Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
detox214 | 29
Príspevky: 17
Meno: Marek

Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa detox214 » 28 Mar 2021 23:34

Ahojte,

Myslím že Zetor 7745 netreba predstavovať nikomu. Ja som si ho vybral lebo sme taký doma vtedy mali. Toto je môj prvý model kde som sa rozhodol pustiť do nejakých zmien. Prvá veľká zmena je zmena mierky na 1:20. Riešil som to jednoducho prišiel som do faxcopy a povedal nech mi to prescanuju zväčšené na x% (už si nepamätám ako som to presne vyrátal.) je to môj len tretí model v živote a chcel som si skúsiť viac dielov striekať a trúfnuť si na nejaké zmeny.

Začal som v roku 2015 vyrobil som motor a zadné kolesá. Potom nebol čas a teraz som sa rozhodol ho dokončiť. Nepätám si presne ako som začínal ale toto som našiel v šuflíku. Horšie bolo že zadná časť bola zapučená :death: ale nebol problém to opraviť. Na fotke sú zadné kolesá kde som prvý krát skúšal patinu. Potreboval som si to niekde vyskúšať keď som robil iný model a tieto kolesá mi prišli pod ruku.


Tak som sa ho rozhodol dokončiť. Predné kolesá, blatníky a časti nápravy som prebrúsil a pripravil na streikanie. Disky som trochu upravil oprosti modelu. Nepáčilo sa mi ako veľmi jednoducho to bolo zamýšľané tak som si ich urobil po svojom a tu je výsledok:


Všetky diely mám aktuálne strieknuté surfacerom, prebrúsené a keď sa mi vráti kompresor dostanú nejakú tú farbu.
Marek

Užívateľov profilový obrázok
detox214 | 29
Príspevky: 17
Meno: Marek

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa detox214 » 29 Mar 2021 22:58

Dnes som sa pustil do kapoty. Po chvíli sa mi prestala páčiť. Bola strašne krehká a tak som sa pustil do úprav. prescanoval som si bočné diely a podlepil ich. Mriežku som vyrobil z drôtiku. Ešte tam pribudne zvislý predel na mriežke. Vôbec sa mi nepáči ako agromodels vyriešil uchýt na predné závažie takže to budel úplne prerábať a chcel by som dorobiť aj to predné závažie. Trochu som pretmelil nedostatky na kapote. Zajtra prebrusim a doladím. Upravil som aj svetlá. Miesto obyčajnej potlače som sa rozhodol ich trochu zapustiť ako to zetory majú. Neprišiel som na rozumný spôsob ako urobiť mriežku aj v predu takže tam to len nastriekam. A značka v predu pôjde určite preč. Na Slovensku som nikdy značku v predu na Zetore nevidel. Pôvodné diely som si odložil a mám v pláne z nich použiť ten bočný nápis ZETOR 7745. Celý predný panel s prístrojovou by mal byť viac oblejší ale neviem ako to urobiť tak nechávam pôvodnú.



Ďalej ma čaká kabína. Pozrel som sa na pár dielov a zlepil som kastlík na náradie ktorý je vo vnútri na blatníku. Ten sa mi vôbec nepáči. Musím niečo vymyslieť. Spodný tunel na predný náhon atď som sa rozhodol máličko spetriť. Nechcel som ho mať taký plochý.

Marek

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2538
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 30 Mar 2021 15:04

Tie kolesá sú celkom podarené. Som zvedavý na ďalšie úpravy. ;) Nech sa darí.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
detox214 | 29
Príspevky: 17
Meno: Marek

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa detox214 » 03 Apr 2021 14:40

martin1807 Ďakujem. Tá patina bol môj úplne prvý pokus o patinu :)

Nastriekal som disky aj gumy. Keďýe mám stále kompresor preč tak som to nastriekal v práci. Čo som si pamätal tak že som to striekal s revell syntetikou matnou čiernou. Problém je že presne tá s ktorou som to striekal tak som ju vyničil na nejaké detaily pre kolegu keď renovoval veterána Fiat 500. Takže som ju ešte kvôli tomu že máme zavreté obchody kupoval úplne na slepo a proste som dúfal že si to po 5 rokoch stále dobre pamätám. Po nastriekaní som sa úplne zľakol keďže kolesá vyzerali úplne inak a preto som hneď chytil štetec a trochu patiny som naniesol a som kľudný .. zdá sa že som sa trafil. Celé kolesá sú len nasuchu poskladané a patinu budem ešte riešiť v závere. Len mi to nedalo. Ale s výsledkom som spokojný.


Ďalej som sa pustil do interéru. Zlepil som zadné blatníky a sedačky ktoré hneď dostali surfacer.


Dilemu mi robia predné blatníky. momentálne ich mám pripravené presne podľa predlohy.

Ale napadlo že náš Zetor mal čierne, oblé, plastové. Tak sa pohrávam s myšlienkou že to urobím podľa toho. Nedarí sa mi nájsť žiadny dobrý obrázok tak len pre predstavu niečo také myslím.
Marek

Užívateľov profilový obrázok
marchal | --
Príspevky: 1178
Meno: Martin
Bydlisko: Míčov-Sušice

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa marchal » 03 Apr 2021 19:47

Ty boční figury drapáků zbrus do ztracena,takhle to vypadá hrozně

Užívateľov profilový obrázok
detox214 | 29
Príspevky: 17
Meno: Marek

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa detox214 » 03 Apr 2021 20:18

skúšal som to ale veľmi sa mi to nedarí brúsiť... ten papier sa strapká a rozpadá ... alebo ho musím niečim najprv impregnovať ? napr. sekunďakom? úprimne vôbec s tým nemám skúsenosti a netuším ako to urobiť lepšie :beat plaster:
Marek

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 03 Apr 2021 21:31

skus to napustit sekundakom

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Apr 2021 22:06

Najprv skús preštudovať nejaké overené rady ohľadne impregnácie aj brúsenia v tejto sekcii:
https://papermodelers.sk/app.php/page/tips_tricks_2-2

Ja osobne pred hrubým brúsením neimpregnujem, aby to išlo rýchlejšie, potom napustím sekunďákom a brúsim už jemnejším šmirglom. V prípade potreby impregnáciu sekunďákom je možné opakovať.

Kľudne sa pýtaj, od toho sme tu :wink:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 04 Apr 2021 09:22

Tie boky drapákov netreba pracne brúsiť, dajú sa pekne zrezať. Inak tie hranaté blatníky vyzerajú lepiše ako oblé plastové...

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Zetor 7745 / Agromodels / 1:25

Príspevokod užívateľa tom » 04 Apr 2021 20:31

cau, tento Zetor som kedysi dávno lepil aj ja, bola to super stavba :big smile: ako písali chlapci na kolach jemne uprav tie boky aj ja som to mal zo začiatku rovnako ale potom tie kola chytili iny nádych.
Blatníky sa mne osobne pačia tie originál. Držím palce :victory:

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní