Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
detox214 | 29
Príspevky: 17
Meno: Marek

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa detox214 » 05 Apr 2021 00:53

Kolesá odkladám na neskôr, ale asi to skúsim vylepšiť. iconmaster dik za radu. Preštudoval som čo si poslal. Určite to vyskúšam. Na blatníkoch vyskúšam farbu ktorú som na to objednal. Hádam bude dobrá :) ak ich náhodou zničím tak určite budem robiť tie oblé plastové. Uvidím ako sa mi budú páčiť vo farbe.

Zatiaľ som sa pustil do kabíny. Povyrezával som a polepil. Najprv by som ju chcel nastriekať a až tak osadiť okná a zlepiť. Dúfam že to dopadne podľa predstáv. Zatiaľ musím povedať že sa mi lepí veľmi dobre.
Marek

Užívateľov profilový obrázok
detox214 | 29
Príspevky: 17
Meno: Marek

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa detox214 » 08 Apr 2021 16:47

Dokončil som strechu ...



po lepení som oľutoval že som ju nepodlepil... bola proste mäkká a pri korekcii som ju prehol :( ale nie je to až také hrozné takže to neprerábam ale už som ďalej nepokračoval v korekcii a uspokojil som sa s výsledkom



hneď som jej hodil aj surfacer nech viem na čom som.

Marek

Užívateľov profilový obrázok
detox214 | 29
Príspevky: 17
Meno: Marek

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa detox214 » 11 Apr 2021 22:00

Rozhodol som sa úplne prerobiť spôsob uchytenia predného závažia. Vo vystrihovačke to bolo tak srandovne vymyslené že sa urobí taký "obdĺžnik" a proste sa len prilepí dopredu. Ja som sa na to nemohol pozerať. proste to závažie je kotvené po celej dĺžke prednej časti traktora. ten zvýraznený diel čo som odfotil v návode sa tam mal dopredu len tak nalepiť. Prikladám ako to tam je reálne urobené a moju verziu.


Strecha dostala nástrek. Náš Zetor tú strechu nemal úplne bielu. Neviem či to vyťahalo slnko alebo to tak je od výroby. Snažil som sa tú farbu napodobniť tak snáď sa mi to podarilo.


Kabínu som nastriekal a zlepil. Pridal som vnútorné rúčky. Po položení strechy som zistil že mi to trochu nesedí ale to budem riešiť až pri kompletizácií. Na fotke je to vidieť. Vzadu hore mi lietajú asi 2mm... prisudzujem to tomu ako sa mi prehla strecha pri úpravách. A oľutoval som že som kabínu striekal len z pohľadovej strany... chcel som aby mi lepšie chytilo lepidlo ale na pár miestach vidieť trochu bieleho papiera :beat plaster: nič to poučím sa do budúcna.


Začal som si pripravovať prvky zadnej hydrauliky. Potreboval by som poradiť. Čím spájate tie "kĺby" resp. miesta kde sa to ohýba aby sa to ohýbalo? mám v pláne to medeným drôtom spojiť ktorý som striekol na čierno a po stranách to zaistím izoláciou z daného kábla. Trochu som na tých dieloch experimentoval a impregnoval to sekunďakom a potom to vŕtal. Popravde myslel som si že to bude pevnejšie keď to naimpregnujem tým sekuďakom.
Marek

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Apr 2021 22:10

detox214 napísal:Potreboval by som poradiť. Čím spájate tie "kĺby" resp. miesta kde sa to ohýba aby sa to ohýbalo? mám v pláne to medeným drôtom spojiť ktorý som striekol na čierno a po stranách to zaistím izoláciou z daného kábla.

Ja tiež používam medený drôt, alebo niekedy aj plastové tyčky rôznych priemerov. Zaistiť to pôjde aj opatrným prilepením "čapu" o jeden z dielov kvapkou sekunďáku.

detox214 napísal:Trochu som na tých dieloch experimentoval a impregnoval to sekunďakom a potom to vŕtal. Popravde myslel som si že to bude pevnejšie keď to naimpregnujem tým sekuďakom.

Možno si mal napustiť tým sekunďákom viac. Záleží to síce od dielu, ale väčšinou je vhodné impregnáciu opakovať, kým ten diel nasáva lepidlo. Potom je možné dosiahnuť podobnú tvrdosť, ako keby diel bol z plastu a pôjde aj podobne dobre obrábať (brúsiť, vŕtať, atď.).

Kabína vyzerá pekne :wink: V tvojom mieste by som prerobil aj to čelo strechy - tie kreslené svetlá nepôsobia veľmi reálnym dojmom..

Užívateľov profilový obrázok
detox214 | 29
Príspevky: 17
Meno: Marek

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa detox214 » 12 Apr 2021 14:35

iconmaster napísal:V tvojom mieste by som prerobil aj to čelo strechy - tie kreslené svetlá nepôsobia veľmi reálnym dojmom..


vieš mi poradiť alebo odkázať na nejaké vlákno kde to niekto robil ako čo najlepšie urobiť svetlá? ďakujem
Marek

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 12 Apr 2021 15:49

Samozrejme, skús v prvom rade preštudovať vlákno Výroba svetiel. Sú tam popísané nejaké spôsoby výroby a tiež linky.
Pre štandardné okrúhle svetlomety je asi najjednoduchší spôsob výroby kuželovej paraboly z alobalu alebo papierika od čokolády a ten prekryť fóliou, na ktorú ryhovaním je možné naznačiť aj štruktúru skla.

Inak v sekcii Tipy & triky - diskusia som kedysi založil abecedný prehľad odkazov na jednotlivé postupy, ktorý sa snažím priebežne aktualizovať, môže sa to hodiť aj pre iné detaily :wink:

Užívateľov profilový obrázok
detox214 | 29
Príspevky: 17
Meno: Marek

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa detox214 » 12 Apr 2021 20:02

iconmaster napísal:Samozrejme, skús v prvom rade preštudovať vlákno Výroba svetiel. Sú tam popísané nejaké spôsoby výroby a tiež linky.
Pre štandardné okrúhle svetlomety je asi najjednoduchší spôsob výroby kuželovej paraboly z alobalu alebo papierika od čokolády a ten prekryť fóliou, na ktorú ryhovaním je možné naznačiť aj štruktúru skla.

Inak v sekcii Tipy & triky - diskusia som kedysi založil abecedný prehľad odkazov na jednotlivé postupy, ktorý sa snažím priebežne aktualizovať, môže sa to hodiť aj pre iné detaily :wink:


Ďakujem niečo poskúšam :)
Marek

Užívateľov profilový obrázok
detox214 | 29
Príspevky: 17
Meno: Marek

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa detox214 » 18 Apr 2021 21:28

dnes so dokončil interiér. 6iadne veľké zmeny sa nekonali iba som prerobil kastlík na náradie kde som odstránil vrch a niečo tam "hodil" a prihodil som jednu bandasku s naftou keby náhodou bolo málo :)



Potom som osadil kabínu. Mal som z toho veľké obavy ako a či to vôbec sadne a sadlo to celkom dobre aj keď to mohlo byť lepšie ale to je určite mojou presnosťou :-( mám čo zlepšovať.



Na sucho som tam položil strechu a celá mi nedopatrením spadla dnu do kabíny. Kým som ju vybral tak som sa poriadne spotil a odtrhol som volant :beat plaster: takže som radšej upustil od takej fotky. Rozhodol som sa strechu prestriekať na svetlejšiu. Nie som s tým odtieňom spokojný. Trochu som pátral a všade tvrdia že strecha z výroby vyšla biela ale čas jej určite dal zabrať a preto to dnes už biela nie je. Tak uvidím čo sa mi zajtra podarí.
Marek

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný