Výber tlačiarne

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Meno: Stano

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa spider » 01 Feb 2024 09:48

Každý, čo sa aspoň trochu rozumie do tlačiarní posledných rokov, by HP nikdy neodporúčal ani nepriateľovi :wink:
Ale teda dôležitý je rozpočet. Najlepšie to v súčasnosti v pomere cena/výkon/kvalita vychádza na Epson, ale aj Canon je dobrá voľba. HP nie, fakt nie.
Začal by som niekde od modelu Epson L3250, to je taký rozumný základ. Potom už podľa potreby a funkcií do vyšších modelov (rýchlosť tlače, auto duplex, atď.).
Každopádne, pri atramente by som šiel určite do tankového systému, nie do kaziet.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Sumec | 30
Meno: Adam

Príspevokod užívateľa Sumec » 01 Feb 2024 10:09

developer10: Pýtal som sa aj na FB podobne a dostal som normálne odpovede nie majzla :) Vodeodolný atrament nemusí byť, tiež impregnujem každý model takže to nie je priorita. To vlákno som dávnejšie čítal, ale sú tam dosť staré príspevky okrem toho tvojho a teraz keď som sa išiel písať túto otázku na tlačiareň som zabudol, že už je tu takáto téma.

spider: Epson som mal aj teraz a nemal som problém s ňou takže, tiež teraz pozerám ďalej po Epsone. Je výhodný ten tankový systém aj keď zas tak veľa tlačiť nebudem?

Rozpočet som neuvádzal lebo ani sám neviem koľko chcem do toho zainvestovať. Vždy si najskôr nechám poradiť aké parametre sledovať, na čo si dať pozor a potom riešim cenu a či si to môžem dovoliť, prípadne či to tak súrne potrebujem :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

developer10 | 38
Meno: Peter
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa developer10 » 01 Feb 2024 10:13

Ja si neviem vynachváliť tlač z mobilu a tankový toner, cartridge sú už prežitok, značku som uviedol len pre to, že som s ňou spokojný, s epsonkami som mal problém ja, takže v tomto je to asi o osobných skúsenostiach.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

spider | 32

Príspevokod užívateľa spider » 01 Feb 2024 10:30

No, aj keď veľa netlačíš, stále je to neporovnateľne lacnejšie do budúcna. Tlačiareň možno stojí trocha viac, ale potom už len dokupuješ originálne atramenty za pár drobných a máš to donekonečna. Pri atramente je nevýhoda v tom, že ak často netlačíš, môže uschnúť a potom to treba čistiť. Stačí však pravidelne vytlačiť nejakú vzorku/stranu a je to ok. Toho atramentu je tam toľko, že môžeš tlačiť každý deň a neminie sa. Ak máš kazety, tie majú neporovnateľne menšie kapacity atramentu a keď sa minú či vyschnú, cena nových je pomaly cena tlačiarne (samozrejme preháňam). Dajú sa kupovať aj repasy/neoriginály, ale to už potom stráca zmysel, lebo existujú tankové tlačiarne.
Len taký príklad. Kúpiš atramentovú miltifunkčnú s tankovým systémom, dajme tomu 200€. V balení je atramentu dosť, ale aj keby nie, za 30€ kúpiš náhradné fľaše a máš to na 3000-5000 strán. Kúpiš atramentovú multifunčnú tlačiareň s kazetovým systémom za 100€ a teda originálne náplne za 50€, ktoré vydržia dajme tomu 200-300 strán. Takže vo výsledku sa tie kazetové v dnešnej dobe už fakt neoplatia :victory:

A Peťo, ale toto nie je o jednej preferencii jedného používateľa, že mal som Epson, pokazila sa, kúpil som HP a ide, tak HP je super. Ja to píšem nielen z vlastnej skúsenosti, ale aj od známych, čo servisujú tlačiarne. Rovnako aj vo firmách sme mali od mini tlačiarní cez plotre a všade bol s HP nejaký problém, že sa volal servisák častejšie ako sa menila rolka :haha:
Rovnako aj od zeleného mimozemšťana môžem potvrdiť oveľa vyššiu intenzitu reklamácií u HP, aj keď si pozrieš SK/CZ alebo aj zahraničné HW fóra, nikde ti nikto neodporučí HP, teda ak ti chcú dobre :haha:
Netvrdím, že sa nedá nájsť dobrý kus, ale vo všeobecnosti by som sa pri tlačiarňach vyhol značke HP. Niečo ako keď na obálke vidíš Answer a Adrian Wandke.
Ale to je len moja rada, nemusí sa tým nikto riadiť.
A mimochodom, tlač z mobilu a tankový systém majú dnes už takmer všetky značky.

Sumec | 30

Príspevokod užívateľa Sumec » 01 Feb 2024 11:08

Áno tie originál cartridge sú dosť drahé. Tá moja stará Epsonka bola na cartridge, zo začiatku som kupoval originál ale časom som prešiel na kompatibilné za menšiu cenu práve preto, že čím ďalej tým častejšie potrebovala čistiť hlavu a to zožralo dosť náplne. Bola to konkrétne Epson Stylus SX510W. Tlačila pekne aj malé detaily ale muselo to byť vo vektore samozrejme, napríklad som si tak vytlačil budíky do kokpitu Ilušina myslím, viem že som čosi tak obkresloval v CADe zo skénu. Lebo priamo zo skénu to nevytlačilo dobre. Ale kupovali sme ju pred viac ako desiatimi rokmi. Tak som myslel, že sa aj cartridge niekam posunuli ale asi je to stále to isté, drahé a rýchlo sa míňajú :bad smile:
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

spider | 32

Príspevokod užívateľa spider » 01 Feb 2024 11:45

No, atramentové kazety sú už prežitok z minulosti. Neposunulo sa to nikam. Ľudia čoraz menej kupovali originálne náplne, teda brali alternatívne, alebo si tlačiarne prerábali na tankové. Sám som si roky dozadu prerábal kazetovú tlačiareň na tankovú. Boli k tomu prázdne kazety s hadičkami a vedľa tlačiarne nádrže. To bolo bordelu :haha:
Konečne to pochopili aj výrobcovia a začali tie tankové systémy dávať priamo do tlačiarní. Dnes je to pohoda, doplníš to za pár minút a tlačíš celý rok :victory:

sidewinder | 41
Meno: Marián Dragošek
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa sidewinder » 01 Feb 2024 14:23

Ja som kupil do firmy Epson WF-8690. nakladam tam cartridge s tou vode odolnou farbou. Kedze to vyuzijem viac v praci, tak to je ok. Nejake opravne diely som v tom tlacil a ja som rozdiel oproti predošlým tlaciarnam nerozoznal. Akurat ked som siel taku tlac impregnovat ta sa ta vodeodolna farba rozpila!

toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Feb 2024 15:57

HP? daj si facku :haha:

ja som na HP zanevrel, to má strašný atrament (rozpíjal sa už pri vlhkom pohľade naň) a skenovanie cez centrum riešenia problémov bolo ešte strašnejšie, aspoň teda na tých tlačiarňach, čo som mal tú pochybnú česť mať doma... jednu som dal jolausovi, ktorý si povedal, že tlačiarni zadarmo sa na funkcie nepozerá, ale nedal to, možno ju aj vyhodil do koša :D :D :D
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Sumec | 30

Príspevokod užívateľa Sumec » 02 Feb 2024 10:45

Ďakujem vám za všetky rady. Už len si teraz nejakú vybrať :)

iconmaster | 35
Last man standing
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výber tlačiarne

Príspevokod užívateľa iconmaster » 02 Feb 2024 19:38

Téma mesiaca február 2024 - VÝBER TLAČIARNE

Síce pôvodne som mal nachystanú inú tému na február, ale keďže sa dnes rozbehla debata o výbere vhodnej tlačiarne po Sumcovej otázke, a túto tému som už mal aj tak na "čakacom zozname", rozhodol som sa ju presunúť dopredu, už na tento mesiac.

Tlačiarne sú periférie počítača na vytváranie fyzickej kópie z digitálnych dokumentov a súborov. V našom koníčku vieme tento hardvér využiť na domácu tlač modelov alebo ich doplnkov či náhradných dielov. Na trhu je veľké množstvo rôzynch značiek a typov tlačiarní, ktoré je možné deliť na základe niekoľkých charakteristík - ako je účel použita, technológia, formát tlače, rozlíšenie, farebnosť, typ náplní, spôsob plnenia atramentu a dodatočné funkcie a tieto parametre ovplyvňujú aj cenu zariadenia, ako aj náklady na jej prevádzku. Pre modelárske potreby sú očakávané trochu iné, než obvyklé špecifické vlastnosti, ako je stálosť farby tlače, odolnosť voči vlhkosti a poškodeniu pri ohýbaní papiera, rozmerovo presná tlač a podobné.

Mali sme tu tému ohľadne výberu tlačiarne a poprosil som Fita o presunutie čerstvej diskusie z vlákna Pomoc, nech sú tie informácie po kope.

Do diskusného vlákna o výbere tlačiarne očakávame vaše príspevky, nápady a rady, napr.:
  • Aký druh, typ, značku tlačiarne preferujete a používate?
  • Aké sú výhody voči iným typom?
  • Aký typ a výrobcu náplní odporúčate?
  • S akou značkou alebo typom máte naopak, zlé skúsenosti?
  • Používate nejaké zvláštne režimy alebo nastavenia pre tlač papierových modelov?
  • Udržiavate nejako svoju tlačiareň a náplne?
  • Využívate nejaké alternatívne spôsoby tlače (copycentrum, prenajatá tlačiareň, a pod.)?
  • ...

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný