Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Úlovky z Ebay/Aliexpres

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa Fito » 15 Apr 2021 08:34

Tak na toto som vážne zvedavý :
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-me ... recliev-ts

V skratke:
Od 1.7 bude platiť, že colným konaním musí prejsť každý tovar z tretej krajiny, teda aj zásielky s nízkou hodnotou, (nižšou ako 22 eur).

Myslím že výstavba Čínskych medziskladov v Poľsku, Španielsku a podobne naberie na obrátkach...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa xavi » 15 Apr 2021 08:44

Fito napísal:Tak na toto som vážne zvedavý :
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-me ... recliev-ts

V skratke:
Od 1.7 bude platiť, že colným konaním musí prejsť každý tovar z tretej krajiny, teda aj zásielky s nízkou hodnotou, (nižšou ako 22 eur).

Myslím že výstavba Čínskych medziskladov v Poľsku, Španielsku a podobne naberie na obrátkach...



Ono nie je ani tak problem ta DPH, kedze aj s 20% z radovo eurovych poloziek je stale lacnejsie ako u nas. Ale problem je poplatok za spracovanie. Posta si tusim uctuje 3,50 a DHL tusim 20eur. Tiez to vidim na medzisklady.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa developer10 » 15 Apr 2021 10:13

Nezabúdajte že máme vládu zloženú s bývalých manažérov v maloobchode, takže podľa mňa takéto medzisklady už vznikajú aj u nás :D Vedia prečo to robia, a čiastočne s tými dôvodmi aj súhlasím, ale pravda je, že sa zásielky ako hovorí Xavi predražia, takže kto chce ešte objednávať eurové položky pakšamentov z číny, ázie alebo ameriky tak najvyšší čas...
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Apr 2021 15:45

fúú, tak to mám šťastie, že som si na tie sra*ky nezvykol, čiže mi ani nebudú chýbať :beat plaster:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa pisho66 » 03 Júl 2021 12:29

Tip: Link: dobrá pištolka za dosť nízku cenu
Link: nádobky na farbu v dvoch veľkostiach

Cena: pištolka - Približne od 8 dolárov. Nádobky - od 4,60 dolárov.


Keywords: Dual Action Gravity Feed Airbrush Gun 0.3mm, 2Pcs Spray Bottle Plastic Spray Paint Gun Airbrush Cup.

Info: Jednoduchšia dvojčinná striekacia pištoľ, oproti napr. fengde je zostavená z menšieho počtu dielov, čo sa týka hlavice a je jednoduchšia na údržbu.
+ Dve vymeniteľné nádobky na farbu o objeme 20 a 40ml. Pasujú práve aj na túto pištoľ


Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Mar 2022 21:12

Už sme sem dlhšie nepridali nič nové. Pritom od júla 2021 sa zmenili aj pravidlá a po novom už každá zásielka zo štátov mimo EU podlieha plateniu DPH, bez ohľadu na jej hodnotu. To navyšovalo cenu nákupu, hlavne keď pošta musela manuálne dopĺňať údaje pre preclievanie, potom dodatočné náklady za službu mohli stáť 2-4€ navyše. Kamaráti, čo častejšie nakupujú mi rozprávali, že sami nechápali, kedy aký poplatok bol vyrúbaný a prečo. Niekedy neplatili nič, inokedy to boli aj 4€ + DPH z nákupu. Na stránkach pošty to bolo vysvetlené tým, že poplatky sa vyrúbajú podľa toho, ako hladko pôjde automatické preclenie zásielky. Ja som nemal žiadne skúsenosti, lebo som odvtedy dlhšie nič neobjednal..

Netrvalo to ale dlho, kým súdruhovia z ČLR vymysleli riešenie a aj naša pošta to zrejme začala vzdávať (žeby príjmy neboli také skvelé, ako množstvo dodatočnej práce?!). Jedným riešením predajcov sú sklady na území EÚ, odkiaľ tovar posielajú a tým pádom to už nepodlieha colnému konaniu. Zároveň sa objavili správy, že Slovenská pošta sa dohodla s českou a nákupnými platformami Aliexpress a Wish a odpadnú dodatočné náklady:
https://zive.aktuality.sk/clanok/sc04cb ... vu-dohodu/

Edit: Ešte jeden aktuálnejší článok: https://touchit.sk/ako-je-to-teraz-s-do ... -my/405529


Od decembra som si objednal niekoľko vecí a zatiaľ ani v jednom prípade som nemusel platiť nič navyše. Vyzerá, že používajú rôzne trasy, aby tie zásielky dostali do Únie už preclené. Dve zásielky mi išli napr. z Belgicka, iná z Gruzínska, na ďalšiu ešte čakám. Ale na každej zásielke sú prelepené adresné štítky, čo značí, že prechádzajú nejakou medzizastávkou.
Ale vyzerá, že platbu DPH zaintegrovali priamo do Aliexpressu a platforma to odvázda (zrejme) automaticky, je možné stiahnuť aj faktúru. Akurát dodacie časy sú teraz dosť rozdielne - kým jedna zásielka (kryt na mobil) mi došla za dva týždne, iná cestovala aj 2,5 mesiaca! Pravda, podľa sledovacieho čísla to stálo vyše mesiaca v Belgicku, neviem prečo..

Vy máte aké skúsenosti?

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa Oliver » 19 Mar 2022 23:00

Moje skúsenosti za posledné mesiace sú len pozitívne. Už tak často veci z Číny neobjednávam, ale v poslednom cca pol roku som si objednal 3x a zakaždým aspoň dve veci z rôznych obchodov.

Mna potešilo, že každá zásielka mi prišla kuriérom a mal som sledovacie číslo. Doslova niekedy kuriér volal, že už je pred domom.

Zároveň ma potešilo, že v Číne tie zásielky od viacerých predajcov dávajú do jedného balenia a na Slovensko to príde ako jedna zásielka. Vnútri sú potom tie objednávky zabalené separátne, tak ako by prišli ešte možno rok dozadu.

Objednával som si prevažne len drobnosti a nikdy som neplatil nič navyše. Vždy som si vyberal veci, pri cene ktorých bolo uvedené "VAT".
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Mar 2022 23:17

Oliver napísal:Zároveň ma potešilo, že v Číne tie zásielky od viacerých predajcov dávajú do jedného balenia a na Slovensko to príde ako jedna zásielka. Vnútri sú potom tie objednávky zabalené separátne, tak ako by prišli ešte možno rok dozadu.

Vidíš, to mi tiež vraveli kamoši, že im chodia takto zabalené viaceré objednávky a doručované kuriérom. Ale že tiež zatiaľ nevedeli vydedukovať, na základe čoho jednotlivé zásielky "spájajú" (ževraj ani objednávky zadávané v jeden deň alebo z jedného "košíka" nemusia takto prísť). Každopádne je to dobré vylepšenie a asi aj poštárky to uvítajú :)

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Mar 2022 14:55

No nič nie je "lepšie", ako keď kuriér zavolá, som pred domom a dovtedy nič, ani obraz, ani zvuk. Osobne som 90% vecí neobjednal iba preto, lebo to bolo výlučne kuriérom dodané, nemám nič iné na robote, len čakať, kedy bude pred domom... Sorryjako.

:beat plaster:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1302
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa lowi » 21 Mar 2022 20:48

Toudi.. ja som to spravil tak, že zásielky mi chodia do roboty.. Stále tam niekto je ...
Občas ešte poštárka pýta 2,-€ ... teda mne ani nie, ale keď si dačo objedná manželka.. ale neviem z akého obchodu objednáva..

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný