Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Warynski K-406 / GPM + úpravy / 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Warynski K-406 / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa mory » 08 Okt 2021 09:52

Jako další model jsem si vybral kolový bagr z Polské produkce firmy Warynski. Jedná se o dvounápravový kolový bagr model K-406. Tento stroj jsem měl možnost si prohlédnout a nafotit v ZOD Zálší - Svatý Jiří, kde ho využívají na drobné práce i v současné době.
Vystřihovánka samotná není nijak náročná na množství dílů, ale návodky jsou trochu jednoduché a mnohdy chybí některé dílky znázorněné. Proto možná vzniknou nějaké nepřesnosti nebo neshody modelu s reálným strojem.
Předloha


Postup prací jsem zahájil pneu a následně podvozkem ( tam jsem u některých dílů tápal jak je přilepit )

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Warynski K-406 / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa mory » 11 Okt 2021 11:14

Pokračování v modelu. Slepené nápravy a šasí.
Pneu jen nasazené.
Bohužel při bližším prohlédnutí fotek stroje a porovnání modelu budu nucen provést úpravy nejspíš přední nápravy. Na skutečném stroji tupláky kopírují svoji stopu, na modelu je z toho 4 stopé vozidlo. Bohužel toto autor poměrně dost zřetelně netrefil. Rozdíl několika mm na každé straně.
Škoda.


Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Warynski K-406 / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa mory » 12 Okt 2021 14:00

Rozdíl vzdáleností vnitřní strany nábojů je 6mm na každé straně. To je už hodně velká nepřesnost v tomto měřítku. Naprosto to kazí dojem z modelu. Proto nastala verze řezání a přikrácení nápravy řízení.

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní