Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Lada 2101 / WMC / 1:19

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Lada 2101 / WMC / 1:19

Príspevokod užívateľa Fito » 26 Okt 2020 13:25

Tak po kratkej pauze, som tu zas.

Tentokrát som strihol do niečoho, čo by som ešte pred pár mesiacmi nestaval. Nuž doba sa mení, v archíve som pohľadal, a pome ho.
Na začiatok som si model zväčšil, mierka vychádza niečo k 1:19.

Report


Stavba napreduje zatiaľ v pohode, prvé problémy očakávam pri tvarovaní dielov karosérie. Neretušujem, neriešim, všetko bude prestriekané tmelom a farbou.
Tuto ľa pozliepaných prvých 10 dielov:


A tuto druhých 10 dielov.
Keby sa niekomu zdalo že to je rozmazané, tak to je preto lebo je to tlačená laserom, a ten nemá rád nitro lak ktorým niektoré diely impregnujem.
Vôbec to však nevadí, nakoniec by mal byť Žigulák zelený.



Zatiaľ toľko. Teraz idem tvarovať karosériu, je tam zopár zapeklitých tvarov, ale zlepiť by sa to malo dať. Uvidíme.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Lada 2101 / WMC / 1: ?

Príspevokod užívateľa martin1807 » 26 Okt 2020 14:03

Zatiaľ fajne. :P Som zvedavý na kasňu. Vo farbe to može byť veľmi pekný kúsok, tak nech sa darí. :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lada 2101 / WMC / 1:19

Príspevokod užívateľa iconmaster » 26 Okt 2020 19:11

Veríš či nie, aj som včera na teba spomenul, reku akože nelepí?!
A on lepí :victory:

S tým prefarbovaním si ma potešil, bude to zaujímavá jazda. Držím palce!

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lada 2101 / WMC / 1:19

Príspevokod užívateľa Jene » 26 Okt 2020 20:54

Dobrý výber a budem sledovať, lebo ho mám v archíve a možno niekedy v budúcnosti si ho postavím, lebo v 1988 po návrate z vojny to bolo moje prvé auto v rovnakej farbe ako na obálke. Držím palce a verím, že v tvojom podaní to bude super model... :victory:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lada 2101 / WMC / 1:19

Príspevokod užívateľa petopato » 26 Okt 2020 21:00

V tomto som sa ako dieťa vozil a boli sme na tom 3x v Bulharsku :jawbone: Tiež by som si to raz rád zlepil, ale...

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lada 2101 / WMC / 1:19

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Nov 2020 13:25

Tak som s tým bol už aj u klampiara, ale nič vážne. Základ je mať v kufri ducktape a WD40.

Report
Konštrukčne je model vymyslený dobre, myslím že autor modelu vie pracovať z počítačom.
Ako škrupina je to fajn, ale autor trošku zabudol na nejaké šablony, podľa ktorých treba diely tvarovať.
Niekde dal aspoň tvar bočného profilu, ale pri väčšine dielov nič také nie je. Takže lepím diely k sebe tak ako to pasuje, a nejak to potom naťahujem na kostru.
Žiaden veľký zádrhel zatiaľ nanastal.
Ako som na webe pozeral ďalšie reporty zo stavby tohto modelu, je mi jasné že najväčší problém bude s tvarovaním strechy a následným pasovaním dverí.
K tomu sa ale dostanem neskor, nateraz sa tým zaťažovať nemienim.

celá predná časť ( maska + blatníky) ešte nie ej prilepená k rámu, radšej si nechávam manévrováci priestor, ak by čosi nesedelo - jaj vlastne nesedí, vnútorné blatníky sú akési iné, asi z Fiatu 126 alebo čo.



Nemá niekto v originále doma zabudnutú túto knižku? Kúpim.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lada 2101 / WMC / 1:19

Príspevokod užívateľa Fito » 10 Nov 2020 09:58

Report
Tak som s tým bol u lakírnika. Je to zatiaľ streknuté iba takou prvou vrstva plniča, aby sa ukázali chyby a trošku sa zjednotil povrch. Teraz sa asi zamerám na strechu a dvere, aby som zistil, či má vôbec zmysel v tomto modeli pokračovať.
Vpredu na napojení masky sa už ukázali nejaké konštrukčné nepresnosti, ale nič čo by sa nedalo opraviť.




A keby náhodou ta strecha nevyšla, aj takto sa dá :
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lada 2101 / WMC / 1:19

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Nov 2020 19:43

Fito napísal:Je to zatiaľ streknuté iba takou prvou vrstva plniča, aby sa ukázali chyby a trošku sa zjednotil povrch.

Ak je to plnič (filler), potom opatrne s ním, lebo môže nechať hrubšiu vrstvu, než tie bežné základovky, resp. viac pomarančový povrch, ktorý bude nutné prebrúsiť.

Raz mi jeden týpek hovoril, že cez leto urobili kabrio z 03-ky žiguláka. Ale že po prejdení prvej väčšej nerovnosti sa kasňa nalomila do V-čka, lebo nevystužili prahy :P

Každopádne pokračuj, som zvedavý na ďalší postup!

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lada 2101 / WMC / 1:19

Príspevokod užívateľa petopato » 11 Nov 2020 16:21

Fito napísal: či má vôbec zmysel v tomto modeli pokračovať.

To nech ťa ani nenapadne!

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lada 2101 / WMC / 1:19

Príspevokod užívateľa Fito » 27 Nov 2020 10:54

Ďakujem.

Ano tak to čo píše Ico sa mi aj stalo. Ja som si neuvedomil, že nie je moc dobrý nápad to striekať takým hrubým plničom, a ešte k tomu som to striekal vonku zo sprayom, ktorý mal vonkajšiu teplotu.
No nič, pomaranče mám rád, brúsi sa to pomerne dobre, tak som sám zvedavý, čo to spraví po nástreku farbou.
Neviem sa nejak dokopať k streche, tak lepím čo mi príde pod ruku.


Report
Ešte stále nemám dolepené tie veci, ktoré mi nepasujú na karosériu, snáď to nejak postupne dolepím.
Bude tam veľa brúsenia a tmelenia.

Motor zatiaľ bez tuningu, časom ho asi trošku vylepším, ale kým nemám hotovú kasňu tak sa mi s tým moc hrať nechce.




Hladám vhodnú fóliu na okná, v návode je hrúbka 0.2mm ale ja som to ešte resizoval, takže by som potreboval hrúbku niečo cez 0.3mm.
Skúšal som zlepiť dve klasické laminovanie fólie k sebe, ale pri rezaní sa mi aj tak od seba v reze odlepujú, a je to vidieť.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní