Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

KRAZ 255 B / GPM / 1:87

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
Laco | --
Príspevky: 259
Meno: Ladislav

KRAZ 255 B / GPM / 1:87

Príspevokod užívateľa Laco » 03 Jún 2023 20:26

Pri jarnej súťažnej návšteve Poľska mi v stánku GPM Grzegorza Pomorskiego padla do oka "vystrihovačka" autožeriavu KRAZ 255 B. Keďže poslednú dobu som bol zaťažený malými modelmi, neodolal som. Model je kompletne laserový v mierke 1 : 87, asi na šiestich papierikoch rôznej hrúbky. Neskutočné drobotiny. Bez lupy a dobrej pinzety je model nepostaviťeľný. V ponuke je rad modelov áut i stavieb v rovnakej mierke. Našiel som tam dokonca i letištný ťahač Tatra. Okrem toho mi Gregorz prezradil, že pravdepodobne s vydávaním vystrihovačiek skončí. Vraj vydá ešte jednu vystrihovačku a "zárva". Nižšie prikladám výsledok snaženia.

Laco - BaJ


Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: KRAZ 255 B / GPM / 1:87

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Jún 2023 22:56

Vypadá to veľmi dobre! :wink: Niektoré diely sú aj farbené, alebo všetko je vo farbe materiálu, z ktorého sa diely pálili?

A že GPM asi končí, to je celkom smutná správa. Sú známe aj nejaké dôvody?

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: KRAZ 255 B / GPM / 1:87

Príspevokod užívateľa martin1807 » 05 Jún 2023 08:01

Pekný kraz.: :victory: . Konečne vidím niektorý z týchto malých laserových modelov poskladaný, zatiaľ som videl iba nejaké náhľady na stránkach vydavateľa. A veru príjemné prekvapenie. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: KRAZ 255 B / GPM / 1:87

Príspevokod užívateľa developer10 » 05 Jún 2023 12:58

Podobne aj ja sa teším, že niektorá z tých lejzroviek uzrela svetlo tohto fóra, mám tiež v zásobe kúsky čo čakajú na svoju chvíľku a toto vyzerá veľmi motivačne! Parádna robota maestro! Trimce še
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Laco | --
Príspevky: 259
Meno: Ladislav

Re: KRAZ 255 B / GPM / 1:87

Príspevokod užívateľa Laco » 06 Jún 2023 16:24

Ďakujem "chlopi". Musím ale povedať, že niektoré drobizgy síce super, ale. Najviac ma dostal znak na kapote, normálny relief i s nápisom "KRAZ". Ako som vravel, napálené asi na šiestich farebných papierikoch, neviem, taký zvláštny papier, do navinutia sa mu veľmi nechce a má sklony k rozvrstveniu. Sám som bol zvedavý. Kabíny som obohatil o zasklenie. Pri naťahovaní pančuchových lán som sa nevyhol malým deformáciam. Suma sumárum veľmi pekné a dobre pramyslené, asi si ešte objednám, kým je kde. Gregorza poznám už 40 rokov, vždy bol veľmi agílny, ale asi sa prejedol.

Laco - BaJ

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: KRAZ 255 B / GPM / 1:87

Príspevokod užívateľa LuPa » 11 Jún 2023 22:29

Toto je paradicka, fajnovo prepracovany aj zlepeny!
Ani som nevedel, ze GPM taketo male modely robi. :big smile:

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní