Messerschmitt Bf-109 E - 1/50 Answer

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Fortyse7en | 30
Meno: Maťo
Kontaktovať užívateľa:

Messerschmitt Bf-109 E - 1/50 Answer

Príspevokod užívateľa Fortyse7en » 22 Mar 2020 13:47

Tak som sa v karanténnom období rozhodol strihnúť aj do niečoho iného ako F1 a Rally. Ako fanúšik nemeckej techniky obdobia druhej svetovej som sa rozhodol pre "oddychovku". Je to moje prvé lietadlo takže to dopadne zle :haha: . Nezvyčajná mierka, zlý papier a absurdne zlá návodná kresba - to už je základ, na ktorom sa dá stavať :)

Trochu technických dát - Bezmála 9 metrov dlhá, dve a pol tony vážiaca stíhačka s rozpätím krídel 9,9m známa pod menom konštruktéra - Messerschmitt. Model Bf-109 (Me-109) verzia E (Emil) lietala rýchlosťou 570 km/h a operačný dolet činil 660 km. Čo bol pre britov Spitfire, to bol pre nemcov Messerschmitt. Práve na týchto strojoch lietali najväčšie letecké esá druhej svetovej vojny - napr Adolf Galland, Erich Hartmann, Gunther Rall či Hans- Joachim Marseille. Rovnako tak aj slovenské esá ako Ján Rezňák, Izidor Kovárik alebo Rudolf Božík.

Model, ktorý aktuálne strihám a ničím je model Bf-109E-3a, výrobné číslo 2352, reg- J-371 Švajčiarskych vzdušných síl, jeseň 1941.

A teraz k modelu. Začal som vyrezávaním výstuží, ktorých je na takýto model nezvyčajne veľa. Netvoria však ucelenú kostru, na ktorú sa lepí vonkajšia "obšívka", ale skôr len výstuže v miestach spojov trupu, či krídel. Samostatne ale napr. tvar krídel vôbec neurčujú. Už na prvý pohľad zaráža absencia akýchkoľvek chlopní (čo ma u poliakov až tak neprekvapuje), šípok naznačujúcich nejaké možné ohýbanie a pod. Celé je to tak trochu o improvizácii. Tlač je dobrá, ale na veľmi tvrdom papieri. Väčšinu dielov je treba navlhčiť, aby sa ohýbali dobre. Už teraz viem, že podvozok ostane zatiahnutý, detailnosť kolies je na úrovni Fifíka.

Na stole: Škoda 120L, Renault R8 Gordini

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 38
2K+
Meno: Štefan Húska

Re: Messerschmitt Bf-109 E - 1/50 Answer

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 23 Mar 2020 08:30

Zatiaľ patláš dobre. Pri mierke 1:50 je ťažké spraviť pekný, detailný podvozok, ale stále sa dá spraviť apgrejd :wink: tiež ma čaká táto nemylá povinnosť. :bad smile:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní