užívateľa mory » 11 Dec 2020 11:46

Rozmetadlo RMA-8 trocha historie
Konstrukce tohoto stroje navazuje na rozmetadla RU-5 a RUR-5. Rozmetadlo je univerzální stroj pro rozhoz hnoje, hlinitých kompostů, upravených statkových hnojiv a podobných materiálů. Stroj se skládá ze samonosné korby, která je k rámu automobilu připevněna pomocí čtyř čepů. Rozmetací ústrojí se skládá z horizontálních válců a rozmetacích lopat. Přísun materiálu obstarává posuvný dopravní řetěz jehož rychlost je volitelná řadící pákou. Délka nástavby s automobilem je 7 585 mm. Výška nástavby 2 300 mm. Celková hmotnost 9 300 kg. Užitečná hmotnost nákladu 6,7 až 7,6 tun. Pracovní rychlost do 20 km/h.

K modelu.
Předlohou mě je skutečný stroj ze ZOD Zálší - Svatý Jiří. S rozmetadlem jsem měl možnost jezdit v soupravě se Zetor Crystal 16145. Na stroji je znát zub času, ale dost věcí mechanici udržují v dobrém stavu. Toto jsem se i na modelu snažil znázornit. Ve finále bude do korby naložena 1 lopata hnoje z ŠT180N ( také model z produkce AGROMODELS ) Na samotném modelu opět zkouším nové postupy patinování a úprav. Model nakresli Jiří Bouška - Agromodels ( tímto mu moc děkuji ) a já ho jen trochu poupravil dle předlohy.

Foto předlohy


Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rozmetadlo hnoje RMA-8 / 1:32 / AGROMODELS + vlastní úpravy

Príspevokod užívateľa mory » 11 Dec 2020 13:16

Zde postup stavby rozmetadla


Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rozmetadlo hnoje RMA-8 / AGROMODELS + vlastní úpravy / 1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 12 Dec 2020 12:58

Myslel som si, že to bude dobré, lebo rastieš každým modelom, ale toto som fakt nečakal... :wink: Úžasná patina :victory:

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní