Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Dioráma "Skládka"

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa terenkoza » 05 Sep 2015 15:16

Halo :victory:

Napatinu pouzi viac farieb, nie len jednu :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 05 Sep 2015 15:57

Daniel - vďaka
Serpens - áno, bude aj to
Terenkoza - na plochu som použil čiernu, hnedú, žltú a hrdzavú.

Večer pred kontajnerom som ešte porozsýpal zem a štrk, akože sa nakladač netrafil, zakvapkal dobre zriedeným lepidlom a do rána to uschlo. Trochu sa to však lesklo po lepidle a tak som zbytky umýval vodou ale len trochu, lebo sa začala odliepať aj samotná zem. Doladil som to dobre zriedenou matnou hnedou revellkou a pigmentom, ale furt sa to pod svetlom trochu leskne. Pred modrým kontajnerom som spravil ešte pigmentom stopy po nakladači a idem všetko prilepiť na pevno.



Oživujúcu paletu s červenou základnou farbou by som chcel dať pred modrý kontajner, aby tá časť nepôsobila prázdne.

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa mimapnd » 05 Sep 2015 17:50

Ahoj,
ja sa len pozeram, vlastne z nicoho spravit nieco taketo realisticke. to chce uz aj trosku umenia. na to, ze je to skladka to vzbudzuje krasny dojem. Ja osobne takuto predstavivost nemam. Pod slovom diorama som si vzdy predstavoval "to co doplna model", ale v tvojom pripade je to naopak. diorama je model sam o sebe a je neskutocny. A ten cisty stol. Zavidim.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa Jene » 06 Sep 2015 12:48

Parádna dioráma, to sa len tak nevidí... :victory:

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa majos » 06 Sep 2015 23:45

Zdar,
Podobnu myslienku mam v hlave tiez hodnu chvilu, ale trosku inu. Denne (cez SR) chodim v Modre okolo takeho zberneho dvora, a tam je neskutocny namet. Ale maju aj po zemi prosypane veci a staru budu aj bager (ten dam asi Forstchicht ci ako sa pise, co som nafotil pri Brezovej pod B.), ale ostatne veci dam modranske...:))

Este mam namet na dioramku z HR, osarpanu lodku na dva sposoby. Len neviem ci sa tomu dostanem...

Inac dobre, len by som to prestriekol nejakym zjednocujucim "filtrom" (tak do seda, ale ak robis slnecny den, tak nic).M
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 07 Sep 2015 20:02

Ďakujem, ale zase tak skvelo by som to nevidel. V podstate som len zlepil pár dielov a trochu to pomaľoval . Na budúce to bude hádam o kus lepšie. Alebo ako hovorí jeden známy modelár "vieš to spraviť aj lepšie".

Majos ako to myslíš s tým zjednocujúcim filtrom? Čo sa na to používa?

Ináč som to včera všetko polepil dokopy, aj dosky za zeleným a pribudol k nim kus starého lana. Fotky sú zatiaľ takto dookola, ale chcem ísť s tým aj niekde vonka, kde tomu stromy a obloha dodajú krajšie pozadie.


Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa serpens » 07 Sep 2015 22:57

Paradne ides, celkom sa mi to paci. Ale na to ake je to spinaveje, je to dost "ciste". Chcelo by to dako spojit to, ako pise majos, lebo je to take "moc ostre", neviem ako to popisat :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa omron22 » 08 Sep 2015 08:13

salut, parada uz na hvezdarni sa mi to pacilo a dotiahol si to uplne super ,pomer betonu a travy na podlozke je zaujimavy. Cele pokope to ma naladu... dryim palec...

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 10 Sep 2015 16:04

serpens napísal: je to take "moc ostre", neviem ako to popisat :)

To isté fluidum tam pravdepodobne chýba :big smile: .
Všimol som si to tiež až teraz z fotiek na dennom svetle. Keď som sa na to pozeral počas stavby a furt som to videl mi to tak neprišlo, ale keď sa na to pozrie niekto iný z iného pohľadu, tak to určite vidí inak.

A toto sa mi podarilo vybrať z tých pár fotiek.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 10 Sep 2015 17:36

Tlaaaaak, krásne si to spravil a aj fotky peckové :surrender: skús to trochu zaprášiť tú zem aj auto trošku dakde na pieskovisku alebo normálny prach čo je popri ceste pozametaj a frcni na to bo takto je to ako z autoumývačky :wink: ináč okrem prachu mi tam ništ nechýba :dribble:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Diorámy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný