Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Fiat Ducato 14 2,5 D / ABC / 1:43

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Marek Šebo | 39
Príspevky: 36
Meno: Marek

Fiat Ducato 14 2,5 D / ABC / 1:43

Príspevokod užívateľa Marek Šebo » 25 Mar 2021 15:20

Ahojte, pridávam sem fotky modelu dodávky Fiat Ducato v mierke 1:43 z časopisu ABC ktorý som aktuálne dokončil. Tak model som si chcel postaviť ako taký zácvik po dlhej prestávke stavania papierových modelov. Model je v podstate jednoduchý i tak mi dal trocha časovo zabrať. Snažil som sa ho lepiť čo najprecíznejšie avšak nie som spokojný s dokončeným modelom. Hlavne kde sú veľké chyby a kde som to najviac pokazil je strecha. Začal som stavať od podvozku a potom mi bolo obtiažne prilepiť strechu keď som už nemal prístup k vnútorným plochám. Beriem to však ako ponaučenie a v budúcnosti budem postupovať už inak a rozumnejšie. Na retuš som použil fixky a na fotkách to dosť bije do očí. Dokončený model považujem za svoju automobilovú prvotinu a ďalšie už budú hádam lepšie. Veď ohodnoťte sami.


Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fiat Ducato 14 2,5 D / ABC / 1:43

Príspevokod užívateľa developer10 » 27 Mar 2021 00:11

Ahoj Marek, nebuď na seba až taký prísny, až na tú krivoľakú hranu strechy to nevyzerá vôbec zle, postatné je, že si ten zácvik dokončil ;)

Teším sa až to rozbehneš, nie je sa km ponáhľať, krôčik po krôčku, nájdeš si optimál, už nie sme najmladší :D Skúšaj, opravuj, prekonávaj staré hranice, keď sme boli mladí neboli sme takí skúsení a trpezliví :)

Mňa si inšpiroval, idem aj ja vytiahnuť svoje Camaro a dokončiť ho, aj keď medzitým už som dal ďalšie, ale túto prvotinu po dlhej dobe musím dať!

Čo bude ďalšie? Na čo sa môžme tešiť?
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Marek Šebo | 39
Príspevky: 36
Meno: Marek

Re: Fiat Ducato 14 2,5 D / ABC / 1:43

Príspevokod užívateľa Marek Šebo » 27 Mar 2021 00:16

Ahoj Peťo, už keď som ťa len inšpiroval tak to malo význam. Ďakujem.
Ale ozaj tá strecha nevyšla. Ale pohoda v domácom prostredí vitríny sa stratí. No a nateraz asi dám zas dáku chalúpku a potom skúsim ten jednoduchší tank od teba a uvidím čo to povie.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Fiat Ducato 14 2,5 D / ABC / 1:43

Príspevokod užívateľa martin1807 » 28 Mar 2021 01:29

Gratulujem k dokončeniu fiatiku.:) Je super vidieť ako táto doba privádza k tomuto koníčku ďalších ľudí, ktorí sa k modelárčine vracajú po dlhšej dobe :wink: Hlavne je, že ťa to baví.
Tip: Vôbec to nevyzerá na tej streche zle. Taký malý tip odo mňa, keď lepím nejaké diely a nie som si istý, že to dopadne 100% dobre, tak sa orientujem tak, že sa vždy snazím najprv čo najlepšie spraviť viditeľnú časť a potom prípadné nepresnosti maskovať tam kde to tak vidno nebude :bad smile: :bad smile:


Off topic: Ducato je stále osobné vozidlo a nie nakladak, aj keď sa do neho čo to zmestí :wink:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fiat Ducato 14 2,5 D / ABC / 1:43

Príspevokod užívateľa iconmaster » 28 Mar 2021 11:45

Síce je to úžitkové vozidlo, ale stačí na to vodičák kategórie B a celkovú hmotnosť má do 3,5 ton, preto si tiež myslím, že pasuje skôr do podkategórie osobných automobilov. Vlákno som preto presunul sem.

Ale samozrejme to nič nemení na tom, že je to veľmi pekne zlepený model :victory:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Fiat Ducato 14 2,5 D / ABC / 1:43

Príspevokod užívateľa LuPa » 31 Mar 2021 22:27

Tiez si myslim, ze model sa Ti podaril dost pekne.Aj ja ho mam v policke snad 20 rokov uz. K retusovaniu fixkou: ja mam skusenost aspon s ciernou fixkou ze to casom strati odtien- vybledne.ak nie vyssia liga tak skus to nahradit vodovkami.Tam si aj namiesas snad kazdy existujuci odtien a stalost farieb je urcite vyssia.

Návrat na "Osobné automobily a motocykle // Passenger Cars & Motorbikes"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný