Hamburg-Laboe-Bermerhaven-Wilhelmshaven

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Hamburg-Laboe-Bermerhaven-Wilhelmshaven

Príspevokod užívateľa tatra813 » 25 Sep 2022 13:53

Zdravím Vás,
Rád by som vám ukázal pár fotiek a hlavne zaujímavostí z môjho prázdninového výletu do Hamburgu a jeho okolia :victory:

Hamburg -Miniatur Wunderland

Musím povedať, že každý by to mal navštíviť! Je to fungujúce mesto v meste. Nájdete tam asi všetko cez bordel, kiná, lietadla, lode, vlaky, autoumyvárky, koncerty, zápas, bankovú lúpež.. proste čo si nedokážete ani predstaviť v bežnom živote. Odporúčam si vyhradiť čas tak 3 hodiny minimálne :P nedá sa to ani slovom opísať čo tam človek zažije. Fronty sú od rána ja som mal vstup na 7:30 a lepšie je ísť ráno lebo potom je už aj dnu tlačenica napriek tomu že to regulujú.



Ďalšia zastávka sa nachádza v prístave a je to ruská ponorka U-434
Pravdu povediac, že to bola celkom bolesť prejsť celou ponorkou / odnieslo si to pár modrín :haha: Ponorka je dosť prepchatá a chaotická treba dávať pozor kde stúpate a rovnako veľký pozor na hlavu ak máte nad 165cm. Veliteľská veža je sprístupnená len ak idete v guide tour ale tetu som ukecal a dostal som sa tam aj sám :victory:



Ďalší deň a zastávka v Maritimes Museum

ktoré hosťuje 40 000+ exponátov , jedná sa o súkromne múzeum. Múzeum je rovnako na 3-4 hodiny ale ak to chcete prejsť celé plus si aj čo to počítať tak rátajte celý deň. nájdete tu všetky moźné exponáty čo sa týka námorníctva a jeho odvetí. rovnako veľmi ,veľmi veľa modelov lodi ponoriek , plachetníc , člnov atď. Skrátka sen pre modelárov.

náboj z Bismarcku :boss:



Presúvame sa na sever --> Laboe U-995

Jedná sa o ponorku typu VII/C jediný posledný exemplár na svete. Najbližšie máte už len u-505 typ IX/C v americkom Chicagu.
Ponorka sa nachádza na pláži rovnako blízko vojenského pamätníka. Poviem vám, kto videl legendárny film "Das boot" tak nič lepšie nezažije. Ponorka je v perfektnom stave či už vizuál alebo aj exteriér.
V porovnaní s Ruskou U-434 to bola prechádzka ružovou záhradou. Otvorené priestory, človek bol pohodlne vystretý - proste LUXUS :)



ďalej pár fotiek z vojenského pamätníka ktorý sa nachádza hneď vedľa



Zajtra dám pokračovanie z Bremerhaven a Vilhelmshavem :victory:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hamburg-Laboe-Bermerhaven-Wilhelmshaven

Príspevokod užívateľa tatra813 » 30 Sep 2022 18:29

Takže pokračujeme ďalej.. :victory:

Ďalšou zastávkou je Bunker Valentin

Bunker mal slúžiť ako chránená továrňa na výrobu ponoriek typu XXI. Stavba to je impozantná na ktorej rok pracovalo niečo okolo 10 000 väzňov.



následne zastávka u ponorky U-2540 typ XXI

Presne tento typ ponoriek sa vyrábal a mal vyrábať v bunkri Valentine. Ponorka sa nachádza v prístavnom mestečku Bermerhaven. Vstup bol lacný asi okolo 3€ ak sa nemýlim a keďže sme tam boli ako prvý na otváraču ,tak som v ponorke bol úplne sám a mohol si vychutnať atmosféru :)

Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hamburg-Laboe-Bermerhaven-Wilhelmshaven

Príspevokod užívateľa Oliver » 05 Okt 2022 14:53

Peťo, mal si pekný výlet, sledoval som to aj na IG. :victory:
Mňa osobne najviac zaujalo to prvé múzeum, kde si viem predstaviť stráviť celý deň.
Dík za inšpiráciu. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Zaujímavosti // Watch this!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný