Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Úlovky z Ebay/Aliexpres

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 27 Mar 2018 09:38

Z vlastnej skúsenosti viem, že vždy záleží od konkrétneho colníka (teda aspoň v BA). Prešiel mi balík za 100€, neprešiel asi za 50€ (pričom ten bol podstatne menší ako ten za 100€). Na oboch bolo jasne napísané "gift" a cena 20€ :) Krajina pôvodu bola vždy Japonsko.

Navyše pred nejakým rokom (možno dvoma) sa menili podmienky a do ceny tovaru sa pri colnom konaní už počíta aj poštovné. Ak som mal možnosť výberu toho istého tovaru na eBay-i za rovnakú cenu (tovar + poštovné), vždy som vyberal ten, kde bol podiel poštovného vyšší. Len tak pre istotu, teraz je to už ale jedno.

Užívateľov profilový obrázok
Major | 64
Veľký milovník Tatier
Príspevky: 1683
Meno: Oto
Bydlisko: Tőketerebes
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa Major » 27 Mar 2018 16:14

toudi_sk napísal::haha: :haha: :haha:

ale ja som taký šikovný, na fasbúku som si uložil ten link s umelýma oňiema, toť foto

Obrázok


tráva vyzerá bohovskie, ale ako teraz vyzerá Stará... :wink:
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa Roman » 27 Mar 2018 17:55

nedavno bol na niektorej nemeckej stanici dokument ako colnici prehrabavaju kazdy balik co dojde do nemecka z uzemia mimo eu,vsetko otvaraju a prehrabu . a ked najdu nieco na com su v eu zakazane symboly zabavia to a na objednavatela ide trestne oznamenie.

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa maaaslo » 27 Mar 2018 21:41

No, v Anglicku som zatial na tovar z Ciny clo neplatil.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Mar 2018 21:51

Mne zas niekedy zastavili aj take zasielky, ktorych hodnota nebola ani 15€.. samozrejme po vydokladovani hodnoty mi to bolo dorucene.
Colnici mozu zhabat okrem nelegalnych predmetov aj rozne falzifikaty. Ale sudruhovia z CLR prisli na sposob, ako to obist - napr. objednaval som autodiagnostiku, ktora bola bez stitku a loga, ale pekne pribalili aj nalepku, ktoru staci nalepit a origo diagnostika je na svete :haha:

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa palyxk » 27 Apr 2018 07:52

Caute, mne sa tiez vyplatilo viacero veci z ebay-u. Musite ale dobre citat popis napr. toto som objavil nedavno

https://www.ebay.com/itm/Limited-Ed-Sce ... 1266967339

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa pet1972 » 16 Máj 2018 09:10

Tip: Link: https://www.aliexpress.com/item/Buy-6-Get-1-Gift-Acne-Needles-Extractor-Blackhead-Remover-Pimple-Cleansing-Beauty-Tools-Cleaning-Black/32845605460.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4di3AoGZ
Cena: 4USD

Keywords: Acne needle extractor
Info: Sada ktorá obsahuje 3 presné a tenké pinzety, 3 jemné a ostré vypichovátka a ešte bonusový darček, niečo na čo som zatiaľ nevymyslel uplatnenie :-D

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 20 Máj 2018 18:59

teraz som v Lidli (šamorínskom) kúpil rohové zvierky (na e-bay corner clamps), na lepenie kartónových škatúľ by to mohlo byť fajn, v balení 4ks, cena 8€

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
LMD | 44
Príspevky: 545
Meno: Lukáš Šulej
Bydlisko: Veľká Lomnica

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa LMD » 23 Máj 2018 20:26


Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres

Príspevokod užívateľa Oliver » 02 Jún 2018 17:53

pet1972 napísal:
Tip: Link: https://www.aliexpress.com/item/Buy-6-Get-1-Gift-Acne-Needles-Extractor-Blackhead-Remover-Pimple-Cleansing-Beauty-Tools-Cleaning-Black/32845605460.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4di3AoGZ
Cena: 4USD

Keywords: Acne needle extractor
Info: Sada ktorá obsahuje 3 presné a tenké pinzety, 3 jemné a ostré vypichovátka a ešte bonusový darček, niečo na čo som zatiaľ nevymyslel uplatnenie :-D


Ja musím len súhlasiť. Objednal som si celú sadu a dnes mi prišla. Po takmer jednom mesiaci mi balíček prišiel a bol som veľmi milo prekvapený kvalitou nástrojov. Pinzety sú v skutočnosti naozaj veľmi ostré, rovnako tak ďalšie nástroje. Jediné čo mi malinko vadí je veľkosť pinziet, sú totiž naozaj veľmi malé. Ale ináč super. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní