Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TRON /free/ 1:?

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Okt 2018 15:08

3D model z TRON Legacy je a pekný



dokonca nejaké modely TRON Legacy bike sú aj na Sketchup 3D warehouse

tu je ten druhý model, čo som spomínal



a môj pokus v 3D, keď som to vzdal s originálom, na poslednom obrázku je 3D Super Light Cycle z hry TRON 2.0



takto nejako by mal vyzerať ten diel, čo sa nedá "normálne" zlepiť :big smile:



no a začal som aj rozkladať a cvične lepiť bok z toho môjho, aj diely mám na polovicu očíslované, len chuť ma prešla,
možno to niekedy aj dokončím

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 02 Okt 2018 16:24

3D model mozno ano, ale papierovy model nie...
Asi tak vyzeral zlepeny aj ten moj, ale ja som to moc neriesil, kedze aj tak ho cakalo tmelenie, brusenie a striekanie :wink:
Mas to pekne rozrobene, aj ked podla mna je skoda robit model ktory uz existuje (aj ked trosku problematicky)...ten light cycle vyzera zaujimavo :wink:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Okt 2018 17:57

Zax napísal:Mas to pekne rozrobene, aj ked podla mna je skoda robit model ktory uz existuje (aj ked trosku problematicky)...ten light cycle vyzera zaujimavo :wink:

načo mi je model, čo nedokážem zlepiť? ak by sa mi podarilo dokresliť len to, čo je zlé, bolo by fajn, ale to mi nešlo :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 08 Okt 2018 23:26

Podstavec je takmer hotový (okrem osvetlenia), na hornú plochu som použil časť dosky na dokumenty z modrého plexi na ktorú som nalepil "štvorce" siete. Na boky som použil nepriehľadnú modrú fóliu (z obalu na dokumenty), túto som nakoniec použil aj na "dráhy" pretože to plexi bolo až moc priehľadné. Pôvodne to bolo nastriekané lesklou čiernou farbou, ale bolo to už moc lesklé tak som to nakoniec ešte prestriekal matným lakom a vyzerá to o dosť lepšie... :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 09 Okt 2018 15:53

krása, už nech to máš ako POTW :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 10 Okt 2018 00:57

ďakujem :wink:
dnes som urobil osvetlenie, nakoniec som použil 14 LED, dal som ich tam radšej viac, keďže som tam použil dosť nepriehľadnú fóliu ... na prvý pohľad to vyzerá celkom dobre :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 11 Okt 2018 21:54

TRON (motocykel) je v podstate hotový, ako som uz spomínal, model som najskôr nastriekal tromi farbami tak že som postupne maskoval časti, ktoré som nechcel nastriekať danou farbou...moc mi to ale nevyšlo, hlavne čierna sa mi dostala pod maskovaciu pásku takže som to celé musel znova ručne pretrieť...použil som lesklé farby, pričom nakoniec som to chcel doladiť lesklým lakom, ale hoci som použil 3 rôzne spreje lesklého laku, vždy bol výsledok matný...moc to nechápem, ale už to nejdem siliť a nechám to v mate...koniec koncov, ako tak na to pozerám v tom mate je to možno ešte lepšie ako keby to bolo lesklé...TRON ešte nie je prilepený na podložku, na nej ešte dokončujem to osvetlenie... :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Okt 2018 10:38

myslím, že matný je lepší, pretože v 80- tych rokoch boli radi, že renderovali (matný) model a žiadne odlesky neriešili, možno tak maximálne čierne lesklé okná :wink:

1982 Tron Light Cycle Race - film clip
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Okt 2018 01:17

Takže som dokončil osvetlenie. Spodok som polepil kovovou páskou, aby sa mi svetlo čo najviac odrážalo, nalepil som tam do špirály 2 drôty medzi ktoré som paralelne napájkoval 14 LEDiek. (prosím radšej nekomentovať túto elektro časť, pretože nie som žiadny elektrikár :wink: ) Napájané je to cez 3,5 mm audiojack a box so 4xAA batériami, ide to aj s boxom s 2xAA, akurát to menej svieti. (tento systém som použil už pri Starom nádraží, tak som to nemenil) Zadná strana je s vrchnou časťou spojená na pevno, zvyšné 3 som spojil s vrchom pomocou obojstrannej pásky, takže to ide otvoriť a odklopiť ak by som náhodou vnútri potreboval niečo opraviť...
... ešte nalepím na zadné koleso "stopu" a celé to môžem skompletovať. :victory:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Roman » 14 Okt 2018 07:30

super.
predradny odpor nebolo treba?

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní