Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Osvetlenie pracovného miesta

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa xavi » 27 Jan 2021 10:35

Saskardin napísal:
xavi napísal:Nevyhody: Cena. Lampa sa upevnuje k stolu takym zveracikom, a samotne rameno sa len tak vlozi do zveracika. moje rameno sa v tom zveraciku trosku kyve, ale nie je to nic hrozne co by nejako vadilo pri pouzivani. pokial mas stol pri stene tak to upevnenie moze byt trosku problem, resp. da sa upevnit cez dieru v stole, alebo z boku. ina moznost upevnenia nie je, a ani si velmi neviem predtavit toto svetlo polozene na stole pretoze rameno je ozaj robustne a tazke.

Je to trosku drahsie svetlo, ale povedal by som, ze (polo)profesionalne a uz teraz viem, ze ak sa raz pokazi alebo ho znicim tak si kupim rovnake.

https://www.hotair.sk/detail/lampy/lamp ... 17led.html


Cena je v pohode, to by nevadilo. Problém je skôr to upevnenie - ja mám stôl zo všetkých strán až k stene, takže potrebujem stojan. Možno ak by sadla do stojanu tej čo mám... v každom prípade si píšem a ak sa tá moja čierna pokazí, budem silno zvažovať nejaké riešenie, ako poriešiť toto.
mohol by si mi prípadne odmerať max.dĺžku toho upínacieho mechanizmu? Či by som ho zmestil do diery v stole určenej pre káble.


Myslim ze v pohode by sa ti to malo zmestit do standardnej diery na kable. upinaci mechanizmus je siroky len asi 3,5 cm a cast, ktory precnieva mimo stol ma dlsku len asi 4 cm takze do standardnej diery by sa to malo zmestit, ked to budes davat pekne pomaly odspodu.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 27 Jan 2021 11:06

Nazdar.

Ja mám v bytovej pracovni takéto niečo:

Má to vlastný stojan. Nie je to úplne stabilné, ale postačujúce.
Mám to v približne takej polohe, ako to vidíš. Otáčam do strán, prispôsobujem výšku, podľa potreby.
Lupu moc nevyužívam, ale občas sa zíde. Oči už nie sú to, čo bývali.
Kúpil som to tuším tu:
www.dtelektronik.sk
Momentálne asi nie je na sklade. Treba sa opýtať. Je to Čína, inak. A sú tam a iné typy.

Do externej dielne som si zadovážil toto:

Je to niečo podobné, ako dal xavi. Spokojnosť.
Kupoval som to tu:
htmodel.sk/pracovne-lupy-a-lampy
Ale neviem, či sú to ešte schopní dodať (z UK).
Ja som to mal iba na záväznú objednávku. A spomínali, že reklamácie sa ťažko vybavujú.

S tým CRi/Ra je to zložité. Pod lampou nedostaneš nikdy také podmienky ako na dennom svetle.
Takže najlepšie je asi si farbu pripraviť cez deň a večer sa spoľahnúť na to, že si dobre namiešal.
Ale, samozrejme, s indexom okolo 90% je to celkom fajn. Normálne to býva okolo 80-85 u bežných lámp.
Treba však pamätať na to, kde to budeš ukazovať svetu.
Lebo ak to potom strčíš do poličky, kde to bude osvetľovať luster zo žltou žiarovkou, alebo slnko odrazom od zelenej steny, tak sa môžeš na nejaký index rovno vykašľať.
Takisto na výstave s biednym osvetlením ti to je naprd.

:wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Jan 2021 15:59

xavi napísal:
Saskardin napísal:
Cena je v pohode, to by nevadilo. Problém je skôr to upevnenie - ja mám stôl zo všetkých strán až k stene, takže potrebujem stojan. Možno ak by sadla do stojanu tej čo mám... v každom prípade si píšem a ak sa tá moja čierna pokazí, budem silno zvažovať nejaké riešenie, ako poriešiť toto.
mohol by si mi prípadne odmerať max.dĺžku toho upínacieho mechanizmu? Či by som ho zmestil do diery v stole určenej pre káble.


Myslim ze v pohode by sa ti to malo zmestit do standardnej diery na kable. upinaci mechanizmus je siroky len asi 3,5 cm a cast, ktory precnieva mimo stol ma dlsku len asi 4 cm takze do standardnej diery by sa to malo zmestit, ked to budes davat pekne pomaly odspodu.

stále sa dá vyrobiť/ vytlačiť 3D niečo ako skrutka, čo pichneš do diery, zospodu zatiahneš maticou a v strede bude ďúra, kam strčíš lampu, vybavené ;)
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa Saskardin » 27 Jan 2021 17:27

atlon napísal:V podstate to máš jedno akú lampu, dôležitejší je údaj Svetelný tok a Farba svetla žiarovky.
Ak máš nad stolom policu, odporúčam toto:
EMOS T5 LED LIGHT buď 60 cm alebo 85 cm

60 cm máme na kuchynskej linke a je to paráda


Tak skúsil som toto, ale svetelne je to - aspoň pre mňa - bieda - údajne 1000 lumenov, ale svieti to slabšie ako tá lampa, čo už mám; farba svetla je ok. Tak pouvažujem nad tou xaviho, zatiaľ si asi budem musieť vystačiť s tým, čo mám.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa Saskardin » 31 Jan 2021 16:57

xavi napísal:Myslim ze v pohode by sa ti to malo zmestit do standardnej diery na kable. upinaci mechanizmus je siroky len asi 3,5 cm a cast, ktory precnieva mimo stol ma dlsku len asi 4 cm takze do standardnej diery by sa to malo zmestit, ked to budes davat pekne pomaly odspodu.



Sadlo to tam perfektne a svieti to parádne. Vďaka za výborný tip, konečne osvetlenie, s ktorým som úplne spokojný :victory:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa xavi » 31 Jan 2021 17:05

Saskardin napísal:
xavi napísal:Myslim ze v pohode by sa ti to malo zmestit do standardnej diery na kable. upinaci mechanizmus je siroky len asi 3,5 cm a cast, ktory precnieva mimo stol ma dlsku len asi 4 cm takze do standardnej diery by sa to malo zmestit, ked to budes davat pekne pomaly odspodu.



Sadlo to tam perfektne a svieti to parádne. Vďaka za výborný tip, konečne osvetlenie, s ktorým som úplne spokojný :victory:



Nemas za co. Tesim sa ze si spokojny :)

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa spider » 15 Feb 2021 09:57

Pozrel som si niečo ohľadom toho CRI a skúsil som teda vymeniť žiarovky v dvoch lampách na stole. Doteraz som tam mal tieto a vymenil som ich za tieto. Radšej mám studené svetlo a veľmi sa mi nechcelo ísť do "žltého", aj keď je to neutrálna biela 4000K, ale po chvíli som si zvykol a je to v poriadku. Skúšal som si porovnať v jednej lampe pôvodnú žiarovku a v druhej novú – rozdiel medzi CRI 80 a 96 je citeľný, ale nie je to nejaký veľmi zásadný rozdiel na pohľad. Možno by to chcelo ešte priamo vedľa seba porovnať 4000K CRI 80 a 96, lebo tuto ten rozdiel môže robiť aj rozdiel teploty svetla, nie len CRI. A možno je to iba marketing v prípade tej Ra96 verzie žiarovky, keďže obe majú svietivosť 470lm (aj 4000K verzia Ra80 má 470lm) a podľa toho čo som sa dočítal by dve žiarovky 6W rovnakej teploty pri rôznom CRI nemali rovnakú svietivosť, ale Ra96 by mala nižšiu. Kto vie :)
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Osvetlenie pracovného miesta

Príspevokod užívateľa LuPa » 19 Feb 2021 22:47

Ja pouzivam taketo nieco: https://xoptimum.com/xiaomi-philips-eyecare-smart-lamp/
Dostal som davnejsie a som ozaj spokojny.Vraj sa to da aj nejako cez aplikaciu ovladat ale na to som kratky (stary? :big smile: ).Da sa to rozne ohybat, ma aj vo zvislej casti slabsie "pozicne" svetielko a kedze je to LED tak nekuri ako diva

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný