Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Sv.Michal - Skalica

Užívateľov profilový obrázok
Laco | --
Príspevky: 259
Meno: Ladislav

Sv.Michal - Skalica

Príspevokod užívateľa Laco » 23 Máj 2020 18:45

Finišujem na ďalšom šuflíkovom projekte, kostol Sv. Michala v Skalici. Zaujal ma jeho architektonický "guláš", tak som to teda skúsil. Na skúšobnom modeli vyskočilo niekoľko drobností, ale neskôr určite "MIREC" povie viac. Jemu som ho totiž sľubil ako odmenu za pomoc pri stavbe "betiek" pre Fifíka, lebo s vydaním vystrihovačky nepočítam.

BaJ

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sv.Michal - Skalica

Príspevokod užívateľa vrso » 24 Máj 2020 07:49

tak po tomto kostole som už viackrát pokukoval, a vidieť jeho model ma veľmi teší, na fotke vyzerá pekne, škoda že nepočítate s vydaním ( alebo aspoň s nejakým iným spôsobom distribúcie-predaja) :-( tento by som si rád zlepil

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Sv.Michal - Skalica

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 28 Máj 2020 06:22

Juuuuuj, škoda že nepočítate s vydaním :confuse: toto je pekný model a škoda tej roboty za tým, ktorú ste tomu obetoval. Aspoň na stiahnutie keby ste to dal pre nás, tu na fóre :wink: samozrejme po pripísaní nejakej sumy na účet.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Sv.Michal - Skalica

Príspevokod užívateľa stano » 28 Máj 2020 07:54

Tiež by som bol za aspoň stiahnutie, ja ako skaličan by som do toho išiel určite :big smile:


Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sv.Michal - Skalica

Príspevokod užívateľa mirec116 » 10 Jún 2020 07:38

Asi po týždni práce na tomto kostole ponúkam prvý publikovateľný výsledok. Nie je to žiadny drobček, rozsah je 9 strán A4. Aj ja dúfam a budem rád, ak sa vystrihovačka dostane medzi modelárov. Na druhej strane, koľko je zlepených modelov ostatného autorovho veľkého modelu, konkatedrály v Prešove? Modely majú svoje chyby, ale výsledok je podľa mňa obstojný.


Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sv.Michal - Skalica

Príspevokod užívateľa mirec116 » 12 Jún 2020 12:03

Steny sú hotové.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sv.Michal - Skalica

Príspevokod užívateľa mirec116 » 16 Jún 2020 13:45

Kostol je pod strechou.

Ale zásadný problém je, že mi vôbec nesadla na steny. Autor mi poslal vystrihovačku v tomto stave aj napriek tomu, že ju sám lepil a vedel o tom. Aj tak chcem model dokončiť, tak som si vytlačil niekoľko strán s dielmi strechy a nastrihal potrebné tvary textúr na jednotlivé diely metódou pokus-omyl. Betastavba sa takto zmenila na stavbu prototypu na mieru...


Obrázok Obrázok


Terén vystrihovačka neobsahuje, dlažbu som použil z iného modelu.


Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


Zostáva mi zlepiť ešte vežu. Som dosť rozčarovaný - potrebné opravy sú v takej miere, že si to vypýta zlepiť novú betastavbu a na to ja už nebudem mať chuť. Vystrihovačku v aktuálnom stave je možné použiť iba ako zdroj textúr na stavbu tohto kostola a dať k dispozícii free pre tých pár odvážlivcov, ktorí sa do tohto tu pustia.

Užívateľov profilový obrázok
Laco | --
Príspevky: 259
Meno: Ladislav

Re: Sv.Michal - Skalica

Príspevokod užívateľa Laco » 16 Jún 2020 23:44

Nechápem, ale škoda. Chcel som Mirovi urobiť radosť a ... Projekt sa presťahuje tam, odkiaľ som ho vytiahol, teda do šuflíka. Nemám čas ani chuť sa ním ďalej zaoberať.

BaJ

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sv.Michal - Skalica

Príspevokod užívateľa mirec116 » 19 Jún 2020 11:27

Dobojoval som to až do finále. Rozmery terénu sú 23 x 31 cm, výška kostola 26 cm. Vážim si iniciatívu autora, no radosť mi urobí opravená vystrihovačka. Bonusom by bolo jej vydanie niekedy v budúcnosti.


Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Sv.Michal - Skalica

Príspevokod užívateľa LuPa » 07 Aug 2020 21:58

Super, aj nazivo velmi pekna stavba

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní