Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 08 Jan 2017 20:13

Na konci loňského listopadu jsem na dálnici D11 odfotil poslední soupravu pro rok 2016, která jela z Ostravy do přístavu v Mělníku. Byla to jedna ze dvou, která převážela šroub č. 4.



Tu soupravu převážející třetí šroub jsem bohužel neodfotil, byla kvůli údajné závadě odstavena někde u Svitav, což je dost daleko :cry: (musel bych mít dovolenou).
Jinak parametry soupravy stály opravdu za to: délka - 52 metrů, šířka, výška - 3 a 4 metry, hmotnost - 318 tun, což je můj nový rekord. Takže jsem rok 2016 v tomto směru zakončil ve velkém stylu :still dreaming: .

Užívateľov profilový obrázok
bemko | 43
Príspevky: 45
Meno: Peter
Bydlisko: Luxemburské veľkovojvodstvo

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa bemko » 09 Feb 2017 22:32

Ahoj, neviem, či to môžem dať tu, včera večer prišla k nám do Luxemburgu prvá súprava električky, tak to dám tu ak nevadí. :-)


Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 10 Feb 2017 00:41

Klidně dávej, parádní souprava :victory: .

V televizi jsem zaslechl, že se prý do roku 2020 má v Ostravě modernizovat vozový park MHD. Ta se taky bude týkat i výměny tramvajových souprav, které mají být údajně ze Švýcarska. Tak snad se mi taky povede nějakou odfotit na podvalníku, bývají to pěkně dlouhé nadměry :still dreaming: .

Užívateľov profilový obrázok
bemko | 43
Príspevky: 45
Meno: Peter
Bydlisko: Luxemburské veľkovojvodstvo

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa bemko » 11 Feb 2017 17:38

Tu v Luxemburgu začne premávať v decembri 2017, teraz pokračuje stavba koľajníc, totálne rozkopané mesto.
Tieto sú zo Španielska (mesto Zaragoza, Saragossa) značka CAF. Celá má mať dĺžku 45 m a šírku 2,65 m, toto bola len jedna časť - 5 článkov zo 7. :-) Pekne dlhé čudo. Do roku 2021 má byť otvorená celá linka v dĺžke asi 16 km a spolu ich má byť 32 kusov.
ešte jedna fotečka:


Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 29 Mar 2017 20:04

Na začátku letošního února jsem na D11 u Prahy odfotil tuto soupravu jedoucí na trase Brno - h. p. Rozvadov. Přepravu zajistila polská firma Bedmet Logistic:


Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Mar 2017 14:46

my teraz máme v robote 700t mobilný žeriav :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Mar 2017 18:35

Ach, ti Poliaci maju pekne auta a podvalniky. Dnes som bol na Orave na sluzobke a oproti islo hned niekolko suprav z PL a fakt dobra technika.

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 01 Apr 2017 23:06

toudi - u nás ve Škodovce taky byl v prvním týdnu tohoto roku největší autojeřáb od Hanyše, jako bonus měl navíc rameno prodloužené na dvojnásobnou délku přídavným příhradovým ramenem. Co tam však přemisťoval, jsem dosud nezjistil a ani žádné fotky jsem neudělal. Neboť jsem měl přesně v ten týden noční směnu :scorn: .

Ico - jsem rád, že se líbí :victory: . Později sem hodím přídavek, mám ještě jednu soupravu v záloze od stejného dopravce a dokonce i se stejným šoférem :P .

Jinak v polovině února jsem odfotil tuto soupravu od firmy Rádl, odstavenou u motorestu Kersko:



Převážel se generátor z jaderné elektrárny Dukovany do Plzně.

Užívateľov profilový obrázok
Maťo | 48
Príspevky: 82
Meno: Matej
Bydlisko: Bratislava

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa Maťo » 08 Apr 2017 19:01

Minulý víkend sme boli s rodinou na výlete na Bezovci (lyžiarske stredisko pri Hornej Dolnej :wink: ) a zazrel som tam takúto verziu V3S-ky:

***Na viac som sa nezmohol.***

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Úlovky techniky (nejen) na Mladoboleslavsku

Príspevokod užívateľa maťko85 » 16 Apr 2017 18:20

Takto to vypadá, když se na podvalníku stěhují dřevěné mobilní domky. Odfoceno na D11 u Osic.



A na zpáteční cestě jsem ještě odfotil bonus v podobě této soupravě z Rumunska.


Návrat na "Zaujímavosti // Watch this!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný