All Kits Show 2009 / Banská Bystrica / 19.9.2009

Užívateľov profilový obrázok
Marian | --
Príspevky: 910
Meno: Marian
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: All Kits Show 2009 / Banská Bystrica / 19.9.2009

Príspevokod užívateľa Marian » 21 Sep 2009 10:16

Bolo veľa pekných modelov, pokecal som s pár ľudmi.
Jožkinovy dakujem za dodané modely, ešte keby tak vedel dodať viac voľného času.
Náhodou som počul ako sa majú hodnotiť modely systém páči nepáči, to už tak ked to organizujú figurkári.
Aj ked podľa nás tam bolo veľa krajších modelov ako ten ocenený, ale život je takovej a jinej nebude.
Som zvedavý kedy sa serpens pustí do tej obludy :) .
Hurááááááááá do Nitry.

Užívateľov profilový obrázok
Blackangel | --
Príspevky: 333
Meno: Michal
Bydlisko: Zemberovce (okr. LV )

Re: All Kits Show 2009 / Banská Bystrica / 19.9.2009

Príspevokod užívateľa Blackangel » 21 Sep 2009 23:17

Tak musim aj ja povedať že bolo fajin a pekne sme pokecali :)
Ako tu uz odznelo.. skoda toho hodnotenia ale co sa stalo uz sa neodstane (teda moze sa na buduci rok :D ) ..
Urobil som aj ja par foto aaale este som ich ani nestihol stiahnut do PC takze ak budem mat torsku casu tak pridam aj ja par foto...

Zatial lepeniu zdar v NR ;-)

Užívateľov profilový obrázok
samo | 28
Príspevky: 621
Meno: Samo
Bydlisko: UK

Re: All Kits Show 2009 / Banská Bystrica / 19.9.2009

Príspevokod užívateľa samo » 22 Sep 2009 09:39

zatiaľ len foto mojich bystrických úlovkov:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
DarkTower | 47
Príspevky: 107
Meno: Dark Tower Sign
Kontaktovať užívateľa:

Re: All Kits Show 2009 / Banská Bystrica / 19.9.2009

Príspevokod užívateľa DarkTower » 28 Sep 2009 06:37

Nic noveho pod slnkom, podobne debaty sa rozvijaju snad po kazdej modelarskej sutazi. Co sa tyka hodnotenia, je to zalezitost porotcov. Ja som bol na All Kits ako spoluorganizator, som papierak (najskor technika 1/32, neskor tvorba modelov 1:100 a 1:300) a figurkar, no hodnotit som nebol, pretoze ako organizatori sme nemohli byt v porote ani sutazit so svojimi modelmi.

Zaujimave je, ze papieraci vidia len to negativne, tiez tam niekto spomenul, ze papierove modelarstvo nie je az tak zviditelnene na Slovensku, ale aby si niekto vsimol ze z vyse 400 vystavovanych modelov takmer polovicu saly zaberali papieraky vsetkeho druhu...

Co sa tyka tej ponorky - neviem pozadie, ale moze byt, ze to bolo z organizacnych dovodov. Bud sa trebalo na to organizatora opytat, alebo ak vies dovod, tak ho aj uviest... Mne sa tiez stalo, ze na Bulldogfeste v Liptovskom Hradku ma organizator oslovil, ze ci moze nase dve dioramy zaradit medzi figurky, co sa mi najprv zdalo ako nezmysel, ale po vysvetleni zo strany organizatora som to bral ako normalnu vec. Bolo proste nutne promptne reagovat na vzniknutu situaciu.
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1301
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: All Kits Show 2009 / Banská Bystrica / 19.9.2009

Príspevokod užívateľa lowi » 28 Sep 2009 08:06

K tej ponorke. Bol som pri tom keď sa rozhodovalo pri papieri. Ponorku chceli zaradiť do bojovej techniky len preto, lebo sa používala na boj. To by tam ale patrili aj lietadlá a vlastne všetko používané armádou. V podstate tam ani jedna z lodí nebola civilná. Každá mala delo alebo niečo iné z čoho šlo vystreliť. Nakoniec to pochopili, ale bola to fuška. :bad smile: Len toľko na vysvetlenie. :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
DarkTower | 47
Príspevky: 107
Meno: Dark Tower Sign
Kontaktovať užívateľa:

Re: All Kits Show 2009 / Banská Bystrica / 19.9.2009

Príspevokod užívateľa DarkTower » 28 Sep 2009 08:21

Jasne, takto to beriem. Dolezite je, ze sa nakoniec nechali presvedcit, nie? :) Ono s tymi kategoriami je dost boj, uz dva roky som Heroldovi robil komentare ohladom kategorii, najma v papierakoch som dost bojoval. Napr. minuly rocnik to bola kategoria autorskych modelov (prototypov), toho roku zase zbrane a sci-fi, kedze sa rozhmohli modely zbrani v 1:1 (nielen uz niekde spominana M4A1, ale aj zbrane z filmov od Aliens Papercraft - z filmov Votrelci, Terminator, Sudca Dredd, ci z hry Starcraft). Ono je tazko vyhoviet vsetkym a na druhu stranu treba pocitat aj s tym, ze potom niektore kategorie nenaplnis a musis priamo na sutazi zvazovat spajanie kategorii a podobne veci (keby si kazdy modelar mal navrhnut jednu kategoriu, bolo by ich mozno aj niekolko stovak a vo vacsine z nich by bolo po jednom modeli). Dalsia vec je, ze takmer na kazdej sutazi sa najdu specificke kategorie a tak je kazda sutaz o to pestrejsia a modelari maju moznost sutazit v roznych kategoriach.

Podla mna je uzasne, ze sa na Slovensku (a blizkom pohranici) este najdu ludia, co nejake sutaze organizuju. Mna az zamrazilo, ked som si pisal s papierovym modelarom z USA a ked sme sa bavili o sutaziach tak z neho vyslo, ze u nich sa uz dlho nic podobne neorganizuje. Proste je to komercne nezaujimave a na v ramci trhoveho mechanizmu to neprezilo. Toz si uzime este obdobie, kym tie sutaze u nas ziju, lebo sa obavam, ze na stare kolena budeme uz len spominat...
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: All Kits Show 2009 / Banská Bystrica / 19.9.2009

Príspevokod užívateľa sony » 28 Sep 2009 19:04

ohladom spájania kategorii, hodnotenia sa dá toho tolko popísať.. ach jáááj... najlepšie je pokecať... ale aj tak je to stále téma na dlhú dobu...
Najlepšie vedia o tom tí, ktorí súťaž organizovali :dhh: Naša súťaž Bulldogfest bol ťažký oriešok na psychiku... Hlavne ked v tom zmätku musí človek hladať spôsob kde umiestni dalšie modely, ktoré sa objavili do súťaže.. :dhh: ... Ale vždy je to krása niečo také zorganizovať.. Áno, nájdu sa ludia, ktorí budú nespokojní.. ale to patrí k tomu.. bez určitej nespokojnosti by sa to nedalo urobiť, lebo by nebolo čo zlepšovať a tým pádom by to nebolo zaujímavé... Ved z nedostatkov a omylov vznikajú mnohokrát velmi vtipné situácie, na ktoré si človek rád spomenie :vicotry:

Nuž a k tomu "nedoceneniu" papierových modelárov... bohužial je to tak...Ešte stále je čo dobiehať a zviditelnovať...DarkTower to nepriamo spomenul vo svojom príspevku....
DarkTower: ale aby si niekto vsimol ze z vyse 400 vystavovanych modelov takmer polovicu saly zaberali papieraky vsetkeho druhu...
.. to je pekné, ba krásne.. ale kolko mali kategorii a kolko ocenení papierací oproti plasťákom.... :pudency: Nikoho neobviňujem.... Vidím to na našej súťaži.. niektoré veci je ťažko presadiť, financie bývajú niekedy velkým orieškom..."Každý dobre vie, čo mu doma v hrnci vrie", takže je ťažké porovnávať situácie a možnosti. Ja ako papierak sa budem snažiť vytvoriť na Bulldogfeste stále nové kategorie... Takže oblasti, ktoré budú žiadané minimálne tromi modelármi mi môžte veselo adresovať.. Miniboxy sú reálna záležitosť ročníku 2010 :P...
Všetko je to o prijemnom zabíjaní akého takého volného času... Hlavne, že nás to baví, že nám lepí lepidlo, reže nôž... :vicotry:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
samo | 28
Príspevky: 621
Meno: Samo
Bydlisko: UK

Re: All Kits Show 2009 / Banská Bystrica / 19.9.2009

Príspevokod užívateľa samo » 13 Okt 2009 11:46

Papier:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
A plast:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Návrat na "Archív 2009"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný