Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Lunarny modul Eagle, 1:65 / ABC 15/2019

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Lunarny modul Eagle, 1:65 / ABC 15/2019

Príspevokod užívateľa LuPa » 17 Aug 2019 20:28

Na synovo zelanie som sa pustil do modelu tohto lunarneho modulu. NIe som si isty ci som niekedy lepiil nieco z kozmickej techniky :big smile:
Zacina sa dielom c1 co je 8uholnikovy zaklad.Vlepil som donho na spevnenie hranol z kartonu po vecsej casti plochy.
Diely c2 a 4 sa maju podlepit, nie je pisane akym papierom.Zvolil som nejaky hrubsi karton. Aktualne mam hotove aj nozicky, ktore budem lepit na zakladny 8hran.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Lunarny modul Eagle, 1:65 / ABC 15/2019

Príspevokod užívateľa LuPa » 20 Aug 2019 17:56

Aktualny stav na foto.Diely 5 a 6=vzpery noziciek som lepil sekundovym lepidlom a neskor vyrezal vzduch (vesmir).Snad to bude pevnejsie ako lepenie Herkulesom.Takisto pribudli aj deflektory z dielov 11 (lepeny sekundovym lepidlom) a 12.Aktualny priebeh bez problemov, diely a ich vzajomna poloha su presne.

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 696
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lunarny modul Eagle, 1:65 / ABC 15/2019

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 21 Aug 2019 10:32

Pekne Ti to rastie :victory:

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lunarny modul Eagle, 1:65 / ABC 15/2019

Príspevokod užívateľa WanRayen » 21 Aug 2019 14:48

Nechcem byť za múdreho, ale tento kúsok na to ako je jednoducho spracovaný je neskutočne realistický. Parádne ideš. Držím palce. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Lunarny modul Eagle, 1:65 / ABC 15/2019

Príspevokod užívateľa LuPa » 25 Aug 2019 18:13

Dakujem Vam, pani :wink:
Tu je uz dorasteny do uplna.Mojimi doplnkami su tu vyduchy manevrovacich trysiek-cierne drobne kuzele v styroch rohoch a spendliky do radaru a anteny.
Ako celok sa model velmi dobre lepil, presnost na vysokej urovni.
Podla mna model je vhodny pre pokrocilych,je mozne z ramien noziciek a deflektorov nevyrezat vzduch, pre menej skusenych.
Este dorobim obycajny podstavec a priehladny prekrytie z folie aby nezapadol "Orlik" tak skoro hviezdnym ani izbovym prach.

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Lunarny modul Eagle, 1:65 / ABC 15/2019

Príspevokod užívateľa xavi » 25 Aug 2019 21:51

Velmi zaujimavy kusok a krasne zlepeny. Uprimne som fascinovany z toho, ze vo svete poliakov a ripperov maju stale miesto aj relativne jednoduche modely z abc. Rad by som ta porosil aj o fotky s podstavcom a krytom. Viem, ze to asi nie je ziadna veda ale inspiracia ako takyto kusok prezentovat nemoze byt na skodu :)

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Lunarny modul Eagle, 1:65 / ABC 15/2019

Príspevokod užívateľa LuPa » 28 Aug 2019 17:52

Dakujem za pochvalu, xavi :wink:
Tu je podstavec aj s ochrannym krytom.POdstavec papierovy zo zakladneho stvorca 130x130mm,oblepeny po obvode ciernym papierom a na nom je schodik z cierneho papiera vystuzeneho zospodu tvrdym papierom 120x120mm. Obal je obycajna kancelarska folia A4 na oddelovanie dokumentov v sanone.Akurat vzhladom na rozmery to muselo byt z troch samostatnych dielov vystrihnute, preto tolko spojov.Lepene Herkulesom, bojim sa lepidlom na plasty aby som to neposkodil (nenaleptal).Nedostatkom je to ze Herkules nie je taky pevny pri lepeni plastu.

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Lunarny modul Eagle, 1:65 / ABC 15/2019

Príspevokod užívateľa xavi » 28 Aug 2019 22:13

Dakujem za foto. neviem cim to je ale mne sa tento model a tvoje prevedenie velmi paci. minimalisticka podlozka a oddelenie za "sklom" su zvacsa skor prakticke ako efektne, ale tu to tomu dava trochu aj taku vesmirnu atmosferu :) parada

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Lunarny modul Eagle, 1:65 / ABC 15/2019

Príspevokod užívateľa LuPa » 28 Aug 2019 23:29

Tesi ma, ze sa Ti to paci a ak som inspiroval tymto modelom alebo jeho prekrytim som rad :wink: Ti co sa kozmickej technike venuju dokazu lepsie ako ja posudit vernost a spracovanie modelu.Mne ososbne sa pacila jeho stavba a pekne sa lepil.Taketo podlozky a kryty pouzivam aj na ine modely a ak ma niekto napad ako to este vylepsit kludne sa podelte, budem(e) rad(i) :)

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Lunarny modul Eagle, 1:65 / ABC 15/2019

Príspevokod užívateľa Roman » 29 Aug 2019 11:08

super
-neskusal si zlepit foliu priesvitnym lepidlom co pouzivaju plastaci na lepenie kabin a okien?
-zlepsenie: napadlo ma spravit mesacny povrch na podlozku. napadol ma piesok pre andulky ako mesacny prach.

Návrat na "Kozmická technika // Spacecrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní