Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Nov 2021 17:29

Kaplnka u dobrého pastiera
(Čutkovská dolina, asi 4 km od Ružomberka.)

Mierka : 1:150
Autor : Mgr. Juraj Gonšor
Vydavateľ : Areál u dobrého pastiera


Areál u dobrého pastiera sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí v doline pri Čutkovskom potoku a je to jedno z najnavštevovanejších miest na Liptove.V areáli sa nachádzajú 3 koliby : Richtárka, Stará koliba a Fatranka. Súčasťou areálu je aj Kaplnka u dobrého pastiera, v blízkosti ktorej sa nachádza aj jazierko s rybami. Hneď vedľa neho je, najmä u detí, veľmi obľúbený Gazdovský dvor. Na druhej strane potoka je Detský zábavný park Obrovo, ktorý ponúka množstvo atrakcií pre deti. Fotka reálnej stavby:



Moje úpravy:
bez úprav, nahradil som textúru podložky dlažbou, tak ako to je v skutočnosti, urobil som jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Nov 2021 21:16

Zvonica (Horní Stakory)

Mierka : 1:150
Autor : Ondřej Hejl
Vydavateľ : Súbor pohľadníc č.1 - model číslo 1.



Pár slov o predlohe:

V sousedství kostela sv. Havla je dominantní dřevěná zvonice, pocházející z konce 17. století. Dnes se ve zvonici nacházejí dva zvony z původních třech. Zvonice prošla třemi velkými opravami a v současné době je v celkem dobrém stavu.

Model postavený bez úprav, akurát som pridal podložku...pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 26 Nov 2021 22:56

Louka (okr. Hodonín)
kaplnka so zvonicou

Mierka : 1:150
Autor : Ondřej Hejl
Vydavateľ : Súbor pohľadníc č.1 - model číslo 2.



Pár slov o predlohe:
Návesní zvonice se nachází v centru obce Louka v okrese Hodonín. Jedná se o kapličku se zvonicí. Přesné datum výstavby není známo, ale předpokládá se, že byla vystavěna na počátku 18. století. Památkově chráněna je od roku 1958 a 1. října 2014 byla prohlášena za národní kulturní památku. Proslavila se po celém světě díky malérečce Anežky Kašpárkové. Kaplička je významná tím, že ji každý rok nebo dva malovaly malérečky lidovými ornamenty.

Model som mierne upravil, dorobil som interiér v hornej časti a pridal konštrukciu so zvonom, ešte som pridal podložku...pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 05 Dec 2021 22:51

Jamartice u Rýmařova.
(zvonica)

Mierka : 1:150
Autor : Ondřej Hejl
Vydavateľ : Súbor pohľadníc č.1 - model číslo 5.



Pár slov o predlohe:

Dřevěná zvonice je z konce 19. století a sloužila zdejším starokatolíkům. Zvonice prý vznikla ze vzdoru, protože starokatolíkům zdejší kněz nechtěl zvonit umíráčkem. Stála na soukromém pozemku jistého Martina Ruffa. Ve zvonici byla starokatolická kaple a ještě v 60. letech 20. století zde byl oltář. O památku se nyní starají místní nadšenci.

Model som neupravoval, len som pridal podložku...pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 26 Dec 2021 22:50

POJĎTE S NÁMI DO BETLÉMA

Vydavateľ: ABC 25/2021 (reprint betlehemu z rokov 1951-1954)

Autor: Vojtěch Kubašta

Tento betlehem vyšiel vo vianočnom čísle ABC a je to tradičný betlehem od známeho autora, ktorý vytvoril okrem množstva papierových rozkladacích betlehemov aj osem vystrihovacích a toto je jeden z nich. Betlehem som podlepil kartónom a umiestnil do krabičky.


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Jan 2022 15:07

Flapping Angel
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka (2000)

Zdroj: free model



Prajem všetkým všetko dobré do nového roku, ak by ale niečo náhodou aj nevyšlo tak snáď pomôže tento strázny anjel. :wink:
Automat patrí do série jednoduchých vianočných automatov od Keisuke Saka. Video urobím až keď budem mať hotové všetky automaty z tejto série čo mám.
Úpravy som nerobil, akurát som podlepil funkčné časti. Pri lepení všetko sedelo a hotový automat funguje celkom pekne.


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Jan 2022 02:58

Vianočná pošta
(dioráma)

Mierka : 1:10
Autor : Jiří Křivohlavý, Tomáš Hrebík
Vydavateľ : free model - vianoce 2021

Keď už máme tú vianočnú náladu, urobil som si túto malú diorámku. Za základ som použil ručné poštové sane, ktoré vydal vTOM na vianoce, doplnil pár balíkmi z modelov zo stránok Canonu, pár pohľadníc, stromček a trochu snehu...Pár slov o poštových saniach:



Saně sloužily k dopravě zásilek mezi poštovním úřadem Dolní Bousov u Mladé Boleslavi a tamním vlakovým nádražím. Jedná se o ojedinělý doklad přepravy poštovních zásilek pomocí ručních saní, který zatím nebyl v našem prostředí hmotně, obrazově ani písmeně doložen. Vzhledem k barevnému provedení nátěru a umístění znaku státního podniku Československá pošta (český lev s poštovním rohem zavěšeným na trikolóře) lze saně datovat do období po roce 1925, kdy byl úřední znak zaveden pro poštovní silniční vozidla. (Poštovní muzeum)

Samotný model som neupravoval, akurát som podlepil sanice, aby neboli také tenké, takto to vyzerá trochu lepšie...pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 16 Jan 2022 00:37

Slovenský betlehem
(Rajecká Lesná)

Vydavateľ: Fifík

Autor: ing. Ladislav Jakubčo, Baj



Video: https://www.youtube.com/watch?v=x0EzdeIkskM

Pár slov o predlohe:

Majster Pekara začal po odchode do dôchodku v roku 1980 s výrobou diela, ktoré je odkazom veriaceho človeka, obdivovateľa krás Slovenska, rezbára a konštruktéra. Začal robiť na Slovenskom betleheme, ktorý vznikal pätnásť rokov. Celé dielo je 8,5 m dlhé, 2,5 m široké a 3 m vysoké. Spolu je tu rozmiestnených asi 300 postáv, z ktorých sa polovica pohybuje. Expozícia nezobrazuje iba Kristovo narodenie, ale aj dejiny slovenského národa. Betlehem je zapracovaný do scenérie najvýznamnejších slovenských pamiatok; je tu stvárnený bežný život, aj pracovné činnosti slovenského ľudu v minulosti.

Táto vystrihovačka vyšla v staršom Fifíku a dosť dlho som ju odkladal, kôli množstvu drobných dielov a nie celkom jasnej návodnej kresbe...Autor znázornil malú časť Slovenského betlehemu v Rajeckej Lesnej. Je to pekný prírastok do mojej zbierky betlehemov. Keďže nám vianočné obdobie pomaly končí, ďalšie betlehemy snáď pridám zase budúce vianoce...pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 27 Jan 2022 23:08

Psí záprah
(Donovaly)

Mierka : 1:?
Autor : ing. Ladislav Jakubčo, Baj
Vydavateľ : Fifík 1/2022

Psie záprahy, jazda so psím záprahom alebo mushing, je šport, kde beží tím psov tiahnuci sane alebo kolieskovú káru, ovládaný človekom ktorého nazývame musher. Oba výrazy vznikli na Aljaške z povelu „Mush!“, ktorý sa tradične používa na psie záprahy na jeho povzbudenie k pohybu vpred.



Predlohou modelu je psí záprah z pretekov na Donovaloch. Model vyzeral jednoducho, ale nie je to celkom pravda...všetko sú to rúrkové diely, ktoré musia do seba zapadnúť, čo sa nie vždy podarí...Nedalo mi to a predsa som tam pridal aj nejaké vylepšenia:
-psom som urobil kompletné postroje a uzavrel čumáky
-na sane som pridal štartové číslo a pridal pár nitov
-musherovi som pridal pár detailov na hlave, ktoré tam boli len nakreslené (okuliare a uši) , dorobil nos a pridal šatku. Na topánky som pridal šnúrky, to bolo ale vcelku zbytočné lebo sa aj tak stratili v snehu...pár fotiek:



...ešte jedna spoločná fotka mojich "zimných" modelov:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Feb 2022 00:14

Kamarát Karel
(kinetický model)

Autor: Ladislav Badalec, BaJ

Zdroj: Zenit 25/1987-88



Toto je môj prvý model spomienkového lepenia pri príležitosti 75. rokov pána Badalca. Značka BaJ ma sprevádza celý život a stále sa k modelom týchto dvoch pánov vraciam. Model robota Karla som prvý krát zlepil pred viac ako 30 rokmi a bol to jeden z mojich prvých papierových modelov a určite môj prvý automat. (po zatlačení na hlavu, zdvihne ruky)
Dávnejšie sa mi podarilo zohnať znova originál, takže som si to mohol zlepiť znova. Toto je teda pekná spomienka a doplnenie mojej zbierky automatov, kedže neviem kde ten pôvodný Karel skončil...
Keďže sa jedná o spomienkové lepenie, pridal som aj pár drobností naviac. Na podložku som pridal stôl (free model z internetu) a tortu (free model - vTOM vystřihovánky). Pár fotiek:

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní