Kostol Najsvätejšej Trojice v Takeley / samo / 1:?

Model by som si zlepil v spracovaní:

detailnom (ľudsky znesiteľná mierka je 1:50-1:75), už sa teším na vitráže a patinu!
3
27%
jednoduchom (zlepiteľné možno aj v 1:150), bude to ďalší kostolík do zbierky, ale nič výnimočné
2
18%
chcem oboje, teda najzložitejšie časti by obsahovali diely v jednoduchej aj zložitej verzii (mierka bližšie neurčená)
6
55%

Celkom hlasov: 11
Užívateľov profilový obrázok
samo | 25
Meno: Samo

Kostol Najsvätejšej Trojice v Takeley / samo / 1:?

Príspevokod užívateľa samo » 09 Jún 2020 15:27

Pred pár rokmi, keď naši bývali pri Londýne, som počas leta začal modelovať v SketchUpe neďaleký kostolík. Najstaršie časti pochádzajú ešte z 11. storočia a okolo je aj veľmi pekný cintorín:

Dnes je 3D model hotový:

Nasleduje rozkladanie do 2D a farbenie. Model som však urobil príliš detailný (áno, bolo to cielené). Na ukážku sem dám zrejme najdetailnejšie okno a jeho 2D verziu v 1:100. Skúste niekto vytlačiť a zlepiť, ja som to pri pohľade na vytlačený hárok vzdal :-)
HTC-window2-1-100.pdf
(63.3 KiB) 30 stiahnutí

Otázka teda znie: Detailný model veľký bezmála ako Vyškovského Točník, alebo menší model v dramaticky jednoduchšej verzii? Druhá verzia v zásade znamená, že kopa tej vsadenej plastiky okien by sa riešila polopatisticky: do hrubšieho papiera vyrežem dieru požadovaného tvaru a zozadu nalepím ďalší diel. Kto máte názor, hlasujte. Tak, ako by ste si vy sami ten model najradšej zlepili (teda nie tak, ako si vy myslíte, že by sa páčil iným). Dohodnime sa, že keď nejaká možnosť bude mať 20 hlasov, budem sa ňou vážne zaoberať.

Saskardin | 46

Re: Kostol Najsvätejšej Trojice v Takeley / samo / 1:?

Príspevokod užívateľa Saskardin » 09 Jún 2020 16:16

Takáto úžasná budova si podľa mňa zaslúži čo najdetailnejší model. Okrem toho, že by to bola samo o sebe paráda, tak by to bol v našich končinách v rámci architektúry i jedinečný model, kde sa predsa len s drobotinou veľmi nepracuje. Pokojne k tomu i lepty, laser, atď. Ak by to stálo za to, ja by som za to rozhodne zaplatil.
Keď si predstavím realistickú diorámu s tým cintorínom :dribble: :dribble: :D Ano, zlepiť to by bolo niečo ako lepiť Bismarcka ale výsledok by mohol byť naozaj adekvátny námahe...

A áno, som osobne zaujatý, anglickú architektúru považujem za nesmierne príťažlivú.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kostol Najsvätejšej Trojice v Takeley / samo / 1:?

Príspevokod užívateľa mimapnd » 09 Jún 2020 20:26

Pekny vyber, mi trosku pripomina kostol, co je hned vedla Cannons Park v Harrow. Ale takychto podobnych je tu dost vela, aj v Stanmore jeden mame, furt zvoni o volakej pol deviatej vecer... divnuo.
Drzim palce do zdarneho konca.
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných