Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Úlovky z Ebay/Aliexpres

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa Oliver » 01 Jan 2020 17:22

Tie tvarovátka mám doma a zatiaľ sa zdajú byť dobré. :-)
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Mar 2020 23:42

iconmaster napísal:Máte niekto skúsenosť s vodolepkovým papierom z Číny? Napr.: https://www.aliexpress.com/item/32639632688.html
Cena je celkom zaujímavá už od 10 ks a majú aj bielu verziu, resp. kombinované balenie.
Prípadne ak sa nájde niekto, kto by to tiež skúsil, tak môžem to objednať a rozdelíme v Nitre..


Nikto sa neozval, ja som si to objednal a medzičasom stihol aj otestovať, takže recenzia:
Tip: Link: Dekálový papier
Cena: 14,7€ za 20 ks (10x biele, 10x priehľadné pre laserovku)

Keywords: waterslide decal paper (laser / inkjet)
Info: v našich končinách sú asi najviac rozšírené dekálové papiere od českého výrobcu Propagteam. Z tých jedna A4 vychádza okolo 3€, čo nie je hrôza, ale niekedy sa ťažšie zháňa niektorá verzia. Tieto z Číny sú podľa prvých skúseností rovnako dobré. Je to zároveň presný rozmer A4 (ten od Propagteam je trochu užšia, navyše má cca. 10 mm netlačiteľný okraj). Pracuje sa s nimi dobre, veľmi rýchlo sa oddelia od podkladového papiera po namočení do vody, netrhajú sa a sú mierne elastické. Čo sa týka krycej schopnosti, mohla by byť trochu lepšia, ale lepšie kryjú hádam len tie originál vodolepky robené sieťotlačou..
Sú rôzne balenia a tiež iba číre alebo biele. Ja som zháňal verziu pre laserovky, ktorá je trochu drahšia od tej pre atramentové tlačiarne, i keď neviem, či je medzi nimi vôbec nejaký rozdiel..
Ako referenciu môžete pozrieť vodolepky na mojom návese Benalu alebo niektoré vodolepky Petopatovej hasičskej Tatrovky.

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa pisho66 » 07 Máj 2020 15:36

Tip: Link: pletená nylonová šnúra
Cena: 4,29€/180 m.

Keywords: chinese cord, nylon chinese knot
Info: Pletená nylonová šnúra, dá sa nájsť v rôznych hrúbkach 0,4 - 3,5 mm, farbách a dĺžkach
Naposledy upravil/-a pisho66 v 03 Júl 2021 12:39, upravené celkom 2 krát.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 02 Nov 2020 21:52

Tip: Link: Striekačkové ihly 14G na výrobu dierovačov 1,8 mm
Cena: 2,05€/50 ks

Keywords: needles, syringe needles, screw needle tip
Info: Väčšie priemery injekčných ihiel než 18G (1,2 mm) je ťažké zohnať u nás v lekárni. Ešte 16G (1,6 mm) sú sem-tam dosutpné, ale zväčša len celé balenia. Tu som ale našiel aj väčšie,14G s vonkajším priemerom 1,8 mm (vysekávajú krúžok s priemerom okolo 1,5 mm). Presne takýto rozmer chýba, aby modelár mal premostený rozmer medzi dierovačmi z injekčných ihiel a vyrážačmi, ktoré sú väčšinou od 2 mm (a zároveň dávajú akceptovateľný výsledok).
V ponuke tam sú aj menšie priemery - pre rozmery prikladám aj tabuľku.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa Oliver » 03 Nov 2020 11:43

Ja by som iba doplnil, že dierovače sa dajú tiež zohnať v menších rozmeroch. Sám som si na aliexpresse kúpil o priemere 0.5 a 0.8mm a fungujú super. Sú moje najobľúbenejšie. Hoci tieto ihly by sa tiež zišli. :P
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Nov 2020 22:30

Ja preferujem tie injekčné ihly aj kvôli tomu, že nemusíš po nich búchať ale iba pritlačiť prstom. Keď sú dobre naostrené, tak v pohode vydieruješ aj hrubší materiál. Zároveň sa lepšie "vyprázdňuje" taká injekčná ihla, než klasický vyrážač.
Ak sa raz bude konať nejaká Hvezdáreň, spravím charitu z časti tejto várky :wink:

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa xavi » 03 Nov 2020 23:58

iconmaster napísal:Ja preferujem tie injekčné ihly aj kvôli tomu, že nemusíš po nich búchať ale iba pritlačiť prstom. Keď sú dobre naostrené, tak v pohode vydieruješ aj hrubší materiál. Zároveň sa lepšie "vyprázdňuje" taká injekčná ihla, než klasický vyrážač.
Ak sa raz bude konať nejaká Hvezdáreň, spravím charitu z časti tejto várky :wink:


ako ich ostris? pokial viem, tak tieto nie su urcene na pichanie. davas to cele aj s tym plastom do vrtacky?

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Nov 2020 00:45

Tieto konkrétne som ešte nemal čas vyskúšať nabrúsiť, ale predpokladám že sú z rovnakého materiálu/polotovaru (nerez), ako tie lekárske so špičkou.. A injekčné ihly som brúsil na obyčajnej dielenskej brúske s jemnejším pomalobežným kameňom a potom ešte dobrusoval šmirglom.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Apr 2021 23:43

iconmaster napísal:
Tip: Link: Striekačkové ihly 14G na výrobu dierovačov 1,8 mm
Cena: 2,05€/50 ks

Keywords: needles, syringe needles, screw needle tip
Info: Väčšie priemery injekčných ihiel než 18G (1,2 mm) je ťažké zohnať u nás v lekárni. Ešte 16G (1,6 mm) sú sem-tam dosutpné, ale zväčša len celé balenia. Tu som ale našiel aj väčšie,14G s vonkajším priemerom 1,8 mm (vysekávajú krúžok s priemerom okolo 1,5 mm). Presne takýto rozmer chýba, aby modelár mal premostený rozmer medzi dierovačmi z injekčných ihiel a vyrážačmi, ktoré sú väčšinou od 2 mm (a zároveň dávajú akceptovateľný výsledok).
V ponuke tam sú aj menšie priemery - pre rozmery prikladám aj tabuľku.

Nekupujte to, je to šmejd. Teda aspoň na dierovanie. Nabrúsil som a zistil, že je to mäkký materiál, naostrená hrana sa hneď ohne. Podobný problém som mal v minulosti s nejakými starými veterinárnymi ihlami, ktoré navonok vyzerali že sú nerezové, no už pri brúsení sa prejavila farba ako keby mosadz (takže boli len povlakované) a samozrejme po prvom dierovaní sa hrana poškodila..

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa xavi » 02 Apr 2021 08:39

iconmaster napísal:
iconmaster napísal:
Tip: Link: Striekačkové ihly 14G na výrobu dierovačov 1,8 mm
Cena: 2,05€/50 ks

Keywords: needles, syringe needles, screw needle tip
Info: Väčšie priemery injekčných ihiel než 18G (1,2 mm) je ťažké zohnať u nás v lekárni. Ešte 16G (1,6 mm) sú sem-tam dosutpné, ale zväčša len celé balenia. Tu som ale našiel aj väčšie,14G s vonkajším priemerom 1,8 mm (vysekávajú krúžok s priemerom okolo 1,5 mm). Presne takýto rozmer chýba, aby modelár mal premostený rozmer medzi dierovačmi z injekčných ihiel a vyrážačmi, ktoré sú väčšinou od 2 mm (a zároveň dávajú akceptovateľný výsledok).
V ponuke tam sú aj menšie priemery - pre rozmery prikladám aj tabuľku.

Nekupujte to, je to šmejd. Teda aspoň na dierovanie. Nabrúsil som a zistil, že je to mäkký materiál, naostrená hrana sa hneď ohne. Podobný problém som mal v minulosti s nejakými starými veterinárnymi ihlami, ktoré navonok vyzerali že sú nerezové, no už pri brúsení sa prejavila farba ako keby mosadz (takže boli len povlakované) a samozrejme po prvom dierovaní sa hrana poškodila..


Dovolim si nesuhlasit. Mam tiez podobne, nie som si isty ci nejaky iny predajca, ale ja som so svojimi par dier uz spravil. Samozrejme nie su to origo vyrazace, ale za par centov je to fajn. Ja som ich nevedel nejako ohnut take tvrde boli a rezat to pojde tak maximalne dremelkou.
Navyse po zbaveni sa tej plastovej casti je to dobry material na vyrobu hlavni, pitotovych trubic a malych piestov, atd... A samozrejme netreba zabudat na to na co to bolo povodne urcene. Na striekacne napr jednorazovy aplikator lepidla na zvary herkulesom.

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní