Fortschritt E514 / ModelEx+vlastná tvorba / 1:32

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fortschritt E514 / ModelEx+vlastná tvorba / 1:32

Príspevokod užívateľa WanRayen » 27 Sep 2021 08:20

Parádne. :wink:
Keď vidím ako máš lanká ponaťahované spomínam si ako sme na svokrom kombajne menili variátor, alebo keď sme pri žatve chytili na poli "medveďa" po spišiacky. Šialenstvo.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Fortschritt E514 / ModelEx+vlastná tvorba / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 27 Sep 2021 23:02

Pekné, veru pekné.;) Teším sa na úspešný záver :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fortschritt E514 / ModelEx+vlastná tvorba / 1:32

Príspevokod užívateľa majo » 27 Okt 2021 18:11

Ďakujem vám chlapi :big smile:

Keďže model som robil prevažne po večeroch, tak tomu nasvedčujú aj večerné fotky. :beat plaster:

Osadené kolesá k celku.



Posledné pridané detaily k modelu: svetlá, spätné zrkadlá, hasiace prístroje, rôzne krytky, schodíky, držiaky, vrtuľka, označenia a pod.



Pridaná anténka na kabine. Skompletizovaná lišta (remene, krytky, natretie koncov lišty) a vozík s poslednými úpravami a detailami (odrazky, navádzacia anténka, ..). Na fotkách je kombajn hotový s chýbajúcimi nálepkami, ktoré budú umiestnené na zásobníku obilia.



Doplnil som maják a vyrobil som si vlastné vodolepky s nápisom Fortschritt E514 (vďaka Peťovmu návodu :wink: ). Veľká vďaka, robil som to podľa toho návodu a vydarili sa mi na prvýkrát. Nalakovaný a pripravený lepiaci papier formátu A4 sa mi síce v tlačiarni od polovice začal krútiť :haha: , ale keďže som tlačil len 4 nálepky, tak mi to nezasiahlo do nápisov. Myslím, že výsledok je dobrý (aspoň mne sa to páči :) ).



Na ďalších fotkách som ešte doplnil malinké značky, ale tie sú už vytlačené klasicky na kancelársky papier.



Môžem povedať, že model po toľkých rokoch mám hotový! Je pravda, že som to nerobil od znova a použil niektoré diely, ktoré som robil naozaj pred 9 rokmi. Zmenili sa moje predstavy o tom ako to vo výsledku chcem. Začal som to prerábať, komplikovať a vylepšovať. Možno, ak by som to začal robiť v tomto období nanovo, tak by to bolo o niečo lepšie. Každopádne som s výsledkom spokojný a hlavne šťastný, že som ten model dorobil, lebo možno pred 3-5 rokmi to nevyzeralo, že ten model dokončím. Je to môj druhý celostriekaný model, takže aj v tomto obore sa mám čo zlepšovať. K modelu mám vzťah, tak som sa mu venoval do detailov. Mne osobne sa páči a teším sa z modelu.
Dúfam, že poteším aj vaše oko týmto modelom a napíšete nejaké reakcie. :big smile:

K lepším fotkám ešte zopár slov. Model by som chcel nafotiť trocha lepšie a hlavne počas denného svetla.

Ďakujem :wink:


"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Fortschritt E514 / ModelEx+vlastná tvorba / 1:32

Príspevokod užívateľa Saskardin » 27 Okt 2021 18:39

Krásna práca a horúci, ak nie jasný kandidát na model mesiaca. :P
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fortschritt E514 / ModelEx+vlastná tvorba / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Okt 2021 22:27

Gratulujem Majo k dokončeniu! Bol to beh na dlhú trať, ale stál za to. Tie detaily okolo pohonov (ale aj iné samozrejme) si zmákol veľmi dobre a pekne oživili celý model. Snáď pri prefarbnovaní ostaneš aj naďalej :victory:

majo napísal:Doplnil som maják a vyrobil som si vlastné vodolepky s nápisom Fortschritt E514 (vďaka Peťovmu návodu ). Veľká vďaka, robil som to podľa toho návodu a vydarili sa mi na prvýkrát. Nalakovaný a pripravený lepiaci papier formátu A4 sa mi síce v tlačiarni od polovice začal krútiť

Heh, ja som od toho medzitým upustil. Často sa scvrkla farba z atramentovky a riskovať takéto experimenty v laserovke, čo nie je moja som nechcel. Tak už radšej tlačím na origo vodolepkový papier určený pre laserovky, čo kúpim za cenu laku. Každopádne som rád, že si ten postup vedel stále nejako zúžitkovať.

majo napísal:Možno, ak by som to začal robiť v tomto období nanovo, tak by to bolo o niečo lepšie.

Ja by som povedal, že nie možno, ale určite. Je to úplne normálne a mne osobne je to aj cieľom, urobiť každý ďalší model lepším, ako ten posledný :wink:

majo napísal:K lepším fotkám ešte zopár slov. Model by som chcel nafotiť trocha lepšie a hlavne počas denného svetla.

Toto určite urob, kým máme tie pekné slnečné dni. Síce sa momentálne koná už len žatva kukurice, tak pri dozretej pšenici ho nenafotíš ale dobré fotky sa dajú stále urobiť :)
Ako aj Saskardin píše, je to silný adept na ďalšie foto mesiaca!

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fortschritt E514 / ModelEx+vlastná tvorba / 1:32

Príspevokod užívateľa developer10 » 27 Okt 2021 23:42

Skvelé, klobúk dole, gratulujem k dokončeniu! Ako Peťo vraví, foť kým je svetlo, na týždeň už príde zima ;)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fortschritt E514 / ModelEx+vlastná tvorba / 1:32

Príspevokod užívateľa majo » 07 Nov 2021 15:58

Ďakujem vám veľmi pekne a som rád, že sa vám model páči. Pekne sa to číta a dodáva to energiu k ďalším modelom. :)

Saskardin napísal:Krásna práca a horúci, ak nie jasný kandidát na model mesiaca. :P

Uvidíme či sa nejaká fotka presadí na foto mesiaca.

iconmaster napísal:Gratulujem Majo k dokončeniu! Bol to beh na dlhú trať, ale stál za to. Tie detaily okolo pohonov (ale aj iné samozrejme) si zmákol veľmi dobre a pekne oživili celý model. Snáď pri prefarbnovaní ostaneš aj naďalej :victory:

Áno budem robiť aj naďalej niektoré prefarbované modely.

developer10 napísal:Skvelé, klobúk dole, gratulujem k dokončeniu! Ako Peťo vraví, foť kým je svetlo, na týždeň už príde zima ;)

Stihol som model ešte nafotiť.

Konečne som sa dostal k nafoteniu kombajnu v exteriéri. Ako Peťo písal, už je tento rok po žatve, ale ani to ma neodradilo nafotiť model niekde vonku. Fotenie môžeme nazvať údržbou po žatve a presun na zazimovanie stroja. Posúďte, či sa mi to vydarilo. Možno budúci rok, ak budem mať chuť fotiť, tak odfotím kombajn počas žatvy. :)

Zo všetkých fotiek sa mne osobne páči najviac táto:



Fotky kombajnu s vozíkom a lištou:



Fotky kombajnu v pracovnom stave:



Fotky samotného vozíka:



"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Fortschritt E514 / ModelEx+vlastná tvorba / 1:32

Príspevokod užívateľa johnny7 » 07 Nov 2021 16:31

Parádne fotky. Myslím si že o fotke mesiaca je rozhodnuté :)
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fortschritt E514 / ModelEx+vlastná tvorba / 1:32

Príspevokod užívateľa WanRayen » 07 Nov 2021 17:45

Veľmi pekne si sa s tým pohral a fotky sú taktiež parádne.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Fortschritt E514 / ModelEx+vlastná tvorba / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 08 Nov 2021 22:13

Veľmi pekný príklad, ako sa z jednoduchej vystrihovačky dá detailmi a úpravami urobiť veľmi podarený model :victory: :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných