Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 24 Nov 2019 17:20

xavi napísal:unesie tento vyplet dlhodobo aj vahu auta ked bude stat na policke? teda predpokladam, ze budes vypletat vsetky kolesa.

Auticko je lahunke a kolesa su ako pavucina pevne. Takze ano, vyplet unesie auticko.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa LuPa » 01 Dec 2019 19:12

Velmi pekny vyplet a super, ze si aj popis s foto pripojil. :)

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 26 Jan 2020 22:19

Po dlhej dofci a po dlhom starte do noveho modelarskeho roka som zaznamenal prielom a konecne dokoncil kolesa... oddaloval som ich dokoncenie, pretoye som nevedel ako nabombirovat take male tenke pneumatiky. Premyslal som, co a ako. Ci si pripravit, vyrobit nejaky specialny vylepsovak, ale nakoniec, po diskusii, som pouzil "iba" drotik...
Report
...mam jedneho znameho starsieho pana modelara z TO, s nim som sa par rokov dozadu rozpraval a ten ma vysustruzenu sablonu na bombirovanie kolies na Tatrovky od Rippera. Utklo mi to v hlave a pri tomto modely som si chcel nieco podobne vyskusat... ale nevyskusam, lebo sa mi to nepodarilo :haha: . Ked som bol z neuspechu uplne zmoreny a nahnevany sam na seba, som sa poradil s dalsim kolegom modelarom a on, ze "šak čomu nestočiš drotik do kolečka a netvaruješ podľa kolečka?"... a islo sa na vec.
Tento mininavod moze pouzit kazdy modelar bez akychkolvek pripravkov, specialnych tvarovanych sablon a neviem coho este.
Uplne som si vystacil s gumou, stetcom a kablikom.
Kablik som si vybral od oka, vybral som samozrejme mensi priemer ako je pozadovany bombirung, pretoze papier sa rad "vracia" do predosleho stavu. Pouzil som 1,5mm drotik, skrutil som ho do kolecka o priemere nieco pod 21mm. A islo sa na vec,
tieto pnue su psta male a tenke, pri tvarovani som najprv pouzil bruska prstov. na dotvarovanie ale uz bola potreba puzitia stetca a gumy. Diel pnue som si rubom polozil na gumu, opacnym koncom stetca (ten som si trosku zagulatil) som v smere dielu tlacil a gulatil, tazko sa to opisuje, treba vyskusat :P my slovak is very bad :bad smile:
mal by vzniknut taky skruteny diel

ten potom jemne dame do polohy pre zlepenie, nesnazime sa tvarovat nic, uplne nic, zlepime chlopnickou a nechame preschnut.

preschnuty diel vycentrujeme na kablikovy kruzok. Dame si zalezat na vycentrovani dielu na kruzok. Prstom si diel pridrzime a gumou tlacime diel na kruzok, treba si to vyskusat, nejde to hned na prvy krat, cim viac sa diel pritlaca, tym viac sa tvaruje do toho pozadovaneho tvaru, jeden diel mi trval minimalne 5 minut, ale az po prvom kolese som priblizne vedel, ako pritlacat gumu na diel. Chce to cvik a hlavne trpezlivost, par krat sa mi stalo, ze sa mi diel na gume posunul a uz relativne dobry bombirung som pokazil... a isiel som odznovu.

potom prisla na rad skuska spravnosti, vytvarovani diel som s kruzku zlozil a polozil na podlozku. Spravne tvarovany diel pekne "lezi" a ani vnutorna ani vonkajsia hrana nelieta vo vzduchu
Dalsia maturita bola nalepit diely na uz zlepenu pnuematiku... lepidlom som nenatieral diely ale samotnu pneu. Dovod? Natvaravay diel sa po natreti lepidlom navlhcit a skrutil do tvaru, ktory sa neda k nicomu prirovnat. Pouzival som herkules. Najprv som prilepil vonkajsiu hranu, ta je taka viditelnejsia, ale len tak na hrubo, aby bola prilepena. Potom som prilepil vnutornu hranu, sparatkom poriadne dotlacil a dotvaroval. Potom som sa presunul na dotvarovanie vonkajsej hrany, stetcom som prechadzal spoj pnue-diel a tym sa zjednotila hrana. Tym, ze je herkules vodovej baze, mal som viac casu na tvarovanie.

A ide dalej.
Tvaroval som a tvaroval, lepil a tvaroval, az mi dalsie sede vlasy na hlave vyrazili...

Koliecka ako vajicka pri sebe poukladane. Take male a tolko roboty s tym bolo. Priznam sa, ze radsej by som este 10 kolies vypletal ako tvaroval tieto bocnice :P
A dame Cililink na vsetky 4 vypletacky? Dame :victory:

Mne sa to celkom paci. Som spokojny so sebou.
V momentalnom stave, uz je nalepene naspak aj predne sklo a pomalicky sa prekusujem na strechu, kde som Pavla presvedcil/porposil o nakreslenie aj kablikoveho ramu pre strechu, ak bude chciet niekto komplikovaniejsiu strechu. V modely je dodana papierova, a to bud zlozena alebo roztiahnuta papierova.
Tak zatial cus.
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa Fito » 27 Jan 2020 08:36

mimapnd napísal:...Uplne som si vystacil s gumou, stetcom a kablikom....

Neverím že sa to dá bez WDčka a Duct tape.

Ale inak to máš parádne, myslím že si z toho vyrobil perfektný model.
Škoda tej retuše trošku, ale tak to sa naučíš.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 27 Jan 2020 09:22

Fito napísal:
mimapnd napísal:...Uplne som si vystacil s gumou, stetcom a kablikom....

Neverím že sa to dá bez WDčka a Duct tape.

Ale inak to máš parádne, myslím že si z toho vyrobil perfektný model.
Škoda tej retuše trošku, ale tak to sa naučíš.


WD :haha: :haha:
Ta retus, :beaten: to je moj ukladny nepriatel. Ale pri tolkej manipulacii, obchytkavani sa velmi necudujem. Este skusim tie biele miesta zamaskovat pred uplnym dokoncenim ale cervenu farbu, s tou mam vzdy problemy pri retusi... ja mam najradsej ciernu, sedu a bielu na retus :haha:
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa LuPa » 02 Feb 2020 00:51

Velmi pekne tie kolesa a dakujem za inspiraciu pri tvarovani na drotiku :big smile:
Inac normalna cervena ako retus, s tym aj ja bojujem lebo v ziadnych beznych vodovkach nie je.Iba bordove alebo ruzovocervene odtiene.Ale kupil som v Hornbachu tubu akrylovej "Briliant Red" a to sa mi paci aj ked je kustik bledsia ale neosucha sa pri chytani.Tak isto mam aj ciernu v tube.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 02 Feb 2020 10:02

Chcel by som vedieť akú farbu si použil na kryty svetiel, nevyzerá to ako obyčajná strieborná. Toto je ukážka toho ako môže aj jednoduchý model skvelo vyzerať, keď sa s tým človek pohrá. :wink: Ja so opačný prípad, radšej zložité a rozsiahle modely flákam :haha:

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 02 Feb 2020 10:56

Dakujem chalani,
Petopato - nie je to strieborna ale chromova od Plasti-kote fast dry enamel 59ml "chrome B35". Prva vrstva je taka este strieborna, ale druha uz ma ten spravny smrnc a ked sa da este natriet tretia vrstva, tak je to este lepsie. Da sa kupit aj v spreji, ale na to, ze s tym malujem male veci, tak sa mi farba oplati viac, mam jej tolko, ze ju hadam ani nikdy nespotrebujem...a urcite sa da pouzit aj do pistole striekacej.
Obrázok
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 03 Feb 2020 04:54

Oné, na dedinu dobré :wink:
Čím sa riedi tá chromá farba a kde sa to dá ukra, ehm, kúpiť? Ďakovala.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aero 500 "Cililink" cabriolet / PaHa Veterans (Betastavba) / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 03 Feb 2020 09:23

Štefan Húska napísal:Oné, na dedinu dobré :wink:
Čím sa riedi tá chromá farba a kde sa to dá ukra, ehm, kúpiť? Ďakovala.

rieditelna je riedidlom ale ona je sama o sebe velmi riedka. neviem, kde v kamennom obchode sa da kupit, ja ju mam z obchodu v ktorom robim za mlakou... ale je na ebay, len bohviekolko stoji postovne. Ale urcite maju v modelarskych obchodoch taku farbu, len je inej znacky.
V marci idem na SVK, tak ak by mal niekto zaujem (napiste ss), vedel by som pridhodit do batohu a poslat zasielkovnou trebars.
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní