Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Savana, dioráma

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 48
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Savana, dioráma

Príspevokod užívateľa paluso » 13 Máj 2023 13:21

Keď prišla dcéra so školy so zadaním projektu savana, tak som hneď začal spriadať plány. Zvieratá neboli problém, to som hneď vedel, že použijem diorámu z ABC (Olduvajská rokle). Aj keď sú tam zvieratá vyhynuté tvárime sa, že sú to tie aktuálne (aj pomenovanie dostali aktuálne, ale pst, nikomu to nevravte).
Čo ma však na tomto projekte zaujalo, že si môžem vyskúšať položiť trávu a vyskúšať urobiť vodu. Čo sú veci, ktoré som nikdy nerobil a chcel by som si ich vyskúšať.
Dcéra urobila stromčeky, keďže sme nemali žiaden modelársky molitan (viem, že taký je priamo na stromky, ale nechceli sme nič kupovať a využiť zdroje, ktoré máme), tak sme nastrihali na kúsočky karimatku. Tu sme potom nafarbili.
Zem sme trošku namodelovali tmelom, natreli herkulesom a cež pančuchu posypali pieskom. Ten sme fixli zriedeným lepidlom s vodou cez mechanický rozprašovač. Tráva to je klasika, to som nejakú mal aj keď som sa nikdy k tomu neodhodlal. To bolo fajn a spolu s elektrostatickým posypovačom to šlo jedna radosť. Voda ak som to správne pochopil je nejaká dvojzložková epoxidová gebuzina, ktorý sme trochu prifarbili.
Zo zadu sme ešte nalepili pokec čo sú savany, kde sa nachádzajú a aké ľzvieratá tam najčastejšie žijú.

S týmto projektom som sa donútil skúsiť si nové techniky, ktoré by som chcel uplatniť aj pri svojich modelárskych počinoch.
Celkovo som s výsledkom spokojný (voda, tráva). Chce to cvik na dosiahnutie lepších výsledkov, ale myslím si, že to pôjde. Zároveň som bol rád, že môžeme s dcérkou robiť niečo spoločné a každý k tomu nejako prispel. A nechcem sa chváliť, ale dostali sme jednotku :)

Dosť som sa inšpiroval nápadmi a technikami od tohoto pána (ktorý je samozrejme niekde inde) a možno to zaujme a inšpiruje aj vás: https://www.youtube.com/@LukeTowan/featured


Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Savana, dioráma

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Máj 2023 15:56

Tomu sa hovorí win-win - ideálna príležitosť na vyskúšanie nových techník. Gratulujem k jedničke, bola zaslúžená :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Savana, dioráma

Príspevokod užívateľa Fito » 13 Máj 2023 20:18

Veľmi pekné, zaujímavý projekt, som rád že sa rozbiehaš a skúšaš nové veci.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Savana, dioráma

Príspevokod užívateľa Paly » 14 Máj 2023 13:37

No tak to bude nádhera, teším sa :big smile: . Tieto diorámy mali pre mňa vždy fajn atmosféru :)
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Savana, dioráma

Príspevokod užívateľa developer10 » 14 Máj 2023 15:17

Veľmi pekný počin, už sa teším na školu mojich krpcov, aspoň mám inšpiráciu! Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Savana, dioráma

Príspevokod užívateľa sony » 16 Máj 2023 15:22

fakt pekná prácička!
Pekne si sa ste vyhrali :haha: :P
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Savana, dioráma

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Máj 2023 17:28

super
tak zo zvedavosti kolko casu urcila ucitelka na vyrobu dioramy?

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 48
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: Savana, dioráma

Príspevokod užívateľa paluso » 18 Máj 2023 13:01

Roman napísal:super
tak zo zvedavosti kolko casu urcila ucitelka na vyrobu dioramy?


Myslím, že necelý mesiac na to mali.

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný