Úlovky z Ebay/Aliexpres

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 46
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa Fito » 15 Apr 2021 08:34

Tak na toto som vážne zvedavý :
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-me ... recliev-ts

V skratke:
Od 1.7 bude platiť, že colným konaním musí prejsť každý tovar z tretej krajiny, teda aj zásielky s nízkou hodnotou, (nižšou ako 22 eur).

Myslím že výstavba Čínskych medziskladov v Poľsku, Španielsku a podobne naberie na obrátkach...

xavi | --

Príspevokod užívateľa xavi » 15 Apr 2021 08:44

Fito napísal:Tak na toto som vážne zvedavý :
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-me ... recliev-ts

V skratke:
Od 1.7 bude platiť, že colným konaním musí prejsť každý tovar z tretej krajiny, teda aj zásielky s nízkou hodnotou, (nižšou ako 22 eur).

Myslím že výstavba Čínskych medziskladov v Poľsku, Španielsku a podobne naberie na obrátkach...

Ono nie je ani tak problem ta DPH, kedze aj s 20% z radovo eurovych poloziek je stale lacnejsie ako u nas. Ale problem je poplatok za spracovanie. Posta si tusim uctuje 3,50 a DHL tusim 20eur. Tiez to vidim na medzisklady.

developer10 | 36
Meno: Peter
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa developer10 » 15 Apr 2021 10:13

Nezabúdajte že máme vládu zloženú s bývalých manažérov v maloobchode, takže podľa mňa takéto medzisklady už vznikajú aj u nás :D Vedia prečo to robia, a čiastočne s tými dôvodmi aj súhlasím, ale pravda je, že sa zásielky ako hovorí Xavi predražia, takže kto chce ešte objednávať eurové položky pakšamentov z číny, ázie alebo ameriky tak najvyšší čas...
...po 20 rokoch naspäť v papieri... :)
...snáď vychovám dorast...

Nedobrovoľne ale s chuťou špecializovaný na hasičov

toudi_sk | 50
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Apr 2021 15:45

fúú, tak to mám šťastie, že som si na tie sra*ky nezvykol, čiže mi ani nebudú chýbať :beat plaster:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

pisho66 | 37
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa pisho66 » 03 Júl 2021 12:29

Tip: Link: dobrá pištolka za dosť nízku cenu
Link: nádobky na farbu v dvoch veľkostiach

Cena: pištolka - Približne od 8 dolárov. Nádobky - od 4,60 dolárov.

Keywords: Dual Action Gravity Feed Airbrush Gun 0.3mm, 2Pcs Spray Bottle Plastic Spray Paint Gun Airbrush Cup.

Info: Jednoduchšia dvojčinná striekacia pištoľ, oproti napr. fengde je zostavená z menšieho počtu dielov, čo sa týka hlavice a je jednoduchšia na údržbu.
+ Dve vymeniteľné nádobky na farbu o objeme 20 a 40ml. Pasujú práve aj na túto pištoľ

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný