Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 09 Feb 2020 16:14

Ďakujem :wink:
...uvidím, čo tá sóda časom urobí...keď som hľadal z čoho robil sneh niekto iný, tak to bola práve táto sóda, tak som to vyskúšal...(ono to bol trochu problém aj prilepiť, pretože to okamžite pohltilo herkules a na štetci zostala len taká zrazenina) Ešte by som upresnil, že som nepoužil jedlú sódu, ale kalcinovanú práškovú, ktorá sa používa na čistenie práčok, prípadne úpravu pH v bazénoch...

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Apr 2020 22:45

Farský kostol sv. Terézie z Lisieux (Prievidza - Zapotôčky)

Mierka : 1:200
Autor : Tibor Petrík a Dominik Jáger
Vydavateľ : Vystrihovačku vydal farský úrad laserovou tlačou.
(informácie som čerpal z prezentácie tohto modelu od mirca116, pretože vo vystrihovačke som to nenašiel)

Tento model ma zaujal hneď, ako som ho videl na nejakej výstave, len som nevevedel kde ho zohnať...šťastná náhoda to zariadila tak, že som ho dostal ako cenu na výstave v Myjave. Momentálne akosi nemám moc náladu lepiť zložité veci, tak som siahol po tomto modeli. Nakoniec sa ukázalo, že to až také jednoduché nebolo, hlavne strecha mi dala celkom zabrať, aby mi sadla na samotnú stavbu...Moc som to neupravoval, akurát strechu som pokryl jednotlivými "dlaždicami" aby som trochu opticky rozbil tú veľkú plochu, pridal som na terén posyp a pár figúriek...Papier na ktorom to bolo vytlačené mi moc nevyhovoval (príliš hrubý a ešte k tomu lesklá tlač), tak som si to vytlačil na matný papier (170 g/m2). Pár fotiek:

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 09 Máj 2020 00:09

Slavín

Mierka : 1:200
Autor : Juraj Gonšor
Vydavateľ : Vystrihovačky-papierové modely (Perfekt)

Tento model som videl na pár výstavách minulý rok a hneď som vedel, že ak sa k nemu raz dostanem, tak si ho rád postavím. Dnes (zajtra) oslavujeme koniec vojny v Európe, takže je príhodná doba na prezentáciu tohto modelu.
Viac detailov sa o ňom dá prečítať napríklad tu:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Slav%C3%A ... 1tn%C3%ADk)
Samotný model som moc neupravoval, akurát som trochu upravil schodište, pôvodne som síce uvažoval, že použijem na vrchole pamatníka plastovú figúrku, ale keď som videl ako sa s ňou autor "vyhral" (má okolo 25 dielov) tak som použil tú originálnu a vyzerá to celkom dobre. Ja som akurát ešte pridal stuhy a kvety, ktoré tam chýbali...Model som nalepil na kúsok plexi, čo bolo rozumné riešenie, pretože potom sa s ním vcelku dobre manipulovalo...
Pár fotiek:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 16 Máj 2020 00:56

Údolie smrti - Pamätník Karpatsko-Duklianskej operácie v Kapišovej

Mierka : 1:?? (okolo 1:80)
Autor : Ladislav Jakubčo, BaJ
Vydavateľ : Fifík 5/2020

Pridám druhý kúsok do série pamätníkov, (snáď tam ešte pár pamätníkov pribudne)...aj tentoraz sa jedná o spomienku na II svet. vojnu. Citujem zo stránok VHU:
"Medzi obcami Kapišová, Kružľová a Nižná Písaná je v teréne rozmiestnená tanková technika znázorňujúca tankovú rotu v útoku. Symbolizuje ju 8 tankov T-34/85. Návštevníkom pripomínajú tankové boje, ktoré sa v tomto priestore odohrali od 25. do 27. októbra 1944. V roku 1959 boli na tomto mieste inštalované 2 tanky (T34/85 a PzKpfw IV Ausf. J) tento pamätník tvorí vstupnú bránu do Údolia smrti" Viac tu:
http://www.vhu.sk/udolie-smrti/

Čo sa týka samotného modelu, tak ide o dosť jednoduchý model, ktorý som sa snažil aspoň trochu vylepšiť-mierne som upravil podvozky a tiež všetko, čo tam bolo len nakreslené som urobil trošku viac plastické...snáď to vyzerá trochu lepšie...
Pár fotiek:

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Máj 2020 17:09

Lutiše - zvonica

Mierka : 1:100
Autor : Jaroslav Jablonský
Vydavateľ : Vystrihovačky-papierové modely (Perfekt)

Keďže momentálne nemám moc času na zložitejšie modely začnem sériu drobnej sakrálnej architektúry, kde sa budem snažiť občas pridávať zvonice, kaplnky, kostoly...Prvou stavbou je táto pekná zvonica z Lutiše. Ide o pomerne novú stavbu z roku 2009. Fotka reálnej stavby:



Model som si mierne upravil nasledovne:
-vyrezal som "vzduch",do strednej časti som doplnil trámovú konštrukciu a v hornej časti zvon s povrazom, dvere a okná som "zapustil" do stien, urobil som jednoduchú podložku...pár fotiek:

ObrázokObrázokObrázokObrázok
Naposledy upravil/-a Zax v 30 Máj 2020 23:47, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 30 Máj 2020 23:29

Lodno - zvonica

Mierka : 1:??
Autor : Jaroslav Jablonský
Vydavateľ : Vystrihovačky-papierové modely (Perfekt)


Na severe Slovenska leží obec Lodno (okres Kysucké Nové Mesto), je tu postavená pekná zvonica, ktorá je staršia viac ako 200 rokov, zvon bol odliaty v roku 1805, zvonica bola vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku Slovenska v roku 1997. Fotka reálnej stavby:

Obrázok

Moje úpravy:
vyrezal som okná a dvere podľa reálnej predlohy, doplnil som zvon a povraz, urobil jednoduchú podložku.Niekoľko fotografií:

ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Jún 2020 00:17

Berlínsky múr

Mierka : 1:40
Autor : A.Seidel, J.Schnirch
Vydavateľ : xzcute

Pridám ďalší kúsok do série pamätníkov a to Berlínsky múr. Berlínsky múr bol najznámejším symbolom studenej vojny a rozdelenia Berlína, Nemecka a celej Európy. Viac sa dá dočítať napr. tu:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Berl%C3%ADnsky_m%C3%BAr

Reálne foto (dnes):

Obrázok

K tomuto modelu som prišiel kedysi dávno v balíku s inými modelmi a ani som nepredpokladal, že to niekedy zlepím,teraz mi to ale zapasovalo do série pamätníkov. Balenie obsahuje 2 listy s 2 segmentami múru + je tam ešte priložená pohľadnica s motívom múru. Čo sa týka samotného modelu, tak ide o dosť jednoduchý model, ktorý sa lepil v pohode, až na tú zaoblenú časť na vrchu, tú som si mal vytlačiť na tenší papier, lebo sa to zle tvarovalo...pridal som ešte podložku a 2 figúrky.

Pár fotiek:

ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Saskardin » 07 Jún 2020 00:50

Originálny nápad. Autori sa s tým ale mohli vyhrať aj viac, tou bázou si to napriek tomu dostal na o stupeň vyššiu úroveň. Možno spraviť to s ostnatým drôtom a tankovým zátarasom by bol zaujímavý námet...
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Jún 2020 11:36

Ide o jednoduchy model, s ktorym by sa dalo pohrat...momentalne nemam moc casu na zlozitejsie modely, tak lepim aspon taketo jednoduchsie modely...uz sa ale pomaly vraciam aj k niecomu zlozitejsiemu...
Umiestnovat casovo ten mur pred 89 rok by asi nebolo spravne, koli tomu grafity...

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 22 Júl 2020 22:29

Afrikakorps - Orech 2020 (1:200)

Obrázok

Tak ako minulé roky aj tento rok pridávam ďalšiu mikro diorámu v orechu. Súťaž poriadal minimodel.cz, tento rok už nebola vyhlásená a asi už definitívne skončila kôli podvodom pri hlasovaní...Ja sa budem snažiť pokračovať ďalej.
Podstatou tejto súťaže bolo zlepiť model ľubovoľnej techniky a umiestniť ho do orechovej škrupiny tak aby sa dala kompletne zavrieť. Zostal som pri vojenskej tematike, akurát som sa pokúsil spracovať druhú stranu a to tábor Afrikakorpsu.
V orechu som sa pokúsil vytvoriť nasledovnú diorámu:
Dej sa odohráva v severnej Afrike počas 2. svetovej vojny a zobrazuje tábor Afrikakorpsu.
V spodnej polovici orecha sa nachádza nákladný automobil Opel Blitz, na korbe má naložený motor z tanku Tiger, ktorý vezie na opravu, na korbe ho ešte technik kontroluje. Auto však zapadlo tak sa ho snažia vojaci dostať z piesku.
Zastavila sa pri nich motohliadka na BMW R75, pred autom prechádza kuriér, v kufríku má nové rozkazy z hlavného stanu...
V hornej polovici orecha sa nachádza samotný tábor, pred stanmi veliteľ nad mapou rozoberá aktuálnu situáciu na fronte...

V dioráme som použil nasledovné modely (free modely z internetu):
-Opel Blitz typ 3,6-36 S
-Doplnky z modelu Opel Blitz typ 3,6-6700A
-BMW R75 (všetky modely od R & P Models)

-V orechu som nakoniec použil 10 figúriek vojakov.

Tak ako minulé roky som orech prilepil na stopku z pohára s vygravírovaným názvom...Takisto aj tento orech dostal podstavec, kde je nejaký ten pokec a foto.

Pár fotiek:

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

...ešte jedno spoločné foto všetkých orechov:

Obrázok

...a nakoniec prezentačné video tak ako pri ostatných orechoch, kde je viac fotiek:

https://youtu.be/KeowYgKEitA

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný