Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Ford G.P.A. Jeep /Modelik/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Fisho | 43
Príspevky: 62
Meno: Michal Bumbera
Bydlisko: Košice

Ford G.P.A. Jeep /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fisho » 21 Júl 2013 11:54

Zdravím Páni,

rád by som sa s Vami podelil o radosť zo stavby pomerne známeho MODELIK modelu obojživelného Fordu GPA. Začal som na ňom pracovať už dávnejšie, ale ďaleko som sa nedostal tak na mňa nejaký ten rok žmurkal z poličky....



Pokúsim sa ho trocha oživiť niekoľkými vylepšeniami na úvod sieťka nad vetilárotom motora spolu s motorom, ktorý som prevzal z vystrihovačky Willys Jeep tiež od Modeliku. Bude ich ešte o niečo viac, ale o tom až neskôr... Ako predlohu som si vzal tohto krásavca:




... a tu sú už prvé foto progresu...


... as for God has not given us a spirit of fear, but of power and of love and of a sound mind....
2Timothy 1:7

Užívateľov profilový obrázok
Fisho | 43
Príspevky: 62
Meno: Michal Bumbera
Bydlisko: Košice

Re: Ford G.P.A. Jeep 1:25 [Modelik]

Príspevokod užívateľa Fisho » 21 Júl 2013 13:49

.... a ešte nejaké to foto zo stavby motora. Vo finále [po osadení do modelu] bude trocha upravený, ale bola to fajna prácička - super ma zabavil na páru večerov....... :wink: :victory:




Naposledy upravil/-a Fisho v 21 Júl 2013 13:59, upravené celkom 1 krát.
... as for God has not given us a spirit of fear, but of power and of love and of a sound mind....
2Timothy 1:7

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Ford G.P.A. Jeep 1:25 [Modelik]

Príspevokod užívateľa johnny7 » 21 Júl 2013 13:57

Modelikovske farby, to je katastrofa. Mas to takou divnou farbou zaretusovane. Ale mne samemu sa taketo sede farby velmi tazko retusuju. Pouvazoval by som nad napustenim sekundakom a prefarbenim. Aspon motoricke sucasti by som tak poriesil.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Fisho | 43
Príspevky: 62
Meno: Michal Bumbera
Bydlisko: Košice

Re: Ford G.P.A. Jeep 1:25 [Modelik]

Príspevokod užívateľa Fisho » 21 Júl 2013 14:04

Retuš motora som až tak neriešil, väčšia časť bude skrytá, farebne to potom doladím po zapracovaní do modelu...
... as for God has not given us a spirit of fear, but of power and of love and of a sound mind....
2Timothy 1:7

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ford G.P.A. Jeep 1:25 [Modelik]

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Júl 2013 14:10

hmmm, MODELIK a čistostavba sa príliš často nevidí, držím palce :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
papierovy zralok | --
Príspevky: 342
Meno: Michal
Bydlisko: Bratislava

Re: Ford G.P.A. Jeep 1:25 [Modelik]

Príspevokod užívateľa papierovy zralok » 21 Júl 2013 15:58

to som chcel prave napisat, ze ci to budes striekat. Sam som uz Modelik skusal a nie je to teda ziaden festival presnosti. :big smile: Drzim palce.
Zaciatocnik, vdacny za kazdu radu.

Užívateľov profilový obrázok
Fisho | 43
Príspevky: 62
Meno: Michal Bumbera
Bydlisko: Košice

Re: Ford G.P.A. Jeep 1:25 [Modelik]

Príspevokod užívateľa Fisho » 28 Júl 2013 11:55

Zdravím Páni,

chytil som slinu takže pridávam ďalšie fotečky pokroku. Podarilo sa mi osadiť motor, aj keď som ho trocha musel okresať, snažil som sa priblížiť k originálu. Trochu ho ale ešte budem musieť farebne dotvoriť...





Pokračoval som "obšívkou". Najviac dali zabrať podvozkové časti, bol to riadny des. Krkolomne navrhnuté diely mi ešte sťažil chybný výtlačok, farba je oproti čiernemu orámovaniu posunutá o cca pol milimetra do strany :death:
Niečo málo už vidieť aj v interéri, ale ten si nechám na neskôr, keďže by som tam chcel čo to pomeniť [hlavne otrasne vyzerajúce sedadlá ala modelik].



... as for God has not given us a spirit of fear, but of power and of love and of a sound mind....
2Timothy 1:7

Užívateľov profilový obrázok
Fisho | 43
Príspevky: 62
Meno: Michal Bumbera
Bydlisko: Košice

Re: Ford G.P.A. Jeep /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fisho » 12 Aug 2013 02:17

... menši pokrok na projekte...
... as for God has not given us a spirit of fear, but of power and of love and of a sound mind....
2Timothy 1:7

Užívateľov profilový obrázok
Fisho | 43
Príspevky: 62
Meno: Michal Bumbera
Bydlisko: Košice

Re: Ford G.P.A. Jeep /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fisho » 14 Sep 2013 22:14

Sevas Hoši,

tak znovu aký taký postup... pokračoval som výfukom. Soudruzi z Modilika si to s ním dosť uľahčili a jeho vyústenie dali na opačnú stranu a úplne do "jazzu".



Snažil som sa držať reality jednak formovaním samotného potrubia, výpustu ktorý je pred pravým predným kolesom, ako aj trochu realistickejším spracovaním krytu... (ten môj sa mi zdá ale trocha priveľký, takže sa bude robiť nový menší)...



ešte porovnanie vyústenia... reál vs. model

... as for God has not given us a spirit of fear, but of power and of love and of a sound mind....
2Timothy 1:7

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ford G.P.A. Jeep /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Sep 2013 22:16

pekne tomu dávaš :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 4 neregistrovaní