Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25) - HOTOVO

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 09 Okt 2021 11:18

Report
Ešte posledná fotoukážka pred kompletáciou modelu (ten by som ešte chcel umiestniť na jednoduchú podložku). Detail zobrazuje "lampáše" tramloku, ktoré sa nasadzujú na konzoly prednej či zadnej časti lokomotívy. Budú aj na modeli vymeniteľné. Nejako významne som ich netunil, len vnútro je vymaľované striebornou farbou a ako imitácia samotného zdroja svetla slúži kúsok drôtu s odhalenou medenou izoláciou.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa developer10 » 09 Okt 2021 15:23

Takéto návnady nám tu dávaš a my horíme nedočkavosťou nad výsledkom!!! :scorn: :dribble: :still dreaming:

Tak šup šup sa pomaly poponáhľaj, držím prsty nech je finále ešte lepšie ako to doteraz super vyzerá :wink:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa majos » 10 Okt 2021 14:36

Mas to paradne. Cistotka.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 03 Nov 2021 21:24

Tak, "tramločík" je v podstate hotový, čaká ho ešte dokončenie jednoduchej podložky a potom nejaké to fotenie - uvidíme, kedy sa k tomu dostanem :bad smile:

Report
Tu ešte pár slov na záver. Celkovo model hodnotím ako vydarený, a až na nepodstatné drobnosti bezproblémovo zlepiteľný vo forme čistostavby. Moja nespoľahlivá počítačka dielov sa zastavila na čísle: 715 (+ 1002 nitov/matíc) + podložka bude 33 (+ 72 matíc).
S výsledkom som vcelku spokojný, určite je tu však priestor pre tuning či weathering, ktorý by viedol k ešte realistickejšiemu vzhľadu. Mne sa však páčia papierové modely aj pre svoj nezameniteľný vzhľad, takže ma to zatiaľ do týchto vôd veľmi neláka... aj keď som už nejaké tie nevyhnutne nepapierové dieliky skúšal streknúť airbrushom.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Fito » 04 Nov 2021 08:37

Veru tak, ty si ešte mladý, nedaj sa zlákať do kalných temných vôd prefarbovania.
Čistostavba je to najviac, téééda ak robíš model ktorý sa dá pekne zlepiť aj bez farbenia. :P
A oné, očakávame poriadne finálne fotky!
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 26 Nov 2021 22:37

Tak, finálne fotky - lepšie to neviem ani zlepiť, ani nafotiť, bude to musieť stačiť takto (a možno na jar niekde v prírode či na železnici). Dúfam, že sa mašinka páči, bola to pekná modelárska cesta a fajn model - presný, netradičný a svojim osobitým spôsobom i pekný.

"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25) - HOTOVO

Príspevokod užívateľa iconmaster » 26 Nov 2021 23:00

Parádna, čistá a precízna robota Maťo, gratulujem k dokončeniu :victory:
Aj fotky sú v pohode, vzhľadom na súčasné počasie. Zároveň pevne verím, že uvidíme ešte nejakú ďalšiu mašinku od teba!

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25) - HOTOVO

Príspevokod užívateľa Saskardin » 26 Nov 2021 23:20

iconmaster napísal:Parádna, čistá a precízna robota Maťo, gratulujem k dokončeniu :victory:
Aj fotky sú v pohode, vzhľadom na súčasné počasie. Zároveň pevne verím, že uvidíme ešte nejakú ďalšiu mašinku od teba!


Ďakujem, a mašinka určite bude. Dokonca zrejme mašinky, aj keď tempo bude slimačie - trošku som sa opustil s archívom, takže bude rozhodne z čoho vyberať. :bad smile:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25) - HOTOVO

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 26 Nov 2021 23:25

Špica!
Aj model, aj fotky.
Len tak ďalej!
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25) - HOTOVO

Príspevokod užívateľa developer10 » 26 Nov 2021 23:57

Krásny ťuťulík, čistučký, gratulujem k dokončeniu, na toto sa oplatilo čakať! Aj pre nás nevláčkarov je super vidieť, že mašinky nie sú len parné albatrosovky či modernejšie pantografové súpravy, ale aj takéto unikáty, rozširovať obrazy aj na staré kolená treba.. Ešte raz veľká poklona!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní